دریا نیوزتايوان به قطب طراحي رايانه‌هاي شخصي در جهان تبديل شده است

، 22:16   /   کد خبر: 2176   /   تعداد بازدید: 655


 دریانیوز : تايوان هم‌اكنون به قطب طراحي رايانه‌هاي شخصي و لپ‌تاپ در جهان تبديل شده است به طوري كه در حال حاضر ‪ ۸۰‬درصد از لپ‌تاپهاي جهان در اين منطقه طراحي مي‌شوند.
به گزارش خبرگزاري رويترز، در حال حاضر جديدترين محصولات برخي از مهمترين شركتهاي توليدكننده رايانه‌هاي شخصي نظير "دل" و "اچ‌پي" و نيز محصولات جديد شركتهاي سازنده تلفن‌هاي همراه نظير "نوكيا" و "موتورلا"، در تايوان و توسط شركتهاي مستقل تايواني طراحي اوليه مي‌شوند.
به طور مثال شركت "دل" كه دومين توليدكننده بزرگ رايانه‌هاي شخصي در جهان محسوب مي‌شود، سال ‪ ۲۰۰۲‬يك مركز طراحي لپ‌تاپ و رايانه شخصي(‪ (PC‬در كشور تايوان تاسيس كرد كه هم‌اكنون ‪ ۵۰‬درصد لپ‌تاپهاي جديد اين شركت در همين مركز و با همكاري شركتهاي تايواني ديگر نظير "كوانتا كامپيوتر" و "آسوستك كامپيوتر" طراحي مي‌شوند.
تبديل شدن تايوان به قطب طراحي و نوآوري در صنعت رايانه‌هاي شخصي در حالي صورت گرفته است كه تا چند سال قبل شركتهاي تايواني تنها به قطعه‌سازي براي شركتهاي بزرگ خارجي اقدام مي‌كردند.
هم‌اكنون سه شركت تايواني "كوانتا"، "آسوستك" و نيز "لايف آن تكنولوژي" علاوه بر طراحي مدلهاي جديد لپ‌تاپ براي شركتهاي بزرگ خارجي، به طراحي و توليد محصولات جديد روي آورده‌اند و اين محصولات را براي نخستين بار با نام تجاري خود به بازار مي‌دهند كه اين محصولات تايواني نظر كارشناسان را به خود جلب كرده و برنده جوايز بين‌المللي زيادي شده است.
به گفته "آلوين كواك" تحليل‌گر شركت تحقيقاتي "جي‌پي مورگان"، هم‌اكنون حدود ‪ ۸۰‬درصد از رايانه‌هاي لپ‌تاپ جديد در كشور تايوان طراحي مي‌شوند. وي افزود: اعتبار بين‌المللي طراحي‌هاي تايواني در پنج سال گذشته متحول شده است.