دریا نیوزماهواره كوروت در جستجوی سیاره هاي مشابه زمين

، 19:51   /   کد خبر: 2152   /   تعداد بازدید: 616


 


دریانیوز : نخستين ماهواره ای که قادر است سیاره هايي در خارج از منظومه شمسی که مشابه زمين بوده و امکان حيات در آنها وجود دارد را شناسائی کند چهارشنبه شب 27 دسامبر با موفقیت از مرکز فضایی بایکونور درقزاقستان به فضا پرتاب شده است و ساعتي بعد در مدار زمين قرار گرفت.
به گزارش شبكه BBC ، ماهواره کوروت كه توسط آژانس فضایی فرانسه ساخته شده در ساعت 20 و 23 دقيقه به وقت محلي با یک راکت سویوز روسی از مرکز فضایی بایکونور در قزاقستان به فضا پرتاب شد ودر كمتر از 2 ساعت با موفقيت در مدار زمين قرار گرفت.
ماهواره‌ كوروت به‌ محض‌ قرار گرفتن‌ در مدار زمين‌ در فاصله‌ 827 کيلومتري‌ زمين‌ ماموريت‌ بي نظيرش را آغاز کرد‌.
دانشمندانی از سراسر اروپا در این ماموریت که همچنین به طور مستقيم درباره ساختار داخلی ستارگان نیزتحقیق خواهد کرد، شرکت دارند.
کلود کاتالا، یکی از این دانشمندان می گوید این ماهواره قادر خواهد بود عکس هایی از سیاره هاي خارج از منظومه شمسی را تهیه کند که از عکس هایی که از سطح زمین از این سياره ها برداشته می شوند به مراتب دقیق تر خواهند بود.
تلسکوپ کوروت، از فاصله 827 کیلومتری زمین برای دو سال و نیم درباره ستارگان تحقیق خواهد کرد.

دست اندرکاران این برنامه می گویند بخش هیجان انگیز ماموریت کوروت این است که تلاش می کند سياره هايي را که شبیه کره زمین هستند ، بیابد. سياره هايي که ممکن است مانند زمين، حيات در آنها وجود داشته باشد.
ماهواره کوروت، اولین سفینه از چند سفینه فضایی است که برای مطالعه درباره کرات دوردست در جريان چند سال آینده به فضا فرستاده خواهند شد.