دریا نیوز
حکایت آن شب

دریا نیوز: چندشب قبل که به اتفاق تعدادی از همکاران رسانه ای به برخی از مناطق حاشیه نشین ومسکن مهر بندرعباس رفتیم ،صحنه های ناراحت کننده وجود داشت که از چشم مسولان مغفول مانده است.


بوی فاضلاب در شهر

دریا نیوز: این روزها در برخی از نقاط شهر بوی تعفن فاضلاب به مشام می رسد که جای تامل دارد وتاکنون نسخه ای شفابخش برای فاضلاب شهر پیچیده نشده است.


تاریکی وبرق گران

دریا نیوز: اگر که بندرعباس را شهر تاریک بخوانیم ،به گزافه نیست.


زلزله در غرب، هشدار در جنوب

دریا نیوز: زلزله ای که در کشور اتفاق افتاد و منجربه کشته و مجروح شدن جمعی از هموطنان شد، باری دیگر زنگ هشدارها را در مناطق مختلف کشور واز جمله جنوب واستان هرمزگان بصدا درآورد.


نگرانی دفاتر پیشخوان دولت

دریا نیوز:پس از آنکه اعلام شد براساس مصوبه جدید سازمان تنظیم مقررات ، در فاصله ۲۰۰متری از هر دفتر پیشخوان دولت می توان دفتر جدیدی راه اندازی نمود، موجی از نگرانی ها در این بخش شکل گرفت.


حمایت از ورزش استان

دریا نیوز: گرچه که همگان به اثر ورزش برجسم و روح واقف هستند ،امابرای برای توسعه اماکن ورزشی و توسعه ورزش همگانی در هرمزگان چندان اقدام چشمگیری صورت نگرفته است.


شما مخاطبین عزیز طرفدار دریافت اطلاعات از کدام یک از ژانر های زیر می باشید؟ 
نگرانی ساکنان یک محله بندرعباس:خانه های مان در بارندگی درآب غرق می شوند

دریا نیوز: اگرکه باچشمان بسته واردمحله شوید و یک مرتبه چشمان تان راباز کنید و کوچه های خاکی و درختان و نخاله ها را درهم ببینید که مامن خلافکاران و معتادان شده  و فاضلاب هایی که روان هستند را مشاهده کنید ، باورتان نمی شود که اینجا محله ای در قطب اقتصاد ایران است.زیرا به گفته برخی از ساکنان ، الان دیگه وضعیت روستاها هم از این محله بهتر است.

ساحل قهوه خانه ای

دریا نیوز: با وجود این که ساحل شهر بندرعباس همچنان با توسعه و استاندارد سازی فاصله داشته و از مسائلی نظیر آلودگی، عدم زیرساخت عمرانی مناسب و کمبود امکانات تفریحی رنج می برد، باید معضل "سرو قلیان" را نیز بدان اضافه نمود.

ریه های شهر را بتن ریزی نکنید: اعتراض شهروندان به تغییر کاربری های فضای سبز

دریا نیوز: تغییرکاربری در بندرعباس به راحتی آب خوردن صورت می گیرد ودر سال های اخیرگزارش های زیادی در این زمینه منتشر شده است.

گلایه شهروندان از تصرف پیاده روی نخل ناخدا

دریا نیوز: "چهارراه نخل ناخدا" بندرعباس که حالا دیگر چهارراه نیست، ولی همین نام برآن ماندگارشده است را اگر بخواهید به سمت نخل ناخدا و  ترمینال مسافربری بروید را بیشتر اوقات با ترافیک قفل شده ای مواجه می شوید که زمان زیادی را معطل می شوید.

مديريت؛ واژه مغفول و مظلوم سازمان ها

دریا نیوز: مديريت به سبب نتايج ارزشمندي که از به کار گيري درست و مناسب آن براي سازمان ها  و کشورهاي مختلف در پي داشته، در دنياي امروز، از رشد و توسعه چشمگيري بر خوردار شده و نقش و اهميت فراواني به دست آورده است.

حال ناخوش پل هاي هوايي در بندرعباس

دریا نیوز: گرچه که براي امنيت بيشتر عابران گفته مي شود که پل هاي هوايي زده مي شود تا ترافيک هم روان تر شود وعابران اختلالي در ترافيک روان خودروها ايجاد نکنند، اما در شهربندرعباس مردم مي گويند پل هاي هوايي عابرپياده فقط مصرف تبليغاتي دارد و براي عابران طراحي و احداث نشده اند.

مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان خبرداد: پرداخت ۱۶۴۰میلیاردعوارض به دهیاری ها و شهرداری ها

دریا نیوز: مدیر کل امور مالیاتی استان هرمزگان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک هزار و 640 میلیارد ریال عوارض به دهیاری ها و شهرداری های هرمزگان پرداخت شده است. 

مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان اعلام کرد: اسامی اصناف مشمول نصب صندوق فروش

دریا نیوز: مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان در گفتگو باخبرنگار روزنامه منطقه جنوب کشور"دریا" ،اسامی مودیان و صنوف مشمول نصب صندوق فروش را اعلام کرد. 

ضرورت معرفی هدفمند ظرفیت های استان در نظام آموزشی

دریا نیوز: نظام آموزشی کشور و به ویژه نظام آموزش و پرورش، همواره جایگاه مهمی در میان مسئولان داشته و دارد.

از بازداشت شاهزادگان تا استعفای سعد حریری؛ سودای یکته تازی «بن سلمان» بر تخت پادشاهی

دریا نیوز: موج جدیدی از فعالیت های بن سلمان ولیعد سعودی حاکی از آن است که وی از هم اکنون در پی سودای پادشاهی بر عربستان بوده و در حال شکل دادن پایه های حکومت خود می باشد. بن سلمان ساختارهای قدرت عربستان را به خوبی می شناسد و از این حیث تمام تلاش خود را به کار گرفته است که این منابع قدرت را مدیریت کرده و خود یکه تاز میدان باشد.

حاشیه نشینان بندرعباس ناشادند:کودکان ونوجوانان حق ورزش و تفریح دارند

دریا نیوز: کودکان و نوجوانان ساکن در مناطق حاشیه ای ،بافت های فرسوده و روستایی هم مانند ساکنان مناطق مرفه نشین ،حق بهره مندی از امکانات تفریحی،ورزشی و فرهنگی دارند و حتی بایستی توجه به این مقوله در چنین مناطقی بیشتر باشد

خدمات ثبت احوال در دفتر پیشخوان "تازیان" ارائه شود

دریا نیوز: گرچه که دولت برنامه هایی را برای حمایت از روستائیان و ساکنان روستاهایی که تبدیل به شهرشده اند را داشته است تا آنها خدمات را در محل سکونت دریافت کنند ؛

نقاط کور خدمات شهری

دریا نیوز: ترديدي نيست كه مديريت صحيح يك شهر بطور پيوسته نيازمند رديابي و شناخت عوامل منحرف كننده فعاليت ها از مسير اجراي بهينه آن ها بوده تا به تبعِ آن كنترل و برطرف كردنتنگناها و عوامل منحرف كننده امكان پذير باشد. 

احداث پایگاه امداد و نجات هوایی استان ظرف یکسال آینده

دریا نیوز: به حمدالله توانستیم کار احداث پایگاه امداد هوایی را در ضلع شمال غربی فرودگاه و در مساحتی در حدود ۵ هکتارآغاز کنیم

ظرفیت فعلی پذیرش دانشگاه فرهنگیان پاسخگوی نیاز آموزشی کشور نخواهد بود

دریا نیوز: در سال ۹۹ قریب به ۳۰۰ هزار معلم بازنشسته خواهیم داشت وتا آن سال قادر به تربیت60 هزار معلم هستیم که این آمار پاسخگوی نیاز آموزشی کشور نیست

ثمره عدم حمایت: دولت تعطیلی دفاتر پیشخوان دولت در مناطق محروم

دریا نیوز: دولت الکترونیک بعنوان رویکرد  جدید خدمات  رسانی ،پاسخی به چالش های محیطی و سازگاری با دنیای جدید کسب و کار است  که مورد توجه مدیریت دولتی  در عصر  اطلاعات و ارتباطات قرار گرفته است.

مسئولین فرهنگ سازی را از خودشان شروع کنند

دریا نیوز: فرهنگ عمومی جنبه ای از فرهنگ است که به عامه مردم مربوط می شود و محدود به یک قشر یا موقعیت خاص نیست. 

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان در گفت و گو با «دریا»: تمامی دستگاه ها در تحقق سبک زندگی اسلامی وظیفه دارند

دریا نیوز: سبک زندگی اسلامی مفهومی است بنیادی که جامعه امروزه ما بیش از هر زمان دیگری به پیاده سازی آن نیازمند است.

خطر سقوط ؛ با دنده سنگین برانید!

دریا نیوز: تکنولوژی های ارتباطی امروزه زیربنای مفهومی به نام «جهانی شدن» را فراهم آورده و تعابیری همچون یکپارچگی و همگون سازی جهان را به همراه داشته اند.

مسئولین خدمات شهری دانشگاه هرمزگان را در اولویت قرار دهند

دریا نیوز: یکی از عناصر مهمی که نقشی اساسی را در توسعه و پیشرفت یک کشور ایفا می کند دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی هستند.

روستاییان "سغ" سیاهو همچنان در انتظار پرداخت خسارت تگرگ

دریا نیوز: "سِغ" روستایی است در دهستان "سیاهو" با 800 نفرجمعیت در قالب  200خانوار که در 80 کیلومتری شمال بندرعباس  واقع شده است .

"کووه"، روستایی در سیاهو بدون دهیاری وجاده استاندارد

دریا نیوز: بنابه درخواست اهالی برخی از روستاهای دهستان" سیاهو" در 70کیلومتری شمال بندرعباس ، ساعت سه عصر سه شنبه عازم این منطقه شدیم تا گزارش هایی را تهیه ودر چند شماره منعکس کنیم.

در گفت و گوی مدیرعامل و معتمد انجمن حمایت از زندانیان با دریا عنوان شد: زندانی نیز همانند هر انسان دیگری حقوقی دارد

دریا نیوز: وجود جرم و جنایت در جامعه خطری است که جامعه را بیدار می کند و زندگی در چنین جامعه ای دشوار است.زندگی سالم به جامعه سالم نیاز دارد. انسان خطاکار و مجرم، بیمار قابل درمان است و با تدابیری می توان او را اصلاح کرد.

اختلاف بیمه ها و بیمارستان ها بالاگرفت : سرگردانی بیماران دارای بیمه تکمیلی در بیمارستان های خصوصی

دریا نیوز: تاپیش از این ،هنگامیکه بیماران به برخی از مطب ها،مراکز درمانی ،آزمایشگاه ها، داروخانه ها و... مراجعه می کردند بااین بیان مواجه می شدند:با بیمه تامین اجتماعی،خدمات درمانی ،سلامت،روستایی و... 

درکنار دریا و تشنه لب سفره محرومان ساحل نشین،خالی از ماهیان گران

دریا نیوز: شهروندان درشهر ساحلی بندرعباس ماهی را گران می خرند و همین گرانی ماهی باعث شده است که برخی از شهروندان نتوانند ماهی بخرند.

مناطق آزاد همچنان دور از اصل خویش

دریا نیوز: یکی از الگوهایی که در اقتصاد بین الملل به عنوان ابزار پذیرفته شده ای برای رشد اقتصادی و متوازن سازی توسعه محلی قرار می گیرند، تاسیس مناطق آزاد تجاری و جذب سرمایه های بین المللی از طریق این مناطق است.

سایت دهکده گردشگری ساحلی فقط تابلو ،سهم هرمزگانی ها از گردشگری دریایی

دریا نیوز: در حال حاضر فقط تابلو ها ،سهم هرمزگانی ها در بخش های مختلف شده است.

به همت شهرداری "سرگز احمدی" برگزار شد: مسابقات قهرمانی "دو صحرانوردی هرمزگان" در "سرگز احمدی"

دریا نیوز: مسابقات قهرمانی دو صحرانوردی هرمزگان در روز جمعه همزمان با هفته "تربیت بدنی و ورزش"  به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر "سرگز احمدی"  برگزار شد.

بمناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش انجام شد : همایش پیاده روی کارکنان امور مالیاتی هرمزگان

دریا نیوز: اهمیت ورزش کردن برهیچکس پوشیده نیست ،اما بدلیل مشغله کاری و کمبود وقت و... همواره از ورزش کردن غفلت می کنیم و همین موضوع هم باعث بروز بسیاری از بیماری ها شده است .

حکایت نامهربانی به محرومان خانه های لرزان و بی دیوار در قطب اقتصاد ایران

دریا نیوز: اینجا خانه ها بیشترشان همشکل هستند .یکی دواتاق دارند وبرخی دیوار دارند و برخی دیوارهم ندارند و اجازه احداث دیوارهم ندارند ودیوارشان خراب می شود .برخی آب وبرق دارند وبرخی بدون آب وبرق مانده اند.

محله ای فقیر در شهری ثروتمند

دریا نیوز: اینجا یک محله در قطب اقتصادکشور است که به محله فراموش شده معروف است و بامشکلات بسیاری مواجه است.

بهداشت و نظارت در کما حراج سلامتی در میدان میوه وتره بار بندرعباس

دریا نیوز: میدان میوه وتره بار در ورودی شرقی بندرعباس، این شهر اقتصادی و تجاری  قرار دارد که سال ها بدون تغییر مانده است وکودکان دیروز و جوانان امروزی هیچ تغییری را مشاهده نکرده اند که اگر بخواهید برای لحظاتی آنجا توقف کنید ، بوی تعفن به مشام می رسد.

مدیرکل استاندارد درآیین تجلیل از فعالان حوزه "استاندارد" خبرداد: درآمد۱۷۶میلیاردی استاندارد هرمزگان

دریا نیوز: مراسم روز جهانی "استاندارد" باشکوه خاصی در بندرعباس برگزار شد.

 

پروفسور کامرانی عضو هیات علمی دانشگاه هرمزگان : سیاستهای آمریکا در قبال ایران شکست خورده است

دریا نیوز: دکتر احسان کامرانی در محکومیت اقدام اخیر دولت امریکا در خصوص قراردادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درلیست گروه تروریستی گفت:بر اساس بند۱۶از اصل سوم قانون اساسی،  دولت جمهوری اسلامی ایران، نسبت به همه مسلمانان و حمایت بی دریغ از مستضعفان جهان متعهد است و حمایت بی دریغ از مستضعفان جهان جزو وظایف حکومت و دولت است.

حسن شراعی سرمربی جوانان باشگاه "شهدای قائم": باشگاه در آینده به یک برند تبدیل خواهد شد

دریا نیوز: باشگاه «شهدای قائم» یکی ازقدیمی ترین باشگاههای فوتبال بندرعباس است که بازیکنان با اخلاق وفنی به فوتبال استان عرضه کرده است

نارضایتی شهروندان از معضلات شهر بندرعباس

دریا نیوز: در ادامه سلسله گزارش های اجتماعی با موضوع ارزیابی شهروندان از عملکرد شهردار و مشکلات شهری در این شماره وقسمت سوم اظهارنظرهای اقشار مختلف را منتشر می کنیم.در این گزارش باماهمراه باشید.

مسکن مهر بدون آسانسور و آب و برق

دریا نیوز: "مسکن مهر" که طرحی بود برای خانه دار شدن قشر ضعیف ومستضعف جامعه که بسیاری از شهروندان خانه دارشدند؛ اما برخی از متقاضیان و مالکان مسکن مهر با مشکلاتی مواجهند ونیازمند تدبیر دولت برای رفع مشکلات است.

ساکنان محله ساحلی "خواجه عطا" بندرعباس پارک بسازید ،نخل ها را قطع نکنید

دریا نیوز: ساکنان محله قدیمی و ساحلی "خواجه عطا" در ضلع شرقی "منبرپانهو" بندرعباس پنجشنبه گذشته شاهد قطع تعدادی از نخل ها بودند وبه همین دلیل در تماس با روزنامه "دریا"  خواستار انعکاس این موضوع و گلایه هایشان در خصوص قطع درختان نخل و مشکلات این محله شدند.

سواحل بندرعباس آلوده اند: تهدید پرندگان و صیادان بافاضلاب ورودی به دریا

دریا نیوز:چندماه قبل بود که مدیرکل محیط زیست نسبت به آلودگی برخی از نقاط ساحلی بندرعباس هشدار داد و از شهروندان وبخصوص کودکان خواست که در این مناطق شنا نکنند؛

حکایت آبنماهای موزیکال بندرعباس

دریا نیوز: مهر ماه امسال آبنماهای موزیکال پرده ای بندرعباس که با هزینه های چند صد میلیون تومانی شهرداری به بهره برداری رسید دوساله می شوند.
فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 119
بازدید امروز: 1988
بازدید دیروز: 7860
مجموع بازدید: 64088749