دریا نیوز
از پیرغلامان بندرعباس چه خبر؟
دریانیوز:وسایل و لوازم مورد نیاز عزاداری تماما با کمکهای مردمی خریداری شده است. برای مراسم روضه خوانی، واعظی از طرف سازمان تبلیغات اسلامی معرفی و دستمزد وی هم از کمکهای مردمی پرداخت می شود.

یک نفر با آفتاب وآسمان تنهاست
دریانیوز:نگاه به گنبد طلایی است وکبوترهای زیبایی که روی آن نشسته اند، دلم را هوایی کرد و پاهایم را به سمت حرمت کشاند.

واسطه گری وخشکسالی
دریانیوز: محصولات هرمزگان شامل: انبه، انواع خرما،صیفی جات و مرکبات علاوه بر صادرات به آنسوی خلیج فارس، در فصولی از سال نیاز بخش زیادی از استانهای کشور را مرتفع می کند.

هدفمندی یارانه ها تا چه میزان در تغییر الگوی مصرف خانوارها مؤثر بوده است؟
 

به قضاوت ها اعتنا نکن اگر می خواهی دریاباشی
دریانیوز: مطلب ارسالی یکی از همکاران عزیز مطبوعاتی اقای کاظم گلخنی می باشد که به مناسبت چهاردهمین سالگرد انتشار روزنامه دریا اظهار لطف و مهربانی خودرا اینچنین اعلام نمودند:
1366هکتارزمین دهنو وقفی است
دریانیوز:رئیس اداره اوقاف وامورخیریه بندرعباس نیز به مناسبت هفته وقف در جمع خبرنگاران بابیان اینکه 1447موقوفه در بندرعباس وجوددارد؛اظهارداشت:1217موقوفه انتفاعی،230موقوفه منفعتی و45موقوفه غیرمتصرفی داریم.
حمایت از خرید 33 عنوان کتاب در هرمزگان
دریانیوز:علیرضا درویش نژاد گفت:بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، اعتبار مناسبی جهت حمایت از نویسندگان و خرید آثار مکتوب در نظر گرفته شده است.
میناب ، رکورد دار موقوفات هرمزگان
دریانیوز:مدیرکل اوقاف وامورخیریه هرمزگان به مناسبت هفته "وقف"گفت:موقوفات هرمزگان قدمتی200ساله دارد، 60درصد موقوفات هرمزگان متعلق به میناب است و شهرهای رودان،بندرعباس،بندرلنگه،بستک،قشم وپارسیان در جایگاه های بعدی قرار دارند.
ثبت کلیه معاملات در سیستم سامانه املاک در بندرعباس
دریانیوز:رئیس اداره امور اصناف و تشکل های صنفی افزود: با آموزش ،اطلاع رسانی وفرهنگ سازی کلیه واحدهای صنفی مشاورین املاک باید معاملات خود را در سیستم سامانه املاک کشور ثبت و بصورت پرینتی با هولوگرام مشخص صورت گیرد .
درآمدهای مالیاتی در سال آینده باید بیشتر شود
دریانیوز:استاندار هرمزگان گفت: در بودجه 94 تنها 40 درصد بودجه کشور بر پایه درآمدهای نفتی است و این بدان معنی است که درآمدهای مالیاتی در سال آینده باید بیشتر شود.
رییس جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان منصوب شد
دریانیوز:طی صدور حکمی از سوی رئیس جهاددانشگاهی کشور، سهیل دادخواه به سمت رئیس جهاددانشگاهی واحد هرمزگان، منصوب شد.
دریانیوز:نارضایتی "آرامی" نماینده مردم از بیمارستان های بندرعباس
"منصورآرامی"نماینده مردم بندرعباس گفت :بایستی سرنوشت بیمارستان 220تختخوابی بندرعباس وبیمارستان "مادروکودک"در شهرک پیامبراعظم (ص)مشخص واین بیمارستان ها احداث شوند تامشکلات کمبود تخت وبیمارستان در مرکز استان برطرف شود.
همایش و نمایشگاه « حجاب و عفاف» در مخابرات هرمزگان
دریانیوز:همایش و نمایشگاه « حجاب و عفاف» با محوریت « مهارتهای زندگی» به همت کمیته امور بانوان شرکت سهامی مخابرات هرمزگان در بندرعباس برگزار شد .
درآمدهای مالیاتی در سال آینده باید بیشتر شود
دریانیوز:استاندار هرمزگان گفت: در بودجه 94 تنها 40 درصد بودجه کشور بر پایه درآمدهای نفتی است و این بدان معنی است که درآمدهای مالیاتی در سال آینده باید بیشتر شود.
برگزاری آئین سنتی شنا در "چهارشنبه آخر صفر"
دریانیوز:بعد از ظهر چهارشنبه که آخرین چهارشنبه ماه صفر است، محله ساحلی سوروی بندرعباس شاهد جمعیتی بود که از دیگر نقاط شهر خود را به این محل رساندند تا بر اساس باوری دیرین ،آرزوهای خود را با دریا در میان بگذارند و رنج و بیماری و اندوه و عزای سال را به او بسپارند و از موج های خلیج فارس، سلامتی بگیرند.
مطالبلت پرستاران راازطریق مجلس ودولت پیگیری می کنم
منصور آرامی گفت:متاسفانه درمان در کشور به عنوان کالای تجاری دیده می شود وسلامت مردم را به عنوان کالا می بینند،درحالیکه طبق قانون اساسی ،"درمان"جزو وظایف حاکمیتی است.
دانش آموز هرمزگانی سه میلیون وقف حضرت زهرا(س)کرد
دریانیوز:حجت الاسلام "منصورهاشمی"گفت:وقف چشمه همیشه جاری است و واقفان جاودانه هستند وبایستی زیبائی های وقف در جامعه ترویج شود.
سرپرست فرمانداري شهرستان پارسيان منصوب شد
دریانیوز:محمد رادمهر با حكم استاندار هرمزگان به عنوان سرپرست فرمانداري شهرستان پارسيان منصوب شد.
خرید خدمت شامل سربازان فراری هم می‌شود
دریانیوز:جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح درباره خرید سربازی مشمولان فراری در بودجه سال 94 گفته بود افرادی که بیش از هشت سال از خدمت سربازی غایب بوده اند، می توانند با پرداخت جریمه ای بین 20 تا 50 میلیون تومان از بلاتکلیفی نجات پیدا کنند
تحقق برنامه ها منجر به ارتقاء سازمان تامین اجتماعی می شود
مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان گفت:دقیق تر شدن برنامه ریزی ها به منظور ارسال ابلاغ های کارفرمایان به صورت الکترونیکی را به عنوان یکی از اولویت های سال جاری این اداره کل اعلام کرد
حضور آبفای هرمزگان با 30 پروژه تحقیقاتی در نمایشگاه هفته پژوهش كشور
معاون برنامه‌ریزی آبفای هرمزگان گفت:شركت آبفاي هرمزگان نيز با ارائه آخرين دستاوردهاي پژوهشي و فناوري در قالب 8 پرژه تحقيقاتي و 22 مقاله از سوي كارشناسان و متخصصان خود در صنعت آب و فاضلاب ، اقدام به برپائي غرفه در محل نمايشگاه بين المللي تهران نمود.
توان جابجایی کالا را تا 45میلیون تن خواهیم داشت
دریانیوز:مدیرکل راه آهن هرمزگان با اشاره به مراحل تکمیل نهایی پروژه پیشرفته ATC(تراک بندی) درمحور ریلی بافق بندرعباس،بهره برداری نهایی ازاین پروژه را تحولی بزرگ در زیر ساخت های حمل و نقل ریلی عنوان کرد
افزایش عرض پیاده روهای بلوارسیدجمال بندرعباس
دریانیوز:مدیرعامل سازمان عمران شهرداری بندرعباس در گفتگوبا"دریا"با اعلام این خبرگفت:در اجرای این طرح،کانال ها سرپوشیده می شود وعرض پیاده رو به چهارمترونیم افزایش می یابد.
660پرونده اشتغال در امداد رودان تشکیل شد
دریانیوز:مسئول اشتغال و خودکفایی مدیریت کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رودان گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از 660پرونده اشتغال در این مدیریت تشکیل شده است.
نبی زاده در گفتگو با دریا :درانتخابات،قانون وفرمایشات مقام معظم رهبری را باید نصب العین قرار داد
بسیج در تمام دوران ،حضوری فعال و با نشاطی داشته و دارد ،بسیج بطن مخلص، پاک، بی توقع و زحمتکش مردم است و سرچشمه اصلی و زلال این نهاد مقدس مردم هستند.
660پرونده اشتغال در امداد رودان تشکیل شد
دریانیوز:مسئول اشتغال و خودکفایی مدیریت کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رودان گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از 660پرونده اشتغال در این مدیریت تشکیل شده است.
طول بزرگراه های هرمزگان در افق 1404 به 1400 کیلومتر می رسد
مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: استان هرمزگان به دلیل دارا بودن حمل و نقل ترکیبی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وی با بیان اینکه فراهم کردن رضایت مردم در حمل و نقل ترکیبی مستلزم همراهی و همکاری تمام ارگان های دخیل در حمل و نقل است.
زایمان جلوی مردم و در راهرو، دردناک است
دریانیوز:حجت‌الاسلام "محمد بارانی"در خطبه‌های نماز جمعه هشتبندی اظهار داشت:این منطقه با جمعیت متغیر بین 30 تا 50 هزار نفر کماکان یک درمانگاه شبانه روزی ندارد و بیماران نمی‌دانند در زمان‌های اورژانسی به کجا مراجعه کنند.
هرمزگان با جابجایی پنج ميليون تن كالا دومين استان ترانزيتي كشور
دریانیوز:مديركل حمل ونقل وپايانه هاي استان هرمزگان گفت :هرمزگان با جابجایی سالانه پنج ميليون تن كالا دومين استان کشور از حيث كالاهاي ورودي وخروجي ترانزيتي درسطح كشور است .
دانشگاه‌ها بخشی از نیازهای خود را از درآمدهای غیر شهریه ی تامین کنند
دریانیوز:دکتر حمزه ئی گفت: دانشگاه‌ها مجازند از راههای مختلففعالیتهای علمی –صنعتی وشرکتهای دانش بنیان،طرحهای پژوهشی متناسب با نیاز صنعت و جامعه خود درآمدزایی کنند.
باید به شرق استان توجه ویژه ای شود
دریانیوز:استاندار هرمزگان گفت: توجهات باید به بخش شرقی استان بیشتر باشد چرا که این منطقه توسعه کمتری نسبت به سایر مناطق استان یافته است.
سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت هرمزگان معرفی شد
دریانیوز:طی حکمی از سوی خلیل قاسمی رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت هرمزگان ، « سیامک نیکان » به سمت سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت این سازمان منصوب شد .
ثبت نام و صدور کارت ملی هوشمند برای کارت اولی‌ها امکانپذیر است
مدیر کل ثبت احوال هرمزگان گفت: در حال حاضر جامعه هدف کارت ملی هوشمند ملی 15 ساله‌ها، کارت‌مفقودی‌ها و کسانی هستند که در مدارک سجلی آنها تغییرات اعمال شده است،
دانشگاه‌ها باید بخشی از نیازهای خود را از درآمدهای غیر شهریه ی تامین کنند
دریانیوز:مجازند از راههای مختلف فعالیتهای علمی –صنعتی وشرکتهای دانش بنیان،طرحهای پژوهشی متناسب با نیاز صنعت و جامعه خود درآمدزایی کنند.
حفظ بی طرفی را در استان رصد می کنم
دریانیوز:استاندار هرمزگان بر لزوم پرهیز از رفتارهای شائبه انگیز انتخاباتی از سوی مشاورین و معاونین استانداری و فرمانداران تاکید کرد.
افزایش 164 درصدی صید میگو نسبت به سال گذشته در هرمزگان
مدیر کل شیلات هرمزگان گفت: امسال با توجه به بهبود وضعیت ذخایر میگو در دریاها، همزمان با افزایش زمان صید شاهد افزایش صید میگو نیز بوده ایم
هدف دانشگاه علمي كاربردي آشتي بين صنعت و دانشگاه باشد
دریانیوز:بهروز اكرمي در آئين تكريم و معارفه روساي قديم و جديد دانشگاه علمي كاربردي هرمزگان عنوان كرد: رسالت مهم دانشگاه علمي كاربردي ايجاد ارتباط كارآمد بين علم و عمل است.
براي رفع موانع سرمايه گذاري تلاش مي كنيم
دریانیوز:استاندار هرمزگان گفت: سرمايه گذاران افسران اقتصادي كشور هستند و ما به دنبال رفع موانع سرمايه گذاري در استان هرمزگان هستيم.
ارسال 40 هزار بطري آب معدني برای زائران اربعین حسینی
دریانیوز:محموله آب معدنی شركت پالايش نفت بندرعباس برای زائران اربعین حسینی(ع) به شلمچه ارسال شد.
ام ار ای بیمارستان میناب به بهره برداری می رسد
دریانیوز:معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب گفت :ام ار ای بیمارستان میناب در آینده نزدیک بهره برداری می رسد
مانور چند منظوره در بندر شهید باهنر
دریانیوز:معاون عملیات بندر شهید باهنر از برگزاری مانور چند منظوره اطفاء حریق، امداد و نجات و مقابله با آلودگی دریایی با هدف سنجش و ارتقاء ایمنی حمل ونقل دریایی در این بندر خبر داد.
دکتر شیخی سکان دانشگاه جامع علمی کاربردی هرمزگان را به دست گرفت
دریانیوز:دکتر مهرعلیزاده افزود: امروزه با توجه به پیچیدگی مشاغل، بیش از پیش بر توسعه آموزش‌های علمی کاربردی باید اهتمام شود چرا که در توسعه علمی مهارت آموزی نقش بنیادی دارد.
مشمولان غایب خدمت سربازی را می خرند
دریانیوز:دولت در لایحه بودجه سال ۹۴ پیشنهاد تازه ای در رابطه با معافیت دوره خدمت سربازی به مجلس ارائه کرده است.
دانشجویان باید نظرات خود را آزادانه بیان کنند
دریانیوز:استاندار هرمزگان گفت: دانشجویان باید بدون اینکه تنشان بلرزد نظرات خود را آزادانه بیان کنند چون دانشجویان وجدان بیدار جامعه هستند.
فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 7
بازدید امروز: 349
بازدید دیروز: 7904
مجموع بازدید: 14648278