دریا نیوز
"قرض الحسنه"سنتی که رو به فراموشی است

دریانیوز: یکی از عوامل مهم و اثرگذار در این بخش مشکلات اقتصادی ، بالارفتن نرخ تورم و به تبع آن کاهش ارزش پول ملی در سال‌های گذشته بوده است


حمایت شوم،رستوران غذاهای دریایی را در لنج می سازم

دریانیوز: اگرمسئولان هرمزگان حمایت کنند،آمادگی دارم با سرمایه گذاری خودم وبدون اخذ تسهیلات بانکی،قشنگ ترین،کاملترین و رستوران غذاهای دریایی ایران را در ساحل بندرعباس در لنجی سیمانی و بتونی احداث کنم


به بهانه سوم خرداد سالروز آزادی فتح خرمشهر

دریانیوز: 31 شهریور 1359 عراقی ها شهر خرمشهر را زیر آتش گرفتند و مطمئن بودند که با دو گردان نیرو ظرف مدت 24 ساعت خواهند توانست این شهر را به تصرف خود درآورند....


"کشتی نجات" و بی تدبیری آشکار: جای عزت ملی کجاست؟

دریانیوز:از روزی که این کشتی از بندرعباس حرکت خود را آغاز کرد، تبلیغات پرسر و صدایی درباره آن شکل گرفت مبنی بر این که کشتی ایرانی مستقیماً به سمت بندر الحدیده یمن خواهد رفت


تولد دوباره یک شهر

دریانیوز:سوم خرداد سالروز تولد دوباره خرمشهر است؛ روزی که رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس یکی از مهم ترین نبردهای جنگ تحمیلی در برابر تجاوزگری حزب بعث ایستادند و با رشادت و جانفشانی خویش و یاری پروردگار، خرمشهر را آزاد ساختند.


نخاله های ساختمانی سنگ فرش معابر شدند

دریانیوز:مگر این شهروندان مالیات و عوارض و ... را پرداخت نمی کنند پس چرا نباید به خواسته هایشان رسیدگی شود و از حداقل های محیط زندگی پاکیزه و تمیز و مناسب بهره مند باشند.
 
   
آمانو: تا الان ایران پروتکل را اجرا نکرده است

 دریانیوز:مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که به پاریس سفر کرده، بار دیگر گفته است که ایران باید اجازه دسترسی به سایت‌های نظامیش را به بازرسان بدهد. 

تجلیل از 51 جوان برتر هرمزگانی


دریانیوز:مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان  گفت: بایستی برای جوانان به عنوان آینده سازان کشور برنامه ریزی کرد.

مشکلات شهر هشت بندی سریعا حل شود

 دریانیوز:نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان خواستار حل مشکل شهر هشت بندی و روستاهای تابع شد.

کشاورزان هرمزگانی برای فروش محصولات خود برنامه ای داشته باشند


دریانیوز:رییس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : یکی از شاخص های مهم درتولید محصولات کشاورزی تعیین بازارهای هدف است و99درصد کشاورزان هرمزگانی بازارهای هدف رانمی شناسند

پروژه های نیمه تمام و بخش آب در اولویت تخصیص اعتبارات عمرانی

دریانیوز: نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت:طرح های بخش آب به دلیل مشکلات کمبود آب در هرمزگان در اولویت قرار دارند.

افزایش 11 هزارتنی خرید گندم تعاون روستایی نسبت به سال گذشته

دریانیوز: مدیر سازمان تعاون روستایی هرمزگان گفت: خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان توسط شبکه تعاون روستایی هرمزگان در سال‌جاری نسبت به  مدت مشابه سال گذشته افزایش 11 هزار تنی را نشان می‌دهد.

برنامه های تولید میگوی پرورشی استان هرمزگان در سال 1394

دریانیوز:مدیر کل شیلات هرمزگان از اجرای برنامه های هدفمند و موثر در سال 1394 و در راستای ارتقای بیش از پیش و همه جانبه صنعت میگو استان هرمزگان خبر داد.

الگوگیری همدان از بندرعباس در مدیریت شهری

 دریانیوز: جمعی از مدیران شهری شهرداری همدان با سفر به بندرعباس از تجربیات کسب شده در مدیریت شهری بزرگترین شهر هرمزگان بهرهمند شدند.

نخبگان برای رفع مشکلات راهکار ارائه دهند

دریانیوز: نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت:  نخبگان به این سوال پاسخ دهند که اگر استاندار بودید چه اقدامی برای رفع مشکلات انجام می دادید.

صدر نشینان بهارستان انتخاب شدند

دریانیوز:مراسم تحلیف اعضای جدید هیأت رئیسه مجلس برای فعالیت قوه مقننه در آخرین سال در صحن علنی برگزار شد و منتخبان سوگند یاد کردند.

بیش از100 مورد رفع تصرف اراضی ملی ازابتدای سالجاری

دریانیوز: رییس کل دادگستری استان هرمزگان گفت:از ابتدای سالجاری تا کنون بیش از 100 مورد رفع تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی ریال در هرمزگان با قاطعیت دستگاه قضایی استان صورت گرفته است.

افتتاح فاز توانبخشی مجتمع ایثار در هفته "دفاع مقدس"

دریانیوز: دستگزین گفت: 14 جانباز و آزاده دروان انقلاب در استان داریم و مردم استان 27 شهید ترور و دو جانباز ترور را تقدیم انقلاب نموده است

ارتقاء دانش موجب آسيب هاي اجتماعي می شود

دریانیوز:احمد پویافر اذعان داشت : براي رفع مشكلات آموزشي و ارتقاء سطح علمي در شهرستان بايد با برنامه ريزي مناسب و هدفمند پيگير حل مشكلات بود

مبارزه جدی راه و شهرسازی با پدیده شوم زمین خواری

دریانیوز:مدیر املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان از مبارزه جدی با پدیده شوم زمین خواری خبر داد.

موانع تولید باید برداشته شود

دریانیوز:استاندار هرمزگان گفت: باید تلاش کنیم تا موانع تولید برداشته و بخش خصوصی فعال تر شود و اراده مدیریت استان و کشور نیز تقویت بخش خصوصی و افزایش سرمایه گذاری است.

"جغین" قطب کشاورزی است

دریانیوز:مدیر عامل شرکت تعاونی روستایی جغین رودان: شرکت جغین در فاصله 45 کیلومتری شهرستان رودان و 145 کیلومتری استان هرمزگان قرار دارد که تاسیس آن در سال 1352 می باشد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان منصوب شد

دریانیوز:صالح دریانورد به پیشنهاد دکتر جاسم جادری استاندار هرمزگان و با حکم معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به عنوان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان هرمزگان منصوب شد.

دشمنی دشمنان با ما برای انرژی هسته ای نیست

دریانیوز:رییس اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص)، گفت:
امروز دشمنی دشمنان با ما به خاطر انرژی هسته ای نیست بلکه هدف اصلی آنها دین و انقلاب ما است

48 کیلومتر راه روستایی در جاسک اجرا می شود

دریانیوز:مدیرکل راه و شهرسازی استان هرمزگان گفت: با اتمام بهسازی محور جاسک میناب در همین سال جاری صورت می پذیرد  این محور به راه اصلی درجه یک تبدیل میشود.

کسانی که از انقلاب و اسلام دفاع میکنند کسوت پاسداری دارند

دریانیوز:امام جمعه موقت جاسک گفت: هر مقدار در برابر دشمن، عقب نشینی شود، دشمن نیز زیاده طلب تر از گذشته پیش می آید

اختصاص 137 میلیارد اعتبار پروژه های عمرانی

دریانیوز:فرماندارجاسک در بازدید از روستاهای بخش لیردف از تخصیص 137 میلیارد و240 میلیون ریال برای اجرای پروژه های عمرانی خبر داد.

وزارت نفت: احتمال زیاد قطع سهمیه خودروهای شخصی از این ماه

دریانیوز:مدیر روابط عمومی وزارت نفت گفت: در مورد سهمیه سوخت خودرو‌های شخصی هنوز تصمیم قطعی صورت نگرفته است اما به‌ احتمال زیاد این سهمیه واریز نمی‌شود و خودرو‌های شخصی از این به بعد با نرخ آزاد سوخت گیری می‌کنند.

جانبازان سند حقانیت ایران اسلامی هستند

دریانیوز:نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: جانبازان سند حقانیت ایران اسلامی هستند.

اعزام بدون قرعه‌کشی متقاضیان سفر به عتبات در ماه رمضان

دریانیوز:مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به حضور زائران ایرانی در لیالی قدر در عتبات عالیات، از آغاز ثبت‌نام اعزام به عتبات در ماه رمضان از هفته آینده خبر داد.

اولویتِ نهادینه سازی فرهنگ صرفه جویی در برنامه های مسئولان

دریانیوز:مدیرعامل آبفای هرمزگان گفت:بحث تامین آب در بخش شرب و کشاورزی از اولویت های مسئولان سیاسی استان است.

چرا سهمیه بنزین خرداد واریزنشد؟

دریانیوز:سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، دلایل عدم واریز سهمیه بنزین خردادماه خودروهای شخصی را صرفا به دلیل «تصمیم‌گیری‌های دولتی» اعلام کرد. 

لزوم ورود جدی بخش خصوصی به عرصه اقتصاد

دریانیوز:استاندار هرمزگان گفت: راهکار نجات اقتصاد کشور از مشکلات ورود جدی بخش خصوصی به عرصه های مختلف اقتصادی است.

عربستان: به کشتي ايراني اجازه نداديم در يمن پهلو بگيرد

دریانیوز:سخنگوي عمليات عربستان عليه يمن گفت: به کشتي ايراني اجازه نداده ايم در بنادر يمن پهلو بگيرد.

"نفقه"و"چک" بیشترین جرم زندانیان غیرعمدهرمزگان

مدیرعامل ستاددیه هرمزگان  گفت :از88زندانی جرایم غیرعمد،29نفربخاط مهریه ونفقه،25نفربخاطر دیه و34نفربخاطر چک در زندان های استان بسر می برند.

دو هزار و 500 کلاس درس فرسوده و تخریبی در استان وجود دارد

دریانیوز:مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس هرمزگان  در جمع خیرین مدرسه ساز استان نسبت به در خطر بودن جان 70هزار دانش آموز استان هشدار جدی داد.

تامین اعتبار تسهیلات ارزان قیمت هشت هزار واحد مسکونی

دریانیوز: دکتر منصور فرهادی : مجموعه شوراها از نظر فکری، اعتبارات دهیاری ها وتمام پتانسیل ها و سازوکارها آمادگی همکاری با بنیاد مسکن را دارد.

«کاهش ساعت کار زنان» در دستور کار مجلس

دریانیوز:معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: لایحه کاهش ساعت کاری زنان شاغل تا پایان هفته جاری در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار می‌گیرد.

رعایت اخلاق انتخاباتی محور کار احزاب باشد

دریانیوز:استاندار هرمزگان گفت: احزاب با تشکیل جلسات و اقدامات مناسب به سمت ایجاد نشاط و شور انتخاباتی و افزایش مشارکت مردم در انتخابات حرکت کنند.

کشف محموله ی پنج تنی مواد مخدر با طعم پیاز

دریانیوز:رییس پلیس انتظامی استان هرمزگان از کشف بزرگترین محموله ی مواد مخدر در سال جاری در محور مواصلاتی بندرعباس شیراز خبر داد.

رهبر معظم انقلاب: من اجازه نمی دهم

دریانیوز: اجازه هیچگونه بازرسی از هیچ یک از مراکز نظامی داده نخواهد شد

حقوق ماهانه ۱۰۰ میلیون تومانی یک مدیر

دریانیوز:نماینده اردستان در مجلس با بیان اینکه وزیر نفت ماهانه ۱۰۰ میلیون تومان به مدیر شرکت نیکو در سوئیس می‌دهد، گفت: حیف و میل بیت‌المال اولویت زنگنه شده است. 

چهارشنبه؛ آغاز دور جدید رایزنی‌های هسته‌ای در وین

دریانیوز:پیش از این نیز دو طرف در نیویورک در راستای نگارش برجام به گفت‌وگو پرداختند و اولین دور رایزنی‌ها نیز پس از لوزان 2 در وین برگزار و در وین هماهنگی‌های اولیه برای نگارش پیش نویس انجام شد.

ابلاغ قانون استخدامی معلمان حق التدریسی

دریانیوز:رییس جمهوری قانون تفسیر قانون الحاق دو تبصره به ماده 17 قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش را برای اجرا ابلاغ کرد.

کاهش 70 درصدی بارندگی در هرمزگان

دریانیوز:مدیر عامل شرکت اب و فضلاب روستایی هرمزگان از کاهش 70 درصدی بارندگی نسبت به سال گذشته و شرایط بحرام کم آبی در روستاهای هرمزگان خبر داد.

گندم محور توسعه بخش کشاورزی است

دریانیوز:رئیس سازمان جهـاد کشاورزی هرمزگان گفت: با توجه به اهمیت غـذایی گندم در تولیـد نان، کشت گندم به عنوان محور توسعه بخش کشاورزی معرفی شده است

فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 20
بازدید امروز: 5615
بازدید دیروز: 9481
مجموع بازدید: 15643147