دریا نیوزسرورهايی جديد آی‌بی‌ام با چيپ‌های چهارهسته‌ای اينتل كار می‌‌كنند

، 01:15   /   کد خبر: 1558   /   تعداد بازدید: 748


دریانیوز : شركت آی‌بی‌ام به جمع سازندگان سروری پيوست كه سيستم‌های حامل پردازشگرهای زئون چهارهسته‌ای اينتل را اجرا می‌كند.
آی‌بی‌ام چهار دسته از سرورهای اين گروه را عرضه كرد؛ يك سرور blade كه با Xeon 5300 كار می‌كند و  قيمت‌های آنها از 2400 دلار تا 3000 دلار متغير است.
يك پردازشگر چهار هسته‌ای چهار پردازشگر مستقل دارد كه در يك بسته جمع شده‌اند و به چيپ امكان می‌دهد تا چهار عملكرد مجزا همزمان اجرا كند.  پردازشگرهای چهار هسته‌ای به كامپيوتر قدرت پردازشگری بيشتری می‌دهد، يعنی نسبت به پردازشگرهای تك هسته‌ای يا دوهسته‌ای قدرت بيشتری دارند.
آی‌بی‌ام می‌گويد سرور x3650 اين شركت با پردازشگر  چهار هسته‌ای 64 درصد افزايش عملكرد را نسبت به همين مدل محصول دارای يك پردازشگر دو هسته‌ای نشان می‌دهد.
تكنولوژی چهارهسته‌ای، كار مديران IT برای عرضه و ارائه مجازی سازی (Virtualization) به مراكز داده‌ای را بسيار ساده می‌كند. Virtualization به انواع enterprise امكان می‌دهد از ظرفيت سرور استفاده بهتری شود، زيرا در يك سرور فيزيكی در آن واحد چند برنامه و حتی چند سيستم عامل مختلف عمل می‌كنند.
 سرورهای چهار هسته‌ای SystemX ساخت ای‌بی‌ام از طريق يك ويژگی به نام IBM Virtualization Manager از Virtualization پشتيبانی می‌كند كه به مجريان امكان می‌دهد سرورهای فيزيكی و مجازی را در هر تعداد از پلاتفرم نرم‌افزاری Virtualization مديريت كند، از جمله پلاتفرم‌های Microsoft Virtual Server ،VM ware و زئون چيپ‌های x3550 و x3650 برای سفارش دادن از 14 نوامبر آماده‌اند و x3400 و x3500 و BladeCenter HS21 از ژانويه در دسترس قرار می‌گيرد.
قرار است هفته آينده شركت هيوليت پاكارد چند مدل سرور جديد را عرضه كند كه با پردازشگر Xeon5300 كار كنند، اما تا آن روز هنوز از جزييات اين سرورها خبری نيست.
روز دوشنبه، شركت دل، چند كامپيوتر سرور، Work Station و blade عرضه كرد كه از طرح چهار پردازشگری استفاده می‌كرد. رقيب اصلی اينتل، Advanced Micro Devices Inc قرار است پردازشگرهای چهارهسته‌ای خود را از اواسط 2007 عرضه‌كند.