دریا نیوزباران، نعمتی که در بندرعباس نقمت می شود؛شهررا آب برد و مسئولان را خواب

دریانیوز:براساس پیش بین بینی هواشناسی، روز یکشنبه در بندرعباس و سایر شهرها روستاهای استان باران بارید، اما بارش این نعمت در بندرعباس، تبدیل به نقمت شد.

، 10:25   /   کد خبر: 33675   /   تعداد بازدید: 1619


دریانیوز:براساس پیش بین بینی هواشناسی، روز یکشنبه در بندرعباس و سایر شهرها روستاهای استان باران بارید، اما بارش این نعمت در بندرعباس، تبدیل به نقمت شد.

خیابان های شهر همواره در سیلاب غوطه ور می شود و در سالیان اخیر اقدام قابل توجهی نشده است. خیابان هایی که حتی شیب لازم و استاندارد را ندارند و با اندک بارندگی، آب در وسط خیابان جمع می شود واگر میزان بارندگی بیشترباشد که میزان آبگرفتگی خیابان ها ومعابر بیشتر می شود.

به کنار خور شیلات که می روم، متوجه می شوم که آب از خور بالاآمده و وارد خیابان وکوچه های اطراف شده است. یکی از ساکنان محله نایبند بندرعباس بابیان اینکه نیم قرن در این محله زندگی می کند، می گوید: از زمانیکه طرح ساماندهی خور شیلات را چهار پنج سال قبل با هزینه بیش از ده میلیارد تومان افتتاح کردند وبه دلیل اینکه اصول کارشناسی در اجرا رعایت نشده بود و در وسط این خور در فواصل حدود صدمتر، موانع بتونی ایجاد کرده اند، آب از لبه های خور هم عبور می کند و وارد خیابان و محله می شود و گاهی ارتفاع آب در خانه های مان به بیش از نیم متر می رسد وخسارت زیادی رابه اهالی وارد می کند که متاسفانه هیچ دستگاهی هم خود را پاسخگو نمی داند و تاکنون خسارتی هم به اهالی پرداخت نشده است. وی همچنین آبگرفتگی جلوی صداوسیما تا حرم مطهرامامزاده سید مظفر(ع) وترافیک چندکیلومتری ایجاد شده را هم نشان می دهد و می گوید: اگر اجرای طرح ها اصولی بود، اینقدر آبگرفتگی معابر و کوچه ها و محلات را نداشتیم که از مسئولان می خواهیم چاره ای اساسی برای رفع مشکلات آبگرفتگی معابر شهر بیندیشند.

شهروندی دیگر هم به آبگرفتگی روبروی اداره دارایی وضلع غربی خور گورسوزان، روبروی ساختمان استانداری جدید وقدیم، فرمانداری، خیابان مدرس، دوراهی ایسینی، بلوار امام حسین(ع)، سیدکامل، میدان امام(ره) و... اشاره می کند ومی گوید: برای مان پاسخ این سئوال مهم است که چرا تاکنون متولیان شهری نتوانسته اند برای برون رفت از این چالش که در هر بارندگی تکرار می شود، اقدامی نمی شود. چرا ؛آقای شهردار چکمه پوش نتوانسته است این مشکل شهر رابصورت اساسی برطرف نمایند؟

ساکنان برخی محلات بندرعباس بخصوص محلات حاشیه نشین شهر هم می گویند: گاهی اوقات دعا می کنیم باران نبارد تا از سقف خانه ها و کوچه ها، آب باران، وارد خانه مان می شود و وسایل مان در آب غوطه ور نشود و خانه های فرسوده هم خراب می شوند. کوچه های خاکی هم پراز گل می شوند وتا روزها رفت وامد به کندی صورت می گیرد.

شهروندان انتظار دارند متولیان شهر نسخه ای شفابخش برای درمان آبگرفتگی معابر و کوچه های شهر بیندیشند تا خودروها در این سیلاب خاموش نشوند و رفت و آمد کند نشود وهمچنین آب درکوچه های محلات جاری نشود. علی زارعی