دریا نیوز
اعتیادی که ریشه ها را می سوزاند

دریانیوز: بروز پدیده اعتیاد در جامعه و خانواده هر دو اسیب زننده و سوزنده ریشه های محکم اصالت ، هویت و تعهد کسی است که متاسفانه دراین دام گرفتار می شود .

 


گزافه گویی آل سعود

دریانیوز:تلاش آل سعود برای منتفی کردن سفر حج ایرانیان در سال جاری و گزافه گویی سردمداران این خاندان وقاهت را تا جایی رسانده که علیرغم کارشکنی ها و گربه رقصانی های دولتمردان سعودی توپ را در زمین ایران انداخته و مطالبات غیرواقع ایران در این ایام وسفر را بهانه قرار داده اند .

 


نقش دریانوردان بندرکنگ در سفرهای دریایی با تاکید بر نقش ابن ماجد

دریانیوز:بندرکنگ در ساحل ایرانی خلیج فارس در دیرباز مرکز و منشا دریانوردان سخت کوش بوده است و دریانوردان بندرکنگ به سفرهای دور و طولانی شهرت داشتند. کشتی های مردمان بندرکنگ در استحکام و ظرفیت و قدرت شهرت داشته اند.


دراستانه فصل مهر ، بازار بی مهرمی شود

 دریانیوز:هرچه به فصل بازگشایی مدارس و مهر نزدیکتر می شویم شاهد بی مهری بیشتر بازار نسبت به مشتریان و شهروندان هستیم. از آنجایی که دستگاههای ذیربط نظارت بر بازار و تنظیم قیمتهارا آغاز کرده اند اما این نظارت ها نامحسوس بوده و اثری در قیمت کالا ها ندارد .


الگویی فرخنده چون علی (ع ) وفاطمه (س)

دریانیوز:ولین روز از ماه ذی الحجه که دارای دو عید مبارک قربان و غدیر نیز است سالروز ازدواج زیباترین پیوند آسمانی در جهان اسلام می باشد که نمونه تکرار نشدنی در تاریخ می باشد.در این روز فرخنده، حضرت علی (ع) با برترین بانوی جهان پیمان عشق بست و خدا، والاترین فرستاده خویش را بر این پیمان گواه گرفت.


آغاز بکار رسمی ششمین خانه مطبوعات هرمزگان

دریانیوز:پس از طی مراحل قانونی ثبت وانتشار آگهی تغییرات خانه مطبوعات استان هرمزگان در اداره ثبت و روزنامه رسمی ، ششمین خانه مطبوعات فعالیت رسمی خودرا که همانا دفاع از حقوق صنفی رسانه های هرمزگان است آغاز کرد.
 
اطلاعات حاصل از سرشماری مبنای قانون‌گذاری‌های کلان است

دریانیوز:نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی گفت: اطلاعات حاصل از سرشماری مبنای بسیاری از تصمیمات کلان کشور از جمله قانون‌گذاری است که مشارکت هر چه بیشتر مردم را می‌طلبد.

مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس با حضور در ایین تقدیر از نمونه های هفته ناجا: پنهان کاری و دادن آمار غلط طی سه سال گذشته هرمزگان را عقب نگه داشته است

دریانیوز:مرادی گفت: با توجه مصوبه قانونی دولت ، درآمدهای مازاد هر استان که به خزانه واریز می شود باید نیمی ازآن به استان بازگشت داده شود وبرای توسعه وعمران استان هزینه شود که متاسفانه طی سالهای 93 و 94 بنا به مستندات موجود 600 میلیارد تومان به خزانه واریز شده که فقط 4 میلیارد تومان به استان تخصیص یافته است .

مدیرکل منابع طبیعی هرمزگان خبرداد:نسبت به سال گذشته 30پله ارتقا رتبه جشنواره ای داشته ایم

دریانیوز:اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری موفق شد در نوزدهمین جشنواره شهید رجایی رتبه برتر بخش عمومی را کسب نماید. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی ، امید ذاکری گفت: در این جشنواره موفق شدیم نسبت به سال گذشته بیش از  30 پله ارتقا رتبه جشنواره ای کسب نماییم که این مهم را مدیون تمامی همکاران ستادی و شهرستان ها می دانیم.

 

معاون پژوهش وبرنامه ریزی آموزش و پرورش ناحیه دوبندرعباس خبرداد :آغاز دوره آموزشی فرهنگی ومهارتهای روش تدریس سرباز معلمان در ناحیه دو

دریانیوز»:معاون پژوهش وبرنامه ریزی آموزش وپرورش ناحیه دو بندرعباس از آغاز دوره آموزش فرهنگی ومهارتهای روش تدریس سرباز معلمان دوره 95 خبر داد.

 

عضو کمیسیون انرژی مجلس:اقتصاد کشور به تجدیدنظر در قوانین پولی و بانکی نیاز دارد

دریانیوز:عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه هم اکنون نظام پولی و بانکی در خدمت تولید نیست، گفت: باید در قوانین این بخش تجدیدنظر شود.

 

«بیانیه آغاز فعالیت ششمین دوره خانه مطبوعات»

دریانیوز: هیئت مدیره ششمین دوره خانه مطبوعات هرمزگان پس از ثبت اگهی تغییرات و طی مراحل قانونی آن اقدام به بیانیه ای مبنی بر آغاز فعالیت رسمی خود نمود. 

مرادی نماینده مردم در مجلس در بازدید از روستاهای بخش مرکزی بندرعباس:نرخ سی درصدی بیکاری هرمزگان قابل قبول نیست

دریانیوز:مرادی در جمع اهالی روستاهای سیاهو،سغ،تلگردو،خرسین،چاهکل از توابع دهستان سیاهو واقع در بخش مرکزی بندرعباس افزود:برابر تعهدی که در میان مردم دارم ضمن تعامل با وزرا ومدیران دستگاه های اجرایی استان پیگیر مشکلات مردم حوزه انتخابیه خود خواهم بود.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 بندرعباس:انجام همه امور مدارس تا 15 شهریور امری ضروری است

دریانیوز:مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 بندرعباس گفت: انجام همه امور مدارس در جهت زیباسازی و بانشاط کردن فضای داخل و بیرون محیط آموزشی تا 15 شهریور امری ضروری است که باید مورد توجه و تأکید مدیران قرار گیرد.

مرادی مطرح کرد:تشریح آخرین وضعیت واگذاری آلومینیوم المهدی/ سوال از وزیراقتصاد کلید خورد

دریانیوز:عضوکمیسیون انرژی مجلس،در تشریح آخرین وضعیت واگذاری آلومینیوم المهدی و هرمزال گفت:مجتمع آلومینیوم در رقابتی مناسب باید به بهترین پیشنهاددهنده در مزایده واگذار شده در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی برای رسیدگی به این واگذاری دادگاه ویژه ای خارج از مجموعه دولت تشکیل شود.

وفادار مطرح کرد؛ انجام پروژه های مطالعاتی با رویکرد حفظ و احیا تالاب ها

دریانیوز:مدیر کل محیط زیست هرمزگان با اشاره به اهمیت حفظ و احیاء تالاب های استان گفت: در راستای مدیریت بحران زیست محیطی، این اداره کل اقدام به انجام پروژههای مطالعاتی با رویکرد حفظ و احیا تالاب ها کرده است.

 

رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس:جو بازار به بهانه جمع‌آوری اجناس خارجی متشنج شده است

دریانیوز:رئیس اتاق بازرگانی بندرعباس گفت: درست نیست به بهانه جمع‌آوری اجناس خارجی سخت‌گیری بیش از حد به بازاری‌ها اعمال شود.

 
فرمانده انتظامی هرمزگان خبر داد:دستگیری باند آدم‌ربایی و شرارت در شرق هرمزگان

دریانیوز:فرمانده انتظامی هرمزگان از دستگیری اعضای باند آدم‌ربایی و شرارت در شرق هرمزگان خبر داد.

 

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر: ۹۰درصد نیروهای منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر بومی هستند

دریانیوز:سرمایه گذاری در بخش صنایع پایین دستی باعث افزایش ارزش افزوده و اشتغال می شود از همین رو 26 طرح در صنایع پایین دست آماده شده که به حدود یک میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد.

برای نخستین بار در کشور اجرا شد :استفاده از فن آوری "واترباکس "در بیابان های بندرلنگه

دریانیوز:درراستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری دربخش اقتصاد مقاومتی ،اداره کل منابع طبیعی  وآبخیزداری هرمزگان ،طرح بیابانزدایی در روستای "ارمک "شهرستان بندرلنگه بااستفاده از دستگاه های واترباکس اجرا شد.

مسئولان هرمزگان رویای وزیر راه وشهرسازی را تعبیرمی کنند؟ نقشه "آخوندی" برای بافت های فرسوده بندرعباس

دریانیوز:"وزیر راه و شهرسازی در سفر پنجشبه گذشته به بندرعباس، یکی از اولویت‌های مهم توسعه شهرستان بندرعباس را افزایش کیفیت زندگی در این شهر برای رفع مشکل بدمسکنی و حاشیه‌نشینی با رویکردهای محله‌محور عنوان و بیان داشت: باید برای هر محله یک طرح ویژه داشته باشیم تا بتوانیم با کمک طرح ارائه تسهیلات 120 میلیون‌تومانی به زوج‌ها، امکان بهبود شرایط زندگی مردم و نوسازی بافت‌های فرسوده را فراهم کنیم.

داود رشیدی درگذشت

دریانیوز: داود رشیدی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایران صبح امروز پنجم شهریور ماه درگذشت.

 

احمد مرادی در نشست شورای اداری:وضعیت فعلی راههای روستایی هرمزگان راضی کننده نیست

دریانیوز:نماینده بندرعباس,قشم, حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی از وضعیت کنونی راههای روستایی انتقاد کرد و افزود: وضعیت فعلی راههای روستاهایی راضی کننده نیست.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی‌آباد، ابوموسی و بندرخمیر در خانه ملت فرا رسیدن هفته دولت را تبریک گفت.

دریانیوز:احمد مرادی با صدور پیامی هفته دولت به دولتمردان ،مدیریت استان و شهرستان تبریک گفت. در این پیام آمده است:هفته دولت یادآور خدمات شایسته وارزشمند شهیدان رجایی وباهنر در سنگر قوه مجریه است .

رئیس کل دادگستری هرمزگان در گفت‌وگو با میزان:6 دستگاه کانتینر قاچاق کالا در بندرعباس توقیف شد

دریانیوز:حجت الاسلام و المسلمین اکبری در ارتباط با آخرین جزئیات پرونده دستگیری برخی کارکنان گمرک و سازمان بنادر در ارتباط با قاچاق ۲۱۰ کانتینر قاچاق کالا در بندرعباس گفت: تاکنون 6 دستگاه کانتینر توقیف و ضبط شده و 105 کانتینر دیگر نیز حسب اقرار متهمان اصلی مورد شناسایی قرار گرفته است که ارزش تقریبی مجموع 111 کانتینر بالغ بر 70 میلیارد تومان است.

گفتگویی صمیمانه ای با اعضای پسر پرورش یافته کانون شماره 3 بندرعباس

دریانیوز:هنوز هم به کانون می آیند، به قول خودشان کانون نوستالژیک آنان و آمدن به اینجا مروری بر خاطرات کودکیشان است.صدای خنده ها و پچ پچ های در گوشیشان نشان از صمیمیت آنان با کانون است. 

سرپرست منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بندرعباس خبر داد :دوره آموزشی ویژه مجریان و بهره برداران منابع طبیعی و آبخیزداری برگزار شد
300میلیارد از اموال بابک زنجانی آب رفت!!!

دریانیوز:در حالی که دادستانی تهران از انتقال 2 هزار میلیارد تومان از اموال زنجانی خبر می دهد، وزیر دادگستری میزان اموال متهم نفتی را فقط 1700 میلیارد تومان می داند.

 

مهرتایید شورای شهر ؛احیای لاک پشتی بافت های فرسوده بندرعباس

دریانیوز:احیای بافت های فرسوده در بندرعباس نیز همزمان با سایر استان های کشور کلید خورد، اما نتایج قابل قبولی برای شهروندان نداشت که از آن جمله می توان به نوسازی بی سرانجام بافت فرسوده و قدیمی آیت ا...  غفاری بندرعباس (شهناز)اشاره کرد.

کانون پرورش فکری مبتکر جذب قرآن آموزان؛پرونده تابستانه آموزش قرآن باحضوروالدین بسته شد

دریانیوز:درحالیکه آموزش باکیفیت و جذب کننده کودکان و نوجوانان  قرآنی در استان مورد بی توجهی مسئولان ومتولیان قرآنی قراردارد و برخلاف تاکیدات مقام معظم رهبری در بخش آموزش وتربیت قاری و حافظ قرآن گام برداشته می شود و والدین برای آموزش قرآن به فرزندان خود با مشکل مواجهند و در کلاس های تابستانی هم  فقط به کمیت کلاس ها  و آمارها توجه می شود.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق بندرعباس در گفتگو با "دریا "خبرداد:راه اندازی نخستین نیروگاه سیکل ترکیبی راندمان بالا دربندرعباس

دریانیوز:نخستین نیروگاه سیکل ترکیبی راندمان بالادربندرعباس ساخته خواهد شد. مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق بندرعباس  در گفتگو با خبرنگار "دریا"در خصوص اجرای پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی راندمان بالا در بندرعباس گفت: 

کلیدتدبیردولت،امیدرابه مسجدی های شهناز برگرداند؛خطراتی که مسجدنشینان سقاخانه ابوالفضل (ع) بندرعباس را تهدید می کند

دریانیوز:پنجشنبه دو هفته پیش که دو وکیل دادگستری برای بیان مسائل حقوقی وبررسی مشکلات جرم خیز در زمان نماز مغرب و عشاء به مسجد سقاخانه ابوالفضل (ع)محله آیت ا...  غفاری بندرعباس آمده بودند، اذعان می کردند که مسجد بامعنویتی در محله واقع شده است. مسجدی که بیش از شش دهه قدمت دارد و نظرگاه حضرت ابوالفضل (ع)در کنار آن واقع شده است و زائران زیادی هم دارد. 

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مطبوعات محلی استان‌های کشور:هدف ما ایجاد همدلی و وفاق میان رسانه های سراسر کشور است

 دریانیوز:رئیس هیئت مدیره اتحادیه مطبوعات محلی استان‌های کشور بهترین راهکار برای بهبود رسانه های محلی را بسته‌ی کامل مطبوعاتی با حضور همزمان مطبوعات محلی و حاکمیت دانست.

 

ساحل خزر پیشگام شد روحانیون به سواحل هرمزگان بیایند

دریانیوز:یک سال از برنامه های تعدادی از روحانیون خوش ذوق و مبتکر برای حضور در سواحل شمال می گذرد که اثرات مثبت قابل توجهی هم داشته است و می تواند به عنوان طرحی الگویی در سایر مناطق کشور هم اجرا شود. در ساحل اقشار مختلفی می آیند و روزانه دهها هزار نفر به سواحل می روند که روحانیون هم می توانند به همراه آنها به سواحل بروند.

 

مدیرکل پشتیبانی امور دام هرمزگان در گفتگوبا "دریا"خبرداد:توزیع 500تن مرغ منجمد در هرمزگان

دریانیوز:مدیرکل پشتیبانی امور دام هرمزگان در گفتگوبا خبرنگار روزنامه منطقه جنوب کشور "دریا" از توزیع 500مرغ منجمد در سطح استان  خبرداد.

غنی سازی اوقات فراغت از حرف تا عمل تابستان مهارتی برای دانش آموزان "نور"

دریانیوز:تابستان فصل تعطیلی مدارس ، اوقات فراغت و بیکاری دانش آموزان است و به همین دلیل بازار داغ کلاس ها و طرح های اوقات فراغت رونق می گیرد، بازاری که بیشتر به کمیت ها توجه می شود تا کیفیت آموزش و تابستان که تمام می شود، والدین پیشرفت قابل توجهی را در فرزندانشاش نمی بینند و بیشتر کلاس های تابستانی سرگرم کننده است تا آموزش دهنده.

در راستای جلوگیری از افزایش بیکاری ورود مرغ را به هرمزگان ممنوع کنید!

دریانیوز:درحالیکه شعار دولت مبنی بر حمایت از تولیدکنندگان داخل استان هاست، اما این مهم در هرمزگان در برخی از بخش ها کمتر مورد توجه قرار می گیرد و موجب ضرر وارد شده به تولیدکنندگان می شود. 

با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان؛محفل انس با قرآن ویژه حافظین نور درمشهد برگزار شد

دریانیوز:محفل انس با قرآن ویژه حافظین نور طرح جامع قرآنی ولایت کانون های مساجد روستایی شهرستان سیریک با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و قاری و حافظ بین المللی در شهر مشهد مقدس برگزار شد.

 

فرمانده انتظامی خوزستان خبر داد:کشف ۲۰۹کیلوگرم تریاک در خوزستان

دریانیوز:فرمانده انتظامی خوزستان ازکشف ۲۰۹کیلوگرم تریاک ودستگیری سه سوداگرمرگ درشهرستان اندیمشک خبر داد.

 

احمد مرادی عضو هیأت حل اختلاف دستگاه‌ها در هرمزگان شد

دریانیوز:اعضای هیات حل اختلاف و رسیدگی به شکایات استان‌ها درجلسه علنی صبح (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند که در این بین نام نماینده هرمزگان به چشم می خورد.

مدیرکل پایانه های حمل و نقل خوزستان خبر داد:راه اندازی ۳۵سامانه تردد جاده ای در خوزستان

دریانیوز:مدیرکل پایانه های حمل و نقل خوزستان از راه اندازی ۳۵سامانه ترددجاده ای در نقاط مختلف استان طی امسال خبر داد.

 

شهردار بندرعباس خبر داد:افتتاح پروژه‌های عمرانی به ارزش بیش از 60 میلیارد تومان

دریانیوز:شهردار بندرعباس گفت: پروژه‌هایی به ارزش بیش از 60 میلیارد تومان در حوزه عمرانی در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

سرپرست معاونت مالی شهرداری اهواز:ریزش ۷۰۰نفری نیروهای شهرداری اهواز

دریانیوز:سرپرست معاونت مالی و اداری شهرداری اهواز گفت: در زمینه نیروی انسانی ریزش داشته و تعداد ۷۰۰نفر از نیروهای شهرداری را کاهش دادیم.

 

اقدام شایسته تحسین دادگستری هرمزگان:محله فراموش شدگان، ایستگاه 27وکلای دادگستری

دریانیوز:اینجا محله ای است که علی رغم قدمت بیش از نیم قرنی و تقدیم کردن شهدای گرانقدر به انقلاب، اما به گفته ساکنانش، این محله را باید محله « فراموش شدگان» نامید.زیرا مسئولان این محله را از یاد برده اند وهیچگونه خدمات فرهنگی، تفریحی، ورزشی و... به ساکنان محله ارائه نمی شود. 

ارتقاء شاخص های کمی آموزشی در آموزش وپرورش ناحیه دو

 دریانیوز:معاون آموزش وپرورش ناحیه دو از ارتقاء شاخص های آموزشی و نمرات کتبی پایه سوم نظری خبر داد.

 

اصفهان میزبان سومین مجمع عمومی سالانه اتحادیه مطبوعات کشور

دریانیوز:سومین همایش سراسری اعضاء اتحادیه مطبوعات کشور، اواخر مردادماه جاری در شهر اصفهان برگزار می شود.‏

 

فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 38
بازدید امروز: 2419
بازدید دیروز: 10317
مجموع بازدید: 20361529