دریا نیوز
کارگران آلومینیوم را دریابید

دریانیوز:بیکاری کارگران آلومینیوم مدتی است که فکر مسئولان و شهروندان را بشدت مشغول کرده است ؛ گرهی که می توانست ماه ها پیش با درایت و همراهی مدیریت اجرایی استان با کارگران مدیرکارخانه باز شود رفته رفته گره کوری شده است که این روزها به سختی می توان آنرا گشود و راه حلی برایش تعریف کرد.


ارامش را حفظ کنیم

دریانیوز:هفته گذشته خبر دردناک فوت مادرباردار لافتی منتشر شد که تاسف همگان را برانگیخت . این حادثه در حالی رخ داد که مراکز درمانی مجهز به انواع وسایل لازم جهت زایمان و مراقبتهای پزشکی دراین خصوص هستند اما مرگ نابهنگام این مادر خانواده هایی را داغدار نمود وموجب تاسف شهروندان شد .


مردم بندرلنگه برای تامین سوخت cng خودروها به کجا سفر کنند

دریانیوز:یکی از مشکلاتی که بارهاخبرنگاردریابه آن اشاره کرده عدم نبود جایگاه عرضه گاز سی ان جی است معضلی که اززمان آغازطرح هدفمندی یارانه ها وهمچنین گازسوزکردن خودروها گریبانگیر صاحبان خودرو بویژه رانندگان تاکسی شده است .


خوب وبد فضای مجازی

دریانیوز:این روزها بحث برسر محاسن ومعایب فضای مجازی و کارکردهای مثبت ومنفی آن است . بحثهایی که تاکنون بصورت علمی نتوانسته به اثبات برسد و تجربه نشان داده ورود به هر فضای جدید وتازه ای رویکردهای خاص خودش را دارد .استفاده های مثبت ومنفی در کنار ونوع فرهنگ استفاده کاربران می تواند اثبات کننده اثرات خوب یا بد یک ابزار یا فضا باشد.


امروزهوای شهر عطر آگین حرم عسکریین است

دریانیوز:باز شانس و اقبال یار هرمزگان وهرمزگانی هاشد و امروز درب های حرم عسکریین مهمان مردم بندرعباس است ؛ دربهای بهشت امروز باز می شود تا خانواده شهدا و ایثارگران ، عاشقان اهل بیت و دلسوختگان ولایت وتمامی کسانی که توان و نای رفتن به کر بلا را ندارند امروز در فضایی معنوی از عطر بهشتی حرمین بهره می شوند.


دانش آموزان را نورانی کنیم

دریانیوز:می گوییم چرا فرزندان امروز کمتر با مسایل و موضوعات اسلامی و دینی آشنایی دارند ودر عمل هم کمتر به این موضوعات توجه می کنند؟  در بررسی واقع بینانه مشاهده می کنیم که آموزش های لازم در خانه و مدرسه و رسانه ها به این قشر داده نمی شود. 
 
معاون فنی منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان خبر داد:آغاز کاشت 45 هکتار مانگرو توسط منابع طبیعی هرمزگان

دریانیوز:معاون فنی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: با همکاری جوامع محلی و تشکل‌های غیردولتی 45 هکتار در خور آذینی نونهال چندل کاشته می‌شود.

خور آذینی سیریک، تنهارویشگاه چندل در ایران:آغاز کاشت 45 هکتار مانگرو توسط منابع طبیعی هرمزگان

دریانیوز:"چندل"از گونه مانگرو  فقط در تالاب بین المللی خور آذینی شهرستان سیریک  بصورت طبیعی در کشور می روید و به عنوان یکی از مکان های دیدنی و توریستی محسوب می شود. 

هم اندیشی تشکیل بنیاد ملی خلیج فارس در دفتر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

دریانیوز:نشست هم اندیشی تشکیل بنیاد ملی خلیج فارس با حضوردکتر درویش نژاد مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی هرمزگان احمدنفيسي مشاوراستاندار استان هرمزگان و غلامحسين عطائي ازچهره هاي مطبوعاتي استان، در دفتر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

مرادی نماینده مردم در خانه ملت خواستار رسیدگی عاجل مسئولان شد : تخلفات زیادی در واگذاری آلومینیوم صورت گرفته است

 دریانیوز:نماینده مردم حوزه انتخابیه بندرعباس گفت: تخلفات زیادی در جریان واگذاری آلومینیوم المهدی رخ داده است و باید از سوی مسئولان به ان رسیدگی شود.

 

پنجم مردادماه سال جاری انتخابات خانه مطبوعات هرمزگان برگزار می‌شود

دریانیوز:مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: پنجم مردادماه سال جاری انتخابات خانه مطبوعات هرمزگان با حضور نمایندگان اعزامی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

 
شهردار شهر کوهستک در گفتگو با خبرنگار روزنامه دریا:تکمیل پروژه های نیمه تمام الویت شهرداری است

دریانیوز:آیت الله پیرآراسته شهردار شهر کوهستک گفت: به لطف و حمد خداوند متعال در این مدت زمان کوتاهی که در خدمت مردم شریف این شهر به عنوان شهردار در خدمتشان هستم اندک کارهایی انجام شده و با پیگیری و برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شاهد اجرای پروژه های دیگری خواهیم شد

روزنامه "دریا "بررسی کرد؛گلایه شهروندان از جریمه های رانندگی

دریانیوز:رانندگان هرمزگانی و  بندرعباسی از روند جریمه های راهنمایی و رانندگی در این استان و  شهر نارضایتی دارند و بارها در تماس با دفتر روزنامه دریا خواستار تهیه گزارش در این زمینه شده اند.روز دوشنبه نیزیکی از شهروندان بندرعباس با دفتر روزنامه تماس گرفت و نسبت به جریمه شدن خودرویش در جلوی بازار ماهی شیلات در ضلع شرقی اداره کل شیلات گلایه داشت.

 

فرمانده نیروی دریایی ارتش:لازمه نیروی راهبردی دریایی ارتش حضور در آبهای آزاد است

دریانیوز:فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش هرجا که لازم باشد حضور خواهد یافت، گفت: لازمه نیروی راهبردی دریایی ارتش حضور در آبهای آزاد است.

 

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری هرمزگان:مخازن ذخیره اضطراری آب شهر بندرعباس فرسوده است

دریانیوز:به گزارش خبرنگاردریا، امین قصمی در جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان بندرعباس که در فرمانداری بندرعباس برگزار شد، با بیان اینکه باید توجه ویژه ای به بحران کم آبی و اعتبارات آب فاضلاب در استان هرمزگان شود، بیان داشت: چند مخزن ذخیره استراتژیک در بندرعباس فرسوده است و برای بازسازی آن نیاز به اعتبارات بیشتر است.

 

مدیرکل دامپزشکی هرمزگان در گفتگو با روزنامه «دریا » هشدار داد:کشتارگاه ها زیر ذره بین دامپزشکی

دریانیوز:مدیرکل دامپزشکی هرمزگان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روزنامه منطقه جنوب کشور «دریا » از تشدیدنظارت بر کشتارگاه های دام وطیور در هرمزگان خبرداد.رئیس کل دادگستری استان هرمزگان:کاهش 11 درصدی پرونده های قضایی

دریانیوز:نشست  قضایی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با  قضات و  مستشاران محاکم قضایی مرکز استان در محل سالن کنفرانس دادگستری کل استان هرمزگان برگزار و مهمتریناهداف،برنامه ها ومسائل مربوط به دادگستری استان هرمزگان و همچنین  روند رسیدگی به پرونده ها در شعب قضایی  مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

مدیر کل شیلات هرمزگان خبر داد:تجاوز شناورهای غیر مجاز بوشهری به صیدگاه های هرمزگان

دریانیوز:مدیر کل شیلات هرمزگان از حضور غیر قانونی  شناورهای غیر مجاز بوشهری که با روش و ادوات صید غیر مجاز اقدام به صید و صیادی در آبهای هرمزگان می کنند خبر داد.

 

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز بندرعباس:مهلت ارسال آثار به جشنواره "خنکای لور" سی تیرماه می باشد

دریانیوز:مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری بندرعباس با بیان اینکه اولین جشنواره عکس سازمان منظرشهری شهرداری بندرعباس بامحوریت ارج نهادن به فضای شهری و اهمیت طبیعت شهری برگزارمی شود، اظهار کرد: با توجه به استقبال شهروندان و هنرمندان از نخستین جشنواره عکس «منظرشهری"خنکای لور"»  مهلت ارسال اثر به این رویداد هنری تا 30تیرماه جاری تمدید شد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس: آغاز هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم

دریانیوز:مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس گفت: مرحله اول فرایند هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم از دوشنبه 28 تیر ماه در این ناحیه آموزشی آغاز می‌شود.

 

در نشست شورای اداری شهرستان بندرعباس مطرح شد؛ در سفرهای تابستانی کار نباید تعطیل شود

دریانیوز:رئیس شورای اداری شهرستان بندرعباس گفت: هنگامی که مدیری به مرخصی می رود یک فرد را به عنوان جانشین خود قرار دهد تا روند کار ادامه و از تعطیلی جلوگیری شود.

 

احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس: مردم احساس نکنند کارشان انجام نمی شود

دریانیوز:نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی گفت: همه چیز بعد از مدتی تمام می شود جایگاه خود را بدانید و برای خدمت به مردم تلاش کنید و کاری نکنید که مردم احساس کنند پارتی ندارند کارشان انجام نخواهد شد.

 

هیچ شناور صیادی با مالکیت خارجی در آبهای هرمزگان نیست؛مالکیت تمامی شناورهای صیادی هرمزگان ایرانیست

دریانیوز:مدیر کل شیلات هرمزگان با با بیان اینکه هیچ شناور صیادی با مالکیت خارجی در آبهای هرمزگان فعال نیست گفت:مالکیت تمامی شناورهای صیادی هرمزگان ایرانی است.

مدیرکل جدید بهزیستی هرمزگان معرفی شد

دریانیوز:با حکم رئیس سازمان بهزیستی کشور، مهین عسگری به عنوان مدیرکل جدید بهزیستی هرمزگان معرفی و از زحمات سه ساله سیما مرادی مدیرکل سابق این اداره کل تقدیر شد.

 

نماینده مردم هرمزگان در مجلس:صنایع هرمزگان بسمت جذب نیروهای بومی بروند

دریانیوز:نگاه به کارگران نگاه خوبی نیست. بسیاری از مشکلات امروز صنعت ازنگاه غیر منطقی به جامعه کارگری می باشد.

 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان هرمزگان:توسعه سلامت باید متناسب با توسعه اقتصادی استان باشد

دریانیوز:سرپرست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه توسعه اقتصادی و خدماتی باید در کنار هم باشد گفت : توسعه سلامت باید متناسب با توسعه اقتصاد وصنعت در استان باشد .

 

رئیس دفتر شورای نگهبان هرمزگان در گفتگو با دریا: "حقوق های نامتعارف "مصداق خیانت در امانت است

دریانیوز:رئیس دفتر شورای نگهبان هرمزگان به مناسبت 26تیر سالروز تاسیس شورای نگهبان گفت:حقوق های نامتعارف یکی از مصادیق خیانت در امانت است. 

 

بمناسبت گرامیداشت هفته ترویج فرهنگ حجاب و عفاف؛الگوهای برتر حجاب و عفاف تجلیل شدند

دریانیوز:بمناسبت گرامیداشت هفته  ترویج فرهنگ حجاب و عفاف الگوهای برتر حجاب و عفاف مورد تجلیل قرار گرفتند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبر داد:استخدام 280 نفر در شهریورماه در هرمزگان

دریانیوز:رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: برای بهبود وضعیت نیروی انسانی استان هرمزگان سهمیه استخدامی 280 نفره‌ در شهریورماه جذب خواهند شد.

 

نقره داغ شدن مالکان مسکن مهرهرمزگان

دریانیوز:تعدادی از کسانی که در پروژه های مسکن مهر ثبت نام کرده اند  و پس از گذشت چند سال که هنوز واحدهای مسکونی به آنها تحویل داده نشده است، از طریق پیامک بانک مسکن مطلع شده اند که میلیون ها تومان جریمه بایستی بپردازند. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان:هدف از جابجایی ها حذف فردی از بدنه دانشگاه نیست

دریانیوز:سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان گفت: هدف از تغییرات اخیر در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان فقط جابجایی همکاران بوده و با توجه به ظرفیت محدود منابع انسانی دانشگاه، هدف ذخیره و یا حذف فردی از بدنه دانشگاه نیست.

دیدار عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با رئیس کل دادگستری استان هرمزگان

 دریانیوز:مهندس سید مصطفی میرسلیم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ،ضمن حضور در دفتر رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان دیدار نمود.

شهردار بندرعباس: رفع معضلات شهری نباید تنها بر دوش شهرداری باشد

دریانیوز:شهردار بندرعباس گفت: رفع معضلات شهری نباید تنها بر دوش شهرداری بندرعباس قرار گیرد بلکه باید همه دستگاه‌ها در این زمینه به شهرداری کمک کنند تا بتوانیم سطح ارائه خدمات به مردم را به طور تدریجی بهبود دهیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری هرمزگان:مصون سازی اجتماع با مشارکت مردم عملی است

دریانیوز:معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان هرمزگان گفت: سالیان متمادی تصمیم سازی سیاست کیفری ، مجازات را به عنوان موثرترین عامل در مبارزه و پیشگیری از وقوع جرائم می دانستند اما رشد روز افزون ارتکاب جرائم و همچنین پدیدار شدن انواع بزه های اجتماعی در اشکال نو نشان داد اهرم جابرانه و مبارزه کیفر محور نه تنها ابزار موثر و کافی در پیشگیری از بزهکاری نمی‌باشد.

دکتر ابتکار با حضور در میناب: انتقال آب از خلیج فارس باید به حداقل برسد

دریانیوز:رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: انتقال آب از خلیج فارس باید در کمترین میزان ممکن و استفاده از دستگاه های آب شیرین کُن نیز باید منطبق استاندارد و تکنولوژی روز دنیا باشد که آسیب های زیست محیطی کمتری وارد شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:زیرساخت‌های درمانی دانشگاه علوم پزشکی قابل قبول است

دریانیوز:سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان زیرساخت‌های بخش درمانی این دانشگاه را قابل قبول اعلام کرد و تغییر رویکرد دراین حوزه را لازمه ارتقای سطح درمان استان دانست.

تثبیت ماسه های روان جاسک شتاب می گیرد؟حوض های آب، حوض ماسه های روان شده اند

دریانیوز:اینجا "جاسک" است. روستاهای بیابانی و شنزاری جاسک. روستاهایی که برخی از آنها آنقدر در ماسه های روان غرق شدند که فقط گلدسته های مساجدشان  به زیر شنزارها نرفت. 

طرح دانش‌آموز به مرحله کشوری جشنواره جابر راه یافت

دریانیوز:دانش‌آموز خلاق پایه ششم دبستان غدیر خم آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس با ساخت پرگار الکتریکی به مرحله کشوری جشنواره جابر ابن حیان راه یافت.

 

اندرحکایت دومحله ؛ فقط یک خیابان فاصله است

دریانیوز:می گویند بین محلات  کوی فرهنگیان و آیت ا...  غفاری (شهناز سابق)فقط یک خیابان (بلوار مادر) فاصله است، اما چرا اینقدر تفاوت بین قیمت زمین و مسکن در این دو محله وجود دارد؟  تفاوت در خدمات رسانی به مردم این دو محله هم وجود دارد . 

بازدید «مرادی »عضو کمیسیون انرژی مجلس از پایانه نفتی بندرعباس

دریانیوز:احمد مرادی نماینده مرم بندرعباس ، قشم ، ابوموسی ، حاجی آباد و بندر خمیر و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از پروژه در حال ساخت پایانه نفتی بندرعباس که توسط بخش خصوصی انجام می پذیرد بازدید بعمل آورد .

 

دربين موديان مالياتي سراسر کشور؛موديان مالياتي هرمزگاني بالاترين ميزان مشارکت را به خود اختصاص دادند

دریانیوز:مديرکل امور مالياتي هرمزگان خبرداد: موديان هرمزگاني درارائه اظهارنامه الکترونيکي مشاغل بالاترين ميزان مشارکت را در بين موديان سراسرکشور به خود اختصاص دادند

مدیرکل محیط زیست هرمزگان:هرمزگان تنها 47 محیط بان دارد

دریانیوز:مدیرکل محیط زیست هرمزگان گفت: محدودیت اعتبارات و منابع موجب شده که در هرمزگان برای صیانت از مناطق تحت حفاظت تنها 47 محیط بان داشته باشیم.

 

«احمد مرادی »نماينده مردم بندرعباس، حاجي آباد، بندرخمير، قشم و ابوموسي:درآمدهاي مالياتي هرمزگان بايد صرف توسعه و عمران استان شود

دریانیوز:درآمدهاي مالياتي هرمزگان بايد صرف توسعه و عمران استان شود نماينده مردم بندرعباس، حاجي آباد، بندرخمير، قشم و ابوموسي در مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: اعتبارات و درآمدهاي مالياتي هرمزگان بايستي براي توسعه، عمران، امور زيربناي و رفاه بيشتر مردم استان مورداستفاده قرارگيرد. 

رئیس کل دادگستری هرمزگان:شعب قضایی در دادگستری هرمزگان افزایش یافت

دریانیوز:رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با تاکید بر افزایش شعب رسیدگی‌کننده در مجموعه دادگستری استان گفت: میانگین وقت رسیدگی به پرونده‌ها در سال گذشته از ۱۲۸ روز به ۱۰۳ روز کاهش داشته است.

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان خبر داد:برگزاری همایش سیب وگلاب در بندر عباس

دریانیوز:مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: به مناسبت گرامیداشت روز عفاف و حجاب همایشی تحت عنوان سیب و گلاب ویژه بانوان در بندرعباس برگزار می شود.

 

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان هرمزگان: 270نفر برای دریافت وام ازدواج ثبت نام کرده اند

دریانیوز:مدیر صندوق کارآفرینی امید استان هرمزگان گفت: 270نفر برای دریافت وام ازدواج در صندوق کارآفرینی امید استان هرمزگان ثبت نام کرده اند.

 

فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 54
بازدید امروز: 188
بازدید دیروز: 9817
مجموع بازدید: 19390907