دریا نیوزTCT مجوز عرضه محدود ADSL گرفت

، 01:09   /   کد خبر: 1557   /   تعداد بازدید: 724


دریانیوز : مدير عامل شركت مخابرات استان تهران گفت: شماره‌هاي مشغول به كار در استان تهران از پنج ميليون و 500 هزار شماره گذشت و ودايع در نوبت تهران كه در ابتداي سال در حدود 180 هزار مورد بود، به كمتر از 65 هزار وديعه رسيده است.
محمد روح‌اللهي در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار كرد: ضريب نفوذ تلفن ثابت در استان نيز به 27/45 درصد رسيده و در شهر تهران نيز به 55 درصد افزايش يافته است.
او درباره‌ي اتصال دانشگاه‌ها به فيبر نوري گفت: در حال حاضر 63 دانشگاه در استان تهران به شبكه‌ي فيبرنوري وصل شده‌اند.
روح‌اللهي با اشاره به اين كه شبكه‌ي ديتاي تهران فعاليت خود آغاز كرده است، گفت: هم اكنون مشترك بر روي اين شبكه قرار دارد و سرويس‌هايي كه براي ارايه‌ي آن‌ها مجاز هستيم را در محدوده‌ي تهران واگذار مي‌كنيم و اگر اجازه‌ي واگذاري ADSL را نيز داشته باشيم اين توانايي را داريم كه ADSL در تهران واگذار كنيم.
او ادامه داد: مجوز واگذاري ADSL در مراكز آموزشي، پژوهشي و فرهنگي را دريافت كرد‌ه‌ايم و اگر درخواستي از سوي اين مراكز شود آمادگي ارايه‌ي سرويس مذكور را داريم.
مدير عامل مخابرات استان تهران درباره‌ي واگذاري به روز تلفن ثابت در استان تهران تصريح كرد: براساس برنامه،‌ بايد تا انتهاي امسال در مراكز مخابراتي ما تعهدي باقي نماند و تمام وديعه‌ها در نوبت واگذار شوند؛ برنامه‌ در حال حاضر به خوبي پيش رفته است و به غير از هفده مركز مخابراتي در كل استان تهران ساير مراكز به روز تلفن واگذار مي‌كنند و براي اين تعداد نيز برنامه‌ريزي شده تا پايان امسال واگذاري به روز داشته باشند.
او درباره‌ي وضعيت عملكرد اپراتورهاي خصوصي تلفن ثابت در استان تهران گفت: در اين زمينه مدعيان زيادي هستند، اما هيچ كدام فعال نيستند؛ به غير شركت مخابرات استان تهران، هيچ اپراتوري عدد قابل توجهي تلفن ثابت در اين حوزه واگذار نكرده است و هر يك در حد هزار تا دو هزار شماره واگذار كرده‌اند.
روح‌اللهي درباره‌ي راه‌اندازي شبكه‌ي IN در شهرهاي ديگر استان تهران تصريح كرد: اگر بسترهاي بين شهري توسط شركت ارتباطات زيرساخت آماده نشود، اين شبكه به شكل پراكنده در استان راه‌اندازي مي‌شود؛ به عنوان نمونه شبكه‌ي IN در تهران اجرا شده است، اما در ساير شهرها اين‌گونه نيست.
وي افزود: آمادگي راه‌اندازي شبكه‌ي IN در شهر كرج را داريم، اما با توجه به اين كه شركت ارتباطات زيرساخت اعلام كرده است كه ظرف چند ماه آينده پروژه‌ي IN خود را آماده مي‌كند، صبر كرديم تا اين پروژه اجرا شود و ما از بستر بين شهري آن‌ها استفاده كنيم.
مدير عامل شركت مخابرات استان تهران ادامه داد: اگر اين پروژه به زودي آماده نشود،‌ بايد با شركت زيرساخت هماهنگ كنيم و اگر مجوز بدهند مي‌توانيم كرج را به شبكه‌ي IN تهران وصل كنيم.