دریا نیوزدوربين ديجيتال نيكون - Nikon Coolpix L5

، 02:20   /   کد خبر: 1567   /   تعداد بازدید: 699


 اشاره :
L5 يك دوربين هفت مگاپيكسلي است كه به وسيله لنزي با زوم نوري پنج برابر و فاصله كانوني 38 تا 190 ميلي‌متر تجهيز شده است. قرار دادن سيستم ضد لرزش هم در اين مدل باعث افزايش شفافيت عكس‌ها، به‌ويژه در مواقع استفاده از زوم نوري بالا مي‌شود.

  Nikon Coolpix L5/L6
L5 يك دوربين هفت مگاپيكسلي است كه به وسيله لنزي با زوم نوري پنج برابر و فاصله كانوني 38 تا 190 ميلي‌متر تجهيز شده است. قرار دادن سيستم ضد لرزش هم در اين مدل باعث افزايش شفافيت عكس‌ها، به‌ويژه در مواقع استفاده از زوم نوري بالا مي‌شود.
لامپ كمكي فوكوس خودكار، حالت ماكروي چهار سانتي‌متري، LCD ثابت با اندازه 2.5 اينچ، فلاش داخلي و عدم پشتيباني از اتصال فلاش‌هاي خارجي، كنترل‌هاي دستي براي تنظيمات نور و تنظيم تراز سفيدي، مود فيلمبرداري با امكان ضبط كليپ‌هايي با وضوح480*640 و با سي فريم در ثانيه با فرمت QuickTime به همراه صدا، هشت مگابايت حافظه داخلي، پشتيباني از كارت‌هاي SD/MMC و استفاده از دو باتري قلمي به عنوان منبع انرژي در كنار اتصالات تلويزيون و USB 2.0 امكانات اين مدل را تشكيل مي‌دهند كه قرار است در اوايل اكتبر و با قيمت سيصد دلار روانه بازار شود و با Canon A710 به رقابت بپردازد.
در كنار L5 مدل L6 نيز قرار دارد كه با امكاناتي كمتر و قيمتي پايين‌تر عرضه مي شود. وضوح آن به شش مگاپيكسل كاهش داده شده است و سيستم ضد لرزش نيز از آن حذف شده است و زوم نوري لنز نيز به سه برابر محدود مي‌شود. غير از اين موارد، تنها شاخص مثبت L6 در مقابل L5 ميزان حافظه 28‌‌‌مگابايتي داخلي و البته قيمت دويست دلاري آن است.

 Nikon Coolpix S7c/S9
از زماني كه سوني با دوربين‌هاي سري T خود، بازار دوربين‌هاي كوچك را در دست گرفت، ساير شركت‌ها هم براي بهره‌گيري از اين بازار به تكاپو افتادند كه در مورد نيكون به عرضه مدل‌هاي سري S منجر شد.
S7c دوربيني هفت مگاپيكسلي است كه به همراه لنزي با فاصله كانوني 35 تا 105 ميلي‌متر و در نتيجه زوم نوري سه برابر عرضه مي‌شود.
غير از شكل ظاهري، تقريباً تمام مشخصات آن با L5 يكسان مي باشد و همانند آن از سيستم ضد لرزش نيز سود مي‌برد. در عين حال LCD آن داراي اندازه سه اينچي است و حافظه داخلي آن نيز چهارده مگابايت است.
 اما مهم‌ترين مزيت اين مدل، پشتيباني از استاندارد واي‌فاي است كه در صورتي كه از يك كامپيوتر مجهز به اين فناوري هم سود ببريد، قادر خواهيد بود عكس‌ها را به صورت بي‌سيم به كامپيوتر انتقال دهيد و از دست اتصالات سيمي راحت شويد.
S9 نيز مدلي با امكانات كمتر نسبت به S7c است كه سيستم ضد لرزش و پشتيباني از استاندارد واي‌فاي از آن حذف شده و وضوح آن نيز به شش مگاپيكسل كاهش يافته است. البته اندازه LCD آن هم 2.5 اينچ در نظر گرفته شده است. به نظر مي‌رسد نيكون سعي كرده است اين حذفيات را با افزايش ده مگابايتي حافظه داخلي نسبت به S9 جبران نمايد.  S7c با قيمت 350 دلار و S9 با قيمت 250 دلار در ماه اكتبروارد بازار خواهند شد.

Nikon Coolpix S10
اكنون نوبت مي‌رسد به مدل منحصر به فرد شركت نيكون كه يك دوربين شش مگاپيكسلي با زوم نوري ده برابر است كه از فاصله كانوني 38 تا 380 ميلي‌متر در كنار يك سيستم خنثي‌كننده لرزش سود مي‌برد و ساير مشخصات آن در اشتراك كامل با 5L است. اما مهم‌ترين خصيصه اين مدل كه آن را در بين همتايانش منحصر به فرد مي‌سازد، قابليت چرخش لنز است كه مي‌تواند تا نود درجه حول بدنه بچرخد.
اين امكان همانند امكان چرخش LCD در مدل‌هاي ساير شركت‌ها در عين حال كه انعطاف زيادي به عكاس براي تهيه عكس از زواياي مختلف مي‌دهد، باعث شده است كه نيكون توانايي قرار دادن لنزي با زوم نوري بالا را در بدنه‌اي كوچك به دست آورد؛ امري كه در مدل‌هاي زوم بالا به ندرت مشاهده مي‌شود. S10 هم در اكتبر و با قيمت چهارصد دلار موجود خواهد بود.