دریا نیوز
آرمان های شهدا خاک نخورند

دریا نیوز: ایام فاطمیه امسال نیز مانند سال های قبل ، برخی از شهرهای کشور میزبان آلاله‌های تازه تفحص شده دفاع مقدس بود وامروز هم هرمزگان میزبان ۲۵شهید است.


جعل عنوان، شگرد خلافکاران

دریا نیوز: جعل عنوان، شگردی است که خلافکاران برای نیل به اهداف خود از آن بهره می برند.


جامعه تشنه فرهنگ فاطمی

دریا نیوز:جامعه امروز تشنه فرهنگ فاطمی است وبایستی به این عطش پاسخ داد.


غفلت از ظرفیت گردشگری دریایی هرمزگان

دریا نیوز: درحالیکه یکی از دلایل اصلی سفرمسافران به هرمزگان، جاذبه دریایی آن است، اما از این ظرفیت کمتر استفاده شده است و مورد توجه لازم قرار نگرفته است.


کمبود درخت و درختان شاخدار

دریا نیوز: درحالیکه کمبود فضای سبز ودرخت در استان وبخصوص شهربندرعباس وجود دارد که تغییرکاربری در استان به راحتی آب خوردن انجام می شود وچندان به فضای سبز توجه نمی شود.


کمبود مسجد در هرمزگان

دریا نیوز: درحالیکه سفارش زیادی برای اقامه نماز در مسجد شده است، اما مردم در برخی از مناطق هرمزگان باکمبودمسجد مواجهند واز نماز خواندن در مسجد محروم می شوند.


شما مخاطبین عزیز طرفدار دریافت اطلاعات از کدام یک از ژانر های زیر می باشید؟ 
فردا ساحل‌نشینان خلیج‌فارس حماسه می‌آفرینند

دریا نیوز: فردا 22بهمن روز حماسه‌آفرینی هرمزگانی‌های غیور همگام با ملت ایران در راهپیمایی 22بهمن ماه 1396می‌باشد.

مدیر شعب بانک مسکن هرمزگان: در صورت انصراف از تسهیلات سود پرداخت می‌شود/ حساب بازکنید تبلت برنده شوید

دریا نیوز: مدیر شعب بانک مسکن استان هرمزگان گفت: مشتریان می‌توانند با افتتاح حساب پس‌انداز مسکن جوانان در قرعه‌کشی تبلت شرکت نمایند.

بیانیه اعتراضی جمعی از دوستداران محیط زیست و مهندسان شهرساز به تخریب ساحل

دریا نیوز: در پی تخریب ساحل بندرعباس توسط یک دستگاه و تغییرات زیست محیطی و نابودی زیستگاه آبزیان ساحلی وتبدیل آن به پیست دوچرخه‌سواری، جمعی از مهندسان شهرساز، معمار، دوستداران محیط‌زیست و دانشجویان در اعتراض به این اقدام بیانیه‌ای صادر کردند.

جوانان هرمزگانی درپایتخت اقتصاد بیکارند : مهارت آموزی، نوشدارویی فراموش شده برای اشتغال

دریا نیوز : بندرعباس مرکز استان هرمزگان، شهری است که بدلیل وجود صنایع متنوع و موقعیت خاصش به عنوان پایتخت تجارت و شاهراه اقتصاد کشور شناخته می شود . 

دردسر شهروندان برای تهیه سیلندر گاز : دیگرصدای بوق خودروهای عرضه سیلندرگاز به گوش نمی‌رسد

دریا نیوز: هرمزگانی‌ها از وقتی به‌خاطر دارند سیلندر گاز را بردوش گرفته و به‌دنبال خودروهای فروش گاز می‌روند تا بتوانند سیلندرخالی را پرکنند.

معاون بنیاد شهید کشور تاکید کرد لزوم تکمیل مجتمع توانبخشی ،فرهنگی و ورزشی "ایثار " هرمزگان

دریا نیوز: بنیادشهیدوامورایثارگران باتدبیرحکیمانه بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) راه اندازی شدتا همواره بتواند به امورات خانواده معظم شاهد وایثارگر رسیدگی کند 

تضییع حقوق شهروندی : پیاده روهایی که عابر ندارند

دریا نیوز: پیاده رو در بسیاری از خیابان ها و معابر شهر بندرعباس چندان جایگاهی ندارد و اشخاص حقیقی و حقوقی پیاده روها راتصرف می کنند وگلایه های مردم به تصرف پیاده روها تاکنون اثرگذارنبوده است ومتولیان این بخش چندان به این موضوع توجهی ندارند. 

شهروندان وشورا ناراضی از تبلیغات تیربرقی: تضییع حقوق رانندگان در تبلیغات بی ضابطه

دریا نیوز: اگر در زمان تبلیغات انتخابات ، صبح پنجشنبه اولین روز تبلیغات می دیدید که شهر پر ازپوستر وبنرهای تبلیغاتی شده است،

برگزاری نمایشگاه های پرحاشیه در بندرعباس : نمایشگاه چاقو وزیورآلات یا خرما وگل؟

دریا نیوز: در حالی نمایشگاه های عمومی و تخصصی در بندرعباس در حال برگزاری است که برخی از آنها فقط نام تخصصی را دارند ودر عمل اینگونه نیست.

آموزش قرآن درکماست:هرمزگان نیازمند تخصیص اعتبارات وتجهیزات قرآنی

دریا نیوز: هنگامی که درسال۱۳۹۰مقام معظم رهبری نقشه راه تربیت ده میلیون حافظ قرآن کریم را در کشور ترسیم فرمودند و دستگاه های مختلف از جمله فرهنگ وارشاد، سازمان تبلیغات ، بسیج، دارالقرآن کریم ،موسسات قرآنی برنامه هایی رابرای تحقق این فرمایش معظم له در کشور آغاز کردند

دانش آموزان فضای سبز می خواهند: مخالفت اهالی نخل ناخدا با احداث مجتمع مقابل مدارس

دریا نیوز: اهالی محله نخل ناخدا بندرعباس در خیابان های شهید آبسواران و شهدای گمنام نسبت به احداث مجتمع تجاری مسکونی بجای فضای سبز و پارک در ابتدای ورودی این کوچه ها و روبروی مدارسی که در این منطقه واقع شده اند گلایه مند و خواستار توقف اجرای این پروژه و احداث فضای سبز شدند.

کرمانشاه،تهران و کرمان لرزیدند: ترس هرمزگانی ها از ایرانگردی زلزله

دریا نیوز: پس از وقوع زمین لرزه در مناطقی از استان های کرمانشاه ،تهران و کرمان در چندهفته وچندروز اخیر ، مردم هرمزگان و بخصوص مناطق حاشیه ای وبافت های فرسوده استان هراس این را دارند که خانه های غیرایمنی که در آن ساکن هستند، برسرشان آوار شود.

هشدار:شهرغوطه ور می شود: خورها وکانال های شهر آماده بارندگی نیستند

دریا نیوز: هرساله بندرعباسی ها شاهدند که با اندک بارندگی، خیابان ها ومعابر در باران غوطه ور می شود و رفت وآمدها تا روزها مختل می شود؛

شهروندان از آلودگی هوا گلایه مندند: تنگی نفس ساحل با دود قلیان ها

دریا نیوز: از منطقه" حسین آباد" تا "خواجه عطا" بندرعباس و درساحل به گونه ای سنگ های بزرگ ریخته شده وسکوسازی گردیده که شهروندان نمی توانند وارد ساحل شوند.

ساحل بدون کارشناسی توسعه می یابد: ساحل بندرعباس، محصور در فاضلاب و تخریب

دریا نیوز: بندرعباس اگرچه شهری ساحلی است و بسیاری از گردشگران برای مشاهده ساحل ودریا به این شهر سفر می کنند؛ اما در سال های اخیر ورود فاضلاب به دریا از طریق خورها،لوله های هدایت کننده،شستشویی کشتی ها و... 

روزنامه "دریا" ۱۷ساله شد

دریا نیوز: از امروز روزنامه" دریا" وارد ۱۷سالگی انتشارش شده است.

 

مشکلاتی که هرسال تکرار می شود: دردسرهای ترافیک نمایشگاه ها در بندرعباس

دریا نیوز: از حدود ده روز قبل در وسط بلوارهای شهر و برروی تیرهای برق شاهد آویزان شدن تبلیغات زرد رنگی از برگزاری نمایشگاه های سوغات و هدایا ویژه شب یلدا و صنعت خودرو بودیم.نوع تبلیغاتی که گویا شهرداری و شورای شهر نمی خواهند به آن سامان بدهند.

امروز ،چهاردهمین "سه شنبه مهدوی "در هرمزگان : دانش آموزان از اجرای "سه شنبه های مهدوی" شادند

دریا نیوز: مدارس که مهمترین مکان آموزشی می باشند، بایستی دانش آموزان بیشتر از هرمکان دیگری با موضوعات دینی آشنا شوند. 

فقر در قطب اقتصاد ایران بیداد می کند:محرومان حاشیه نشین نیازمند توجه مسئولان

دریا نیوز: رسیدگی به یتیمان و محرومان همواره مورد تاکید دین مبین اسلام بوده است.هر انسان مسلمانی مسئول است با روی باز و سرشار از محبت با یتیمان برخورد کند، به گونه ای که احساس نکنند پدر یا مادر خود را از دست داده اند

معلولان فقط یک روز نمی خواهند: زندگی پرحاشیه معلولان حاشیه نشین بندرعباس

دریا نیوز: عادت کرده ایم که فقط یک روز که به نام یک قشری نامگذاری شده است ،از آن قشر یاد کنیم و بعد به فراموشی سپرده شوند و نامی از آنها برده نمی شود و معلولان رابامشکلات شان تنها می گذاریم.معلولانی که هرلحظه نیازمند توجه هستند و متاسفانه در زیر چتر بی مهری متولیان ،بامشکلات فراوانی دست وپنجه نرم می کنند. معلولان در مناطق حاشیه ای بامشکلات بیشتری مواجهند ونیازمند توجه بیشتر هستند.

استاندار دستور داد،فرماندار حضور یافت

دریا نیوز: پس از انتشار گزارشی در روزنامه "دریا" در هفته گذشته از زندگی یک خانواده در محله "نخل پیرمرد" بندرعباس که خانه شان از سال گذشته پر از "ساس " شده است و آنها به سختی زندگی را می گذرانند

ساحل آلوده بندرعباس: نفس ساحل بندرعباس به شمارش افتاده است

دریا نیوز: دریا و ساحل مهمترین نماد شهرهای بندری می‌باشد که جاذبه‌های فراوانی دارد و در حقیقت ساحل از زیباترین نقاط بندری است که باعث جذب گردشگران داخلی و خارجی می‌شود .

با نظارت علمای شیعه و سنی: اولین شعبه بانکداری اسلامی بانک انصار هرمزگان افتتاح شد

دریا نیوز: وحدت اسلامی یعنی همبستگی مسلمانان و اتحاد پیروان مذاهب گوناگون با وجود اختلافات مذهبی، در برابر دشمنان اسلام و بیگانگان است .

ترس از آوارگی در" گلستان" بندرعباس: زوج معلول با سه فرزند ،خانه ندارند

دریا نیوز: اینجا گلستان است.گلستان ۲۰.کوی گلستان .شمال محله "نخل پیرمرد "و"چاهستانی ها"و جنوب اتوبان شهیدرجایی بندرعباس.

مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان در گفتگو باخبرگزاری فارس : دلال ها و واسطه ها،بیشترین سهم فرارهای مالیاتی را دارند

دریا نیوز: مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان در گفتگوی اختصاصی باخبرنگار خبرگزاری فارس در بندرعباس گفت:فعالیت های دلالی و واسطه گری بیشترین سهم فرارهای مالیاتی را به خود اختصاص داده است.

دفع گردشگر از ساحل: تهدید پرندگان دریایی با فاضلاب ورودی به دریا

دریا نیوز: صبح روز گذشته رفته بودم به ساحل دریا در پشت هتل هرمز که فاضلاب خورگورسوزان وارد دریا می شود.

دانش آموزان رها نشوند: دانش آموزان مصدوم سهمیه کنکور می خواهند

دریا نیوز: روزگذشته گفتگوی با تعدادی از دانش آموزان مصدوم مینابی را منتشر کردیم که در اردوی دانش آموزی که در دهم شهریور در جاده داراب واژگون شد

بازتاب یک گزارش در روزنامه "دریا" : آتش به اختیار بسیجیان "درخت سبز" بندرعباس

دریا نیوز: بدنبال انتشار گزارشی از وضعیت زندگی یک پیرزن در محله "درخت سبز" در روزنامه "دریا " در مورخه سه شنبه 30آبان که سقف خانه اش در حال فروریختن بود واحتمال دفن این پیرزن در زیرآوار وجود داشت،

سه ماه از واژگونی اتوبوس اردوی سازمان دانش آموزی گذشت: آخرین وضعیت دانش آموزان مصدوم مینابی و رودانی

دریا نیوز: جمعه دهم شهریورامسال  و روز "عید قربان " بود که یکی از سه اتوبوس اعزامی هرمزگان به اردوی "سازمان دانش آموزی" حدود ساعت چهارصبح بود .

سقف ودیوار خانه پر از"ساس " : شب ها ساس "آرین "و"آرمین" را می گزد

دریا نیوز: اینجا "آرین"و"آرمین" مانند مادر ومادربزرگ شان شب ها خواب ندارند. هوا که تاریک می شود، ساس ها حمله می کنند وآنها جز خارش جای گزش ساس ها چاره ای ندارند.

اجرای طرح جهادی میز خدمت:مدیران بسیجی وار به محلات حاشیه ای می روند

دریا نیوز: جوانان بسیجی محله "چاهستانی ها" در بندرعباس از پنجشنبه هفته قبل طرحی را کلید زده اند به نام طرح جهادی "میز خدمت" که در قالب این طرح از مسولان ،پزشکان و... دعوت کرده اند تا در طول این یک هفته در محله شان حضور یابند و به خواسته های اهالی رسیدگی کنند.

به مناسبت هفته بسیج اجرا می شود؛ طرح جهادی "میزخدمت" در محله چاهستانی ها

دریا نیوز: چهار مسجد "چهارده معصوم" (ع) محله "چاهستانی ها"،"امام حسین" (ع) محله "مینابی ها"، "حمزه سیدالشهدا"(ع) "نخل پیرمرد" و "ابراهیم بن محمدرسول ا..." (ع) "کوی گلستان" در بندرعباس با ویژه برنامه طرح جهادی"میز خدمت" به مناسبت هفته بسیج به استقبال این هفته رفتند.

تخلیه سنگ های بزرگ در ساحل ؛ گلایه های شهروندان از تخریب ساحل "خواجه عطاء" بندرعباس

دریا نیوز: زمان زیادی از احداث بلوار ساحلی "خواجه عطاء " بندرعباس نمی گذرد که گویا باز مسئولین به فکر عریض کردن این بلوار افتاده اند. چرا باید اینگونه باشد؟ 

ایمن سازی فراموش شده است:حوادث در کمین محلات حاشیه ای بندرعباس

دریا نیوز: گویا همیشه منتظریم تا حادثه و فاجعه ای پیش بیاید و مدتی در آن مورد بحث شود وبعد هم پرونده اش بسته شود.

محله ای غریب در قلب بندرعباس: ساکنان "سنگ کن غربی " در انتظارمسجد، آسفالت و پارک

دریا نیوز: چندماه قبل که سلسله گزارش هایی را از محله "سنگ کن غربی" بندرعباس زدیم ، در حال حاضر هم در حاشیه غربی بلوار "خلیج فارس" در حال احداث کندرو هستند تا فضای ورودی اتوبوس ها به داخل شهر و ترینال مسافربری  اندکی تغییر یابد، اما همچنان ساکنان محله در انتظار احداث پارک و آسفالت کوچه ها هستند. 

"کربلایی فاطمه "تنهاست : خطر دفن شدن پیرزن بندرعباسی در زیرآوار

دریا نیوز: در محله "درخت سبز"بندرعباس کوچه ظفر7جنب کلانتری16 بندرعباس پیرزنی 74چهارساله در خانه ای زندگی می کند که سقف اتاقش در حال فروریختن است و فقط نام خانه دارد وگرنه قابل سکونت نیست واز روی اجبار وفقر وبی کسی مجبور است در این خانه زندگی کند.

سهم کودکان از قطب اقتصاد ایران: تفریح وبازی در کوچه های خاکی و فاضلاب

دریا نیوز: قلمم یارای نوشتن ندارد.نمی توانم چگونه از اجحاف در حق کودکان شهرم بنویسم که سال هاست کسی آنها را ندیده است.

نگرانی ساکنان یک محله بندرعباس:خانه های مان در بارندگی درآب غرق می شوند

دریا نیوز: اگرکه باچشمان بسته واردمحله شوید و یک مرتبه چشمان تان راباز کنید و کوچه های خاکی و درختان و نخاله ها را درهم ببینید که مامن خلافکاران و معتادان شده  و فاضلاب هایی که روان هستند را مشاهده کنید ، باورتان نمی شود که اینجا محله ای در قطب اقتصاد ایران است.زیرا به گفته برخی از ساکنان ، الان دیگه وضعیت روستاها هم از این محله بهتر است.

ساحل قهوه خانه ای

دریا نیوز: با وجود این که ساحل شهر بندرعباس همچنان با توسعه و استاندارد سازی فاصله داشته و از مسائلی نظیر آلودگی، عدم زیرساخت عمرانی مناسب و کمبود امکانات تفریحی رنج می برد، باید معضل "سرو قلیان" را نیز بدان اضافه نمود.

ریه های شهر را بتن ریزی نکنید: اعتراض شهروندان به تغییر کاربری های فضای سبز

دریا نیوز: تغییرکاربری در بندرعباس به راحتی آب خوردن صورت می گیرد ودر سال های اخیرگزارش های زیادی در این زمینه منتشر شده است.
فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 50
بازدید امروز: 5121
بازدید دیروز: 16484
مجموع بازدید: 64816359