دریا نیوز
فاجعه اسید پاشی ورعبی در دل شهروندان
دریانیوز:تکرار این فاجعه طی روزهای اخیر موضع نمایندگان مجلس را برانگیخته و عده ای از روانشناسان نیز وارد عرصه اظهارنظر شده اند . اما فقط اعلام موضع وموضعگیری و محکوم نمودن اسیدپاشان در حد حرف و شعار کافی نیست .

وعده صبحانه،تضمینی برای سلامت کودکان
دریانیوز:تحقیقات نشان داده است که بسیاری از بیماریهای دوران بزرگسالی مانند دیابت، افزایش فشار خون، بیماریهای قلبی و عروقی، افزایش چربی خون و … به نحوه تغذیه در دوران مدرسه مرتبط است.

احیای بافت های فرسوده هرمزگان در انتظار اقدام مسئولان
دریانیوز:مسئولان هرمزگان وبندرعباس اعلام کرده اند که دوسوم شهر بندرعباس را بافت های فرسوده وسکونتگاههای غیررسمی تشکیل می دهند وبا یستی برای ساماندهی ونوسازی این بافت ها اقداماتی صورت پذیرد که تاکنون فقط اقدامات مقطعی ولاک پشتی صورت گرفته است.

هدفمندی یارانه ها تا چه میزان در تغییر الگوی مصرف خانوارها مؤثر بوده است؟
 

45درصد مشترکین برق کنتور دیجیتالی دارند
دریانیوز:مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: درحال حاضر بیش از 45 درصد از مشترکین برق در استان دارای کنتور دیجیتالی چندزمانه می باشند.
تخلیه محموله‌های حجیم گازوئیل در سواحل هرمزگان ادامه دارد
دریانیوز:طی هفته‌های گذشته سرنشینان یک لنج موتوری در هنگام محاصره مأموران انتظامی با هدف کاهش جریمه خود در صورت توقیف شدن اقدام به تخلیه مقادیر زیادی سوخت در آبهای ساحلی بندرلافت که از مناطق حساس اکولوژیکی به شمار می‌رود، کردند
استاندار هرمزگان:مدیریت بحران دربندرعباس نیازمند برنامه است
دریانیوز:استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان در بحران خشكسالي 18 ساله به سر مي برد ، بي آبي، بي برقي و از همه مهمتر بي برنامه بودن هم بحران است و بارها تذكر داده ايم كه دستگاه هاي مسئول بايد آمادگي لازم براي انواع بحران احتمالي را داشته باشند.
جزییات استخدام‌ در ادارات دولتی
دریانیوز:با استخدام و برگزاری آزمون‌هایی برخلاف قوانین بخشی و بالادستی طی سال‌های اخیر هزاران نفر که امید جذب در دستگاه‌های دولتی را داشتند بلاتکلیف ماندند تا مسئولان دولت یازدهم درباره آنها تصمیم‌گیری کنند.
پیشنهاد ثبت روز ملی مطبوعات محلی استان های کشور
دریانیوز:دکتر حسین انتظامی اظهار امیدواری کرد که صنوف مطبوعاتی ثبت شده و قانونی در برگزاری باشکوه نمایشگاه مطبوعات و بویژه بخش مطبوعات محلی معاونت مطبوعاتی را یاری دهند.
چشیدن و استنشاق قرص برنج مرگ آور است
دریانیوز:با چشیدن و استنشاق قرص برنج ، در محیط معده با رطوبت و اسید معده ترکیب و گاز فسفین آزاد می کند که بسیار سمی و تنفس سلول را به شدت مختل می کند و موجب فوت میشود.
همایش چشم انداز و فرصت ها در برنامه تحول نظام سلامت در بندرعباس
دریانیوز:همایش سراسری برنامه تحول نظام سلامت ، چشم اندازها و فرصت ها 25 آذرماه سالجاری در بندرعباس برگزار می شود.
با اجرایی شدن کتاب ارزش گذاری خدمات سلامت درهرمزگان ،هیچ بیمارستانی مستثنی نیست!
دریانیوز:با اجرای شدن کتاب ارزش گذاریاز سلامت ،برنامه تحول نظام سلامت وارد فسوم اجرایی شده و همه بیمارستان ها ( دولتی ، خصوصی و دولتی غیر دانشگاهی ) وارد این برنامه می شوند.
استاندار هرمزگان:50درصد ازاماکن شهربندرعباس در بافت فرسوده واقع شده است
دریانیوز:آمار بالای بافت فرسوده در شهر بندرعباس در صورت وقوع زلزله موجب اتفاقات ناگواری می شود که در این رابطه ابتدا باید از ساخت و سازهای جدید غیرمجاز و غیرمقاوم در حاشیه شهر جلوگیری شود.
زمان ثبت نام قطعی نمایشگاه مطبوعات مشخص شد
دریانیوز:نرم افزار ثبت نام قطعی و جایابی آنلاین از سوی متقاضیان بیستمین نمایشگاه مطبوعات از پنجم تا هشتم آبان در سایت نمایشگاه (pressexpo.ir) فعال خواهد شد.
مدیرکل شیلات هرمزگان خبر داد:صادرات بالغ بر 5هزار و600 تن از آبزیان در شش ماه اول امسال
دریانیوز:مدیر کل شیلات هرمزگان از از صادرات 5هزار و 636 تن آبزی شش ماه اول سال به واسطه فعالیت‌های شیلات هرمزگان و با ارزشی بالغ بر 15میلیون و 166 هزار دلار خبر داد.
جریمه 100میلیونی در انتظار تخلیه کنندگان نخاله وزباله
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندگفت: طبق ماده 16قانون مدیریت پسماند"نگهداری،مخلوط کردن،جمع آوری،حمل ونقل،خرید وفروش،دفع،صدور وتخلیه پسماند در محیط، برطبق مقررات این قانون وآیین نامه اجرائی آن خواهد بود".
امام جمعه بندرعباس: منویات مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اجرائی شود
دریانیوز:دکتر"صمد حمزئی"رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان به همراه تعدادی از روسای دانشگاه های مراکز شهرستانهای استا ،اعضای هیئت علمی واساتید به مناسبت ماه مهر ماه بازگشائی دانشگاه ها با نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه بندرعباس دیدار وگفتگو کردند.
افزایش وام مسکن به ۵۰ میلیون تومان
هیئت وزیران در جلسه ای در راستای تحقق قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، تصویب کرد که سالانه به ۳۰۰ هزار نفر به مدت شش سال متوالی تسهیلات بانکی اعطا ‌شود.
استاندار هرمزگان:دستگاه‌های مربوطه آمار مشکوک ‌تابعین را به ثبت احوال ارائه دهند
دریانیوز:از ثبت احوال انتظار می‌رود گزارشات مرتبط با امور و وضعیت جمعیتی را به طور منظم به استانداری ارائه دهد.
بازرس کل استان هرمزگان: جلوگیری از تصرفات اراضی دولت وظیفه همه مدیران است
دریانیوز:ابوالهادی بر نظارت بیشتر ادارات منابع طبیعی، آب منطقه ای ، محیط زیست، جهاد کشاورزی و شرکت توزیع برق در این خصوص تاکید کرد و گفت : برگزاری نشست های مشترک با کارشناسان و توجیه آنان ، بازدیدهای مستمر و برخورد قاطع می تواند منجر به کاهش پدیده زمین خواری گردد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان: هرمزگان فقط اسکله و بارانداز نیست و زیرساخت فرهنگی دارد
دریانیوز:درویش نژاد گفت:گاهی اوقات درباره فرهنگ مطالعه می شود و گاهی این مطالعات لمس می شوند، افزود: این گونه تعاملات با دیگر استان ها در انتقال فرهنگ ها و خرده فرهنگ ها تأثیر بسزایی دارد و حضور مردم را می طلبد چرا که اصل کار برای مردم است و آنها هستند که باید ببینند و نقد کنند.
فرماندار بندرعباس :فرهنگ ترافیک ایجاد شود
دریانیوز:برگزاري جلسات شوراي ترافيك نقش بسزايي در بر طرف كردن مشكلات و كنترل ترافيك و بهبود عبور و مرور دارد و لذا كليه اعضاي شورا و دستگاههاي متولي بايد با هماهنگي ، تعامل و همكاري لازم نسبت به اجراي دقيق و به موقع مصوبات اقدام نمايند .
مدیرعامل مخابرات هرمزگان: امروز شماره تلفن های هرمزگانی ها 8رقمی شد
دریانیوز:از امروز چهارشنبه شماره تلفن های مردم هرمزگان هشت رقمی می شود.
هشداریک نماینده مجلس: دانشگاه ها ابزار دست سیاسیون نشود
دریانیوز:جایگاه علمی ودانشگاه ها نباید ابزار دست سیاسیون وسوء استفاده آنان شود؛زیرا فضای دانشگاه ها،فضای کسب علم است.
وزیر دادگستری:عاملان حادثه سراوان دستگیر شدند
دریانیوز:وزیر دادگستری گفت:‌ عاملان حادثه تروریستی سراوان دستگیر شدند و به زودی محاکمه می‌شوند.
رییس جمهور با مردم گفت وگو می کند
دریانیوز:خبرگزاری ایرنا به نقل از معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور نوشت: حسن روحانی شامگاه عید سعید غدیر خم (فردا شب) در یک برنامه تلویزیونی به طور زنده با مردم سخن خواهد گفت.
کاهش چهار درصدی حوادث رانندگی در محورهای هرمزگان
دریانیوز:فرمانده قرارگاه پلیس راه هرمزگان از وقوع یکهزار و 523فقره تصادف برون شهری درشش ماه امسال و کاهش چهار درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبرداد.
آشنایی دانش آموزان با الفبای پارک علم و فناوری
دریانیوز:دانش آموزان دبستان غیر انتفاعی پژوهشگران علم و دانش از پارک علم و فناوری هرمزگان بازدید کردند و با الفبای آن آشنا شدند.
استاندار هرمزگان:فروش سوخت قانونی توسط تعاونی های مرزنشینان
دریانیوز:یکی از پیشنهادات ما در این راستا، فروش سوخت به صورت قانونی و رسمی توسط تعاونی های مرزنشینان است.
مسکن مهر فرهنگیان بندرعباس همچنان بلاتکلیف است؛
دریانیوز:مدیرعامل تعاونی معلم هرمزگان:بیش از شش میلیارد تومان سرمایه در شرجی بندرعباس رو به زوال است
رییس پلیس اطلاعت وامنیت استان هرمزگان خبرداد: اجرای 351 طرح امنیت اجتماعی درمناطق جرم خیز
دریانیوز:رییس پلیس اطلاعت وامنیت استان هرمزگان ازاجرای 351طرح امنیت اجتماعی درمناطق جرم خیز در شهربندرعباس خبرداد.
استاندار هرمزگان: نیروی انتظامی نماد مبارزه با ظلم است
دریانیوز:در نظام جمهوری اسلامی ایران نیروی انتظامی از نهادهای مهم و بنیادین این نظام مقدس است که در تامین امنیت اجتماعی وظایف مهم و خطیری بر عهده دارد
مدیرعامل فولاد هرمزگان: عدم تامین مواد اولیه بزرگترین مشکل فولاد هرمزگان است
مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: در حال حاضر بزرگترین خطری که ادامه حیات فولاد هرمزگان را تهدید می کند عدم تامین مناسب مواد اولیه است
مدیر کل شیلات هرمزگان خبر داد: برداشت بیش از 740تن میگوی پرورشی
دریانیوز:ذخیره سازی510میلیون و 532هزار قطعه بچه میگو تاکنون مدیر کل شیلات هرمزگان از برداشت بیش 740 تن میگوی پرورشی در سطح مزارع پروش میگو استان هرمزگان از ابتدای سال 93 تا کنون خبر داد.
برنج مصنوعی، مورد تأیید وزارت بهداشت نیست
دریانیوز:«برنج ماکارونی»، «شبه برنج»، «برنج مصنوعی» یا هر اسم دیگری؛ هر چه هست جدی‌ترین موضوع سلامت این روزها برنج‌های قلابی است که غیرمجاز و البته غیراستاندارد تولید می‌شود.
اجرای طرح "مدرسه در کانون" در هفته کودک
دریانیوز:"سلیمانی" افزود : در این هفته اولیا می توانند کتابهای موجود وبدون استفاده در منازل را به مراکز کانون تحویل دهند تا اینکه کتابخانه های مدارس تجهیز شوند.
فرماندهی انتظامی هرمزگان خبرداد: قاچاقچی مشهور به "تمساح خلیج "پس از پنج سال دستگیرشد
دریانیوز:این فرد که در این مدت بیش از یکصد تن مواد مخدر را از طریق دریا ترانزیت کرده است،دارای گردش مالی بیش از 2هزار و 500میلیارد تومان بوده است و بیش از 500 میلیارد تومان نیز املاک و امکانات در شهرهای مختلف ایران دارد.
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان: بیشترین پرونده هامربوط به مواد مخدر و قاچاق سوخت است
دریانیوز:رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: در ۶ ماهه امسال بیشترین پرونده های رسیدگی شده در محاکم قضائی مربوط به مواد مخدر و قاچاق سوخت در استان بوده است.
نماینده ولی فقیه در هرمزگان:اگر دنیا خلاف مروت کاری انجام دهد مقابل آن خواهیم ایستاد
دریانیوز:نماینده ولی فقیه در هرمزگان وامام جمعه بندرعباس از مروت بعنوان یکی از خصیصه های انقلاب اسلامی نام برد و گفت: اگر دنیا خلاف مروت کاری انجام دهد مقابل آن خواهیم ایستاد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان: حوزه فرهنگ و هنر هرمزگان به دور از حواشی باشد
دریانیوز:مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان گفت: حوزه فرهنگ و هنر استان باید از حواشی به دور باشد، زیرا مسائل کم‌اهمیت و غیرمرتبط با این حوزه‌ها، مانع پیشرفت دراین عرصه می‌شود.
ارائه تسهیلات جدید برای غایبان، خدمت سربازی 24 ماهه شد
دریانیوز:به ازای هر فرزند نیز سه ماه از مدت سربازی‌شان کم می‌شود
مسئول بسیج رسانه سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان: ایجاد انسجام و تقویت هویت جمعی هدف بسیج رسانه
دریانیوز:ایجاد انسجام و تقویت هویت جمعی بین اصحاب رسانه در راستای پاسداری از ارزش‌های انقلاب، عدالت و آزادی از جمله اهداف این سازمان است.
مدیرکل امداد هرمزگان: 86پروژه از محل زکات در استان در حال انجام است
دریانیوز:مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان هرمزگان گفت: در شش ماهه نخست امسال بیش از 34میلیارد ریال زکات در استان جمع آوری شد.
استاندار هرمزگان تاکید کرد: لزوم تامین امکانات سرشماری کشاورزی
دریانیوز:سال 94 یازدهمین سال اجرای سند چشم انداز 20 ساله کشور است که براساس آن جمهوری اسلامی ایران باید در منطقه به عنوان کشور اول معرفی شود
فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 10
بازدید امروز: 3160
بازدید دیروز: 14260
مجموع بازدید: 14239722