دریا نیوزساخت ماشين تحرير بريل در ايران

، 01:17   /   کد خبر: 1559   /   تعداد بازدید: 726


دریانیوز : ماشين تحرير بريل با هدف برطرف كردن نياز نابينايان به اين دستگاه در شركت صنايع آموزشي ايران، وابسته به آموزش و پرورش ساخته شد.
به گزارش همشهري، بهروز كهزادي، مديرعامل صنايع آموزشي ايران با اعلام اين مطلب گفت: عمليات ساخت قطعات و مونتاژ دستگاه بعد از تحقيقات كامل  روي مدل‌هاي مختلف و مشاوره با كارشناسان سازمان آموزش و پرورش استثنايي و سازمان بهزيستي كشور در اوايل سال 77 به اجرا گذاشته شد و درحال حاضر اين محصول با كيفيت مطلوبي توليد مي‌شود.
وي با اشاره به عملكرد مكانيكي اين دستگاه اظهار داشت: براساس تحقيقات انجام شده اين نوع دستگاه از مطلوب‌ترين ماشين‌هاي تحرير بريل است.
به گفته وي، درحال حاضر شركت صنايع آموزشي ايران تنها توليد كننده اين محصول در منطقه خاورميانه است كه محصولات خود را به كشورهاي لبنان، عربستان، افغانستان، به طور مستقيم و به كشورهاي عربي و آفريقايي به طور غيرمستقيم صادر مي‌كند.
كهزادي با اشاره به تفاوت اندك دستگاه بريل ايراني با نمونه آمريكايي آن گفت: مزيت اصلي وعمده محصول ايراني ارائه گارانتي دو ساله بدون هيچ گونه قيد و شرط و ارائه 10 سال خدمات پس از فروش و تامين قطعات يدكي حداكثر طي 48 ساعت و بهاي حدود يك سوم آن نسبت به مشابه خارجي است.
كهزادي در پايان گفت: در حال حاضر بخش طراحي اين شركت درحال بررسي و تحقيق درباره ساخت دستگاه بريل برقي است.