دریا نیوزاستاندار هرمزگان:محدودیتی برای پرداخت وام های ازدواج وجود ندارد

دریا نیوز: استاندار هرمزگان گفت: در حوزه پرداخت وام های قرض الحسنه ازدواج، محدودیتی برای بانک های استان وجود ندارد

، 14:58   /   کد خبر: 33957   /   تعداد بازدید: 742


دریا نیوز: استاندار هرمزگان گفت: در حوزه پرداخت وام های قرض الحسنه ازدواج، محدودیتی برای بانک های استان وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، فریدون همتی در نشست کمیسیون هماهنگی بانک های استان هرمزگان اظهار داشت: به هر میزان که ازدواج صورت گیرد، برای هر زوج مبلغ ۶۰ میلیون تومان توسط بانک ها به صورت قرض الحسنه پرداخت خواهد شد و این مبلغ برای زوج های خانواده های ایثارگران ۱۲۰ میلیون تومان است.

وی افزود: یکی دیگر از موارد اعلام شده از سوی بانک ها نیز بخشیده شدن جرایم دیرکرد وام های زیر صد میلیون تومان است که در صورت پرداخت اصل بدهی بانکی از سوی دریافت‌کنندگان تسهیلات، جرایم آنها بخشیده می شود.

وی یادآور شد: امیدواریم در سال جاری با همکاری مجموعه دستگاه‌های اجرایی و بانک های استان شاهد ایجاد نشاط و کار بیشتر در راستای عمران، رونق تولید و ایجاد اشتغال در هرمزگان باشیم.

استاندار هرمزگان بر لزوم مکلف کردن بنگاه های اقتصادی فعال در استان برای انجام گردش مالی و بانکی در هرمزگان تاکید و بیان داشت: برخورد با بنگاه هایی که در هرمزگان فعالیت دارند و حساب بانکی آنها در تهران و سایر استان ها است، در دستور کار باشد.

همتی با تأکید بر لزوم کمک مدیران بانک های استان در جهت تحقق اهداف سال رونق تولید، گفت: از مدیران بانک های هرمزگان انتظار داریم تا با توجه به اهداف تعیین شده برای سال جاری، با پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی در استان، به صورت ویژه در جهت رونق تولید در هرمزگان تلاش کنند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط سال جاری ضرورت رونق تولید در این سال بیشتر است و باید به واحدهای تولیدی توجه بیشتری داشته و مسائل آنان را به طور مستمر پیگیری و رفع کنیم.

استاندار هرمزگان افزود: یکی از موارد مهمی که باید پیگیری شود، پرداخت تسهیلات بانکی به پیمانکاران مجری پروژه های عمرانی در استان است که بازپرداخت این تسهیلات نیز از طریق تهاتر با مطالبات پیمانکاران از دولت از ردیف‌های ملی بودجه انجام می شود.

همتی خاطرنشان کرد: همچنین بانک ها باید برای پرداخت تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده در هرمزگان آمادگی لازم را داشته و در مناطق مختلف استان این کار را انجام دهند.