دریا نیوزراه ناهموار سکاندار راه و شهرسازی

دریانیوز: سکان کشتی پرتلاطم و پرحاشیه راه و شهرسازی هرمزگان بالاخره پس از ماه ها از زمزمه برای این جایجایی به آرش رضایی رسید تا در دریای مواج مشکلات این حوزه به سلامت به مقصد برسد.

، 09:16   /   کد خبر: 33681   /   تعداد بازدید: 95


دریانیوز: سکان کشتی پرتلاطم و پرحاشیه راه و شهرسازی هرمزگان بالاخره پس از ماه ها از زمزمه برای این جایجایی به آرش رضایی رسید تا در دریای مواج مشکلات این حوزه به سلامت به مقصد برسد.

راه و مسکن دو حوزه بسیار گسترده هستند که با ادغام دو وزارتخانه به نظر می رسد مدیران نتوانستند به اهداف هرکدام از حوزه ها بخوبی دست یابند و این بخش ها فساد خیز نیز بوده که دست برخی ها هم رو شده و به دستگاه قضایی هم رسیده و احکامی صادر شده است.

در یکی دو سال اخیر نیز حوزه راه و شهرسازی استان با چالش هایی در حوزه های مختلف مواجه بوده و نارضایتی شهروندان و حتی رسانه ها از این حوزه وجود داشت و خاطراتی ناخوشایند نیز برجای مانده است. عدم پاسخگویی به رسانه ها و حتی به دستگاه های نظارتی( به عنوان مثال در حوزه توزیع آگهی ها از طریق ارشاد )، مشکلات لاینحل در حوزه مسکن مهر و جاده های استان، وضعیت شهرسازی و ... از جمله مواردی بود که انتظار می رود در زمان مدیرت جدید، به این بخش ها ساماندهی شود تا رضایت مردم از این دستگاه اجرایی عریض و طویل افزایش یابد.

در بخش تغییر کاربری ها بخصوص در مورد تغییر کاربری صورت گرفته در کوی شفای بندرعباس که علی رغم گلایه های ساکنان بی نتیجه ماند و فضای سبز به تجاری مسکونی تبدیل شدکه راه شهرسازی می توانست با اعطای زمین معوض به مالک زمین تغییر کاربری داده شده، فضای سبز را به ساکنان بر گرداند که این خواسته اهالی محقق نشد و این وضعیت باعث انجام تغییر کاربری با شیوه های مختلف شده است.

ساکنان محله آیت ا... غفاری بندرعباس در تهیه سند بامشکل مواجهند و به دلیل اینکه شهرداری مدعی است که اراضی این محله به این نهاد تعلق دارد و ساکنان برای اخذ سند املاک شان بایستی به ازای هر مترمربع تا بیش از 200هزار تومان به شهرداری بپردازند که برای ساکنان محروم این محله غیرممکن است که بارها وعده مسئولان برای انجام تهاتر زمین این منطقه توسط شهرداری و راه وشهرسازی عملیاتی نشد که اگر این مهم محقق می شد، ساکنان این محله قدیمی می توانستند مانند سایر محلات شهر با قیمتی ارزان نسبت به سنددار کردن املاک شان واستفاده از تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده اقدام کنند تا از مدفون شدن ساکنان در آوار خانه های فرسوده در بارندگی شدید، زمین لرزه و... جلوگیری شود و امید می رود مدیریت جدید راه و شهرسازی برای این موضوع از باب دوستی و نگاه مهربانانه به ساکنان محروم این محله وارد شود تا از بروز فاجعه جلوگیری شود واین محله قدیمی نیز نوسازی شود.

در هر حال مدیرجدید راه و شهرسازی راه ناهمواری را پیش رو دارد که بایستی با درایت نسبت به هموارسازی این مسیر اقدام نماید./ علی زارعی