دریا نیوز
ماهی ارزان می شود ، اگر ......

دریانیوز:عرضه مستقیم آبزیان تازه در بندرعباس برای دومین سال پیاپی در آستانه سال جدید توسط شیلات هرمزگان برگزار می شود.


یک کار جامانده برای نوروز

دریانیوز:اسفند ماه است و روزهای پر کار و خیابان‌های شلوغ، همه در حال خانه تکانی، خرید عید، کامل کردن کارهای نصفه و نیمه و خلاصه در تکاپو، انگار که با تمام شدن سال باید حساب‌ها تسویه شده باشد، کارها به اتمام برسد و همه چیز برق بزند، شاید تصور این پیش آید که با تمام شدن ماه اسفند، وقت ما هم تمام می‌شود، یا خدای ناکرده جانمان!


سیلی محکم سیل

دریانیوز: خیابانها و معابر شهر مدتهاست که با اندک بارندگی دچار آبگرفتگی معابر می شوند اما باران چندروز گذشته به سبب شدت و حدتی که داشت این وضعیت درد آور  را عیان تر کرد.


هدفمندی یارانه ها تا چه میزان در تغییر الگوی مصرف خانوارها مؤثر بوده است؟
 
یا مقلب القلوب  
امحای 3 تن انواع مواد غذایی فاسد شده در قشم

دریانیوز:رئیس کمیته بازرسی و نظارت ستاد اجرایی خدمات سفر قشم از امحای بیش از 3 تن انواع مواد غذایی فاسد شده در قشم، خبر داد.

پذیرش نیم میلیون مسافر نوروزی توسط ستاد اسکان اموزش و پرورش هرمزگان

دریانیوز:رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد اسکان فرهنگیان هرمزگان  گفت: تاکنون  تعداد 627 هزارو 575 نفر روز مهمانان نورزوی از تسهیلات ستاد اسکان فرهنگیان استان استفاده کردند.

آغاز موج دوم سفرهای دریایی در هرمزگان با جابجایی روزانه400 هزار نفر

دریانیوز:رییس کمیته حمل و نقل دریایی ستاد خدمات سفر استان هرمزگان از ثبت حدود 3.6 میلیون نفر سفر دریایی از طریق بنادر مسافری این استان از 25 اسفندماه گذشته تاکنون خبر داد و گفت: طی این 13 روز، ششم فروردین به عنوان پرترافیک ترین و شلوغ ترین روز سفرهای دریایی طی تعطیلات نوروزی 94 ثبت شد.

بازدید رییس جمهور و هیات همراه از روند توسعه اسکله بهمن در قشم

دریانیوز:رییس جمهور دولت تدبیر و امید جناب آقای روحانی و هیات محترم همراه در آغاز سال " دولت و ملت، همدلی و همزبانی " از روند توسعه اسکله بهمن در جزیره قشم بازدید کردند.

رئیس اداره سنجش آموزش وپرورش هرمزگان خبرداد ؛ شروع امتحانات نوبت دوم مدارس از27اردبیهشت ماه

   دریانیوز: رئیس اداره سنجش آموزش وپرورش هرمزگان گفت: امتحانات نوبت دوم مدارس استان هرمزگان از روز یکشنبه 27 اردبیهشت ماه آغاز خواهد شد

تمهیدات راه و شهرسازی باعث کاهش 35 درصدی سوانح جاده ای شد

دریانیوز:مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان از کاهش 35 درصدی سوانح جاده ای در ایام سفرهای نوروزی امسال خبر داد.

بیش از 750 تن زباله در شهر قشم جمع آوری شد

دریانیوز:قائم مقام کمیته خدمات شهری و عمران ستاد خدمات سفر قشم از جمع آوری بیش از 750 تن زباله در شهر قشم خبر داد.

رشد 5 درصدی تردد مسافران دریایی از بنادر سه گانه غرب هرمزگان

دریانیوز:مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه از جابجایی 74 هزار نفر مسافر و جابجایی بیش از یکهزار و 750 دستگاه خودرو از طریق بنادر مسافری غرب استان هرمزگان طی نیمه نخست طرح نوروزی سال 94 خبر داد.

جابجایی 2.2میلیون نفر سفر در آب های هرمزگان طی نیمه اول طرح نوروزی 94

دریانیوز:رییس کمیته حمل و نقل دریایی هرمزگان از ثبت جابجایی بیش از 2 میلیون و 250هزار نفر سفر بدون سانحه دریایی از طریق بنادر مسافری به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس طی نیمه نخست طرح نوروزی سال 94 خبر داد.

استقبال چشمگیر مسافران برای بازدید از جزیره رنگین کمانی خلیج فارس

دریانیوز: مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنرگفت:طی 10 روز اخیر، حدود 20 هزار نفر مسافر از طریق بندرگاه هرمز در کمتر از 40 دقیقه از این جزیره به قشم و بندرعباس جابجا شدند.

شهرستان سیریک ظرفیت مناسبی برای قطب گردشگری هرمزگان

دریانیوز:معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان گفت: شهرستان سیریک از ظرفیت بالایی برای تبدیل شدن به قطب گردشگری استان هرمزگان برخوردار است.

ثبت یک میلیون نفر سفر دریایی در هرمزگان طی یک هفته اخیر

دریانیوز:عالی ترین مقام حوزه دریایی  و بندری هرمزگان از ثبت حدود یک میلیون نفر سفر دریایی و جابجایی بیش از 105 هزار دستگاه خودرو از طریق بنادر مسافری این استان طی یک هفته اخیر خبر داد.

ورود 969 هزار و 362 مسافر نوروزی به هرمزگان

دریانیوز:استاندار هرمزگان از ورود 969 هزار و 362 مسافر نوروزی به هرمزگان طی مدت زمان 25 اسفند ماه 93 تا دوم فروردین ماه سال جاری خبر داد.

بازدید معاون عمرانی استاندار هرمزگان از لایروبی و مسیر رودخانه تاسبر

دریانیوز:مهندس بابک تراکمه معاون امورعمرانی استاندار هرمزگان از روند لایروبی رودخانه تاسبر واقع در خروجی شهر بندرعباس به سمت میناب بازدید کرد.

هرمزگانی ها سال نو به جای بابانوئل ،مُمِ نوروز را دارند

دریانیوز: اگر در کشورهای اروپایی و آمریکایی ،بابانوئل نماد سال نو است و دلخوشی تخیلات کودکانشان می شود،در هرمزگان بنا بر باوری کهن، این مُمِ نوروز (مادر نوروز )است که به خانه ها سر زده و روزی و برکت سالیانه را تضمین می کند.

پذیرش فرهنگیان درستاد اسکان آموزش وپرورش هرمزگان آغازشد

 دریا نیوز:ستاد اسکان آموزش و پرورش هرمزگان برای پذیرش فرهنگیان و مسافران نوروزی و امروز چهارشنبه با حضور استاندار هرمزگان و جمعی از مسوولان استان راه اندازی شد.

سرپرست مديريت تعاون و كار بندرعباس معرفي شد

دریانیوز:طي حكمي از سوي مهندس"سليمي"مديركل تعاون، كار ورفاه اجتماعي هرمزگان، آقاي"ميثم رجايي نژاد"بعنوان سرپرست مديريت تعاون، كار و رفاه اجتماعي بندرعباس منصوب شد.

دستگاههای اجرایی بندرعباس دربرابر حوادث غیر مترقبه آماده باشند

دریانیوز:فرماندار بندرعباس گفت : با توجه به پیش بینی بارندگی و سیلاب همه دستگاههای اجرایی شهرستان برای مقابله با بروز حوادث غیر مترقبه آماده باشند .

حداقل دستمزد سال 94کارگزان تصویب شد

دریانیوز:به نقل از آقای سلیمی بر اساس مصوبه شورای عالی کار حداقل دستمزد ۹۴ مشمولان قانون کار به 7 میلیون و 124 هزار و 250 ریال افزایش یافت.

پيام استاندار هرمزگان به مناسبت نوروز 1394


دریانیوز:دكتر جاسم جادری استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسیدن ایام نوروز و آغاز سال  1394 را گرامیداشت.

لزوم هماهنگی بین نیروهای امدادی هرمزگان در جاده ها

فرشید دستوان مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: با اینکه بخش عمده ای از زمان گردشگران در جاده ها سپری می شود می طلبد که آمادگی نیروهای حاضر در جاده ها در بالاترین سطح خود باشد.

توانمندی های شهرستان های هرمزگان در ایام نوروز به مردم معرفی شود

دریانیوز:استاندار هرمزگان گفت: روزهای تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی های شهرستان ها به گردشگران است و می توان ظرفیت های شهرستان ها را به خوبی معرفی کرد.

استاندار هرمزگان با معاون اول رئیس جمهور دیدار کرد

دریانیوز:در این دیدار استاندار هرمزگان گزارش کاملی از وضعیت استان هرمزگان در حوزه های مختلف ارائه و به بیان نیازهای استان پرداخت.

ذخیره سازی آب در"سداستقلال میناب" برای سه ماه

دریانیوز:مديرعامل شركت سهامي آب منطقه اي هرمزگان اعلام کرد: با اين ميزان ورودي هم اكنون سد جگين 98 درصد ،سد شميل نيان 40 درصد و سد استقلال ميناب 20 درصد آبگيري شده است.

چلوکبابی ها ، غذاخوری ها ، سفرخانه ها و اغذیه فروشی های مشمول مالیات

دریانیوز:چلوکبابی ها ، غذاخوری ها ، سفرخانه ها و اغذیه فروشی های زنجیره ای از سال آینده مشمول پرداخت مالیات برارزش افزوده قرار می گیرند

عرضه مستقیم ماهی در بندرعباس از فردا

دریانیوز:در راستای اجرایی شدن مصوبه ستاد تنظیم بازار استان، عرضه مستقیم ماهی و میگو در بندرعباس از 27 اسفند ماه آغاز می شود وتا 15 فروردین 94 ادامه دارد .

پيگيري رفع مشكل كمبود آب شرب بندرعباس در وزارت نيرو

دزیانیوز:استاندار هرمزگان  با اشاره به مشكلات و سختي هاي تامين آب شرب در هرمزگان، عنوان كرد: ذخاير سد و آبهاي زيرزميني در استان تحليل رفته و مشكلاتي را در اين زمينه ايجاد كرده است.

سرمایه گذاری و اشتغال مهمترین راهبرد سال 93بود

دریانیوز:رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگا ن گفت:حرکت در مسیر سرمایه گذاری و اشتغال مهمترین راهبرد سازمان صنعت معدن و تجارت  هرمزگان در شش ماهه دوم سال 93بوده است.

«حمیدرضا مومنی» به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم منصوب شد

دریانیوز:طی حكم از سوی دکتر اکبر ترکان، مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، مهندس «حمیدرضا مومنی» به عنوان رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم منصوب شد.

مدیر عامل آب منطقه‌ای هرمزگان هشدار داد:تمام انشعابات آب شهرداری بندرعباس را قطع می‌کنیم

دریانیوز:مدیر عامل آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: چنانچه شهرداری بندرعباس به روند استفاده از آب شرب برای آبیاری فضای سبز استفاده کند با حکم قضایی همه انشعابات شهرداری را قطع می‌کنیم.

رفع مشکل ساکنان منازل آسیب دیده از بارندگی در بندرعباس پیگیری شد

دریانیوز:جلسه بررسی وضعیت منازل مسکونی آسیب دیده از بارندگی های شدید اخیر در مناطق خور شیلات، نایبند شمالی و چهار راه خانه نان با حضور  استاندار هرمزگان و نمایندگان سایر دستگاه های مسئول برگزار شد.

روحانی: با صرفه جویی 10 درصدی خانوارها مشکل کمبود آب حل می شود

دریانیوز:رئیس جمهور گفت: سدهای اطراف تهران وضعیت مناسبی ندارند و در مجموع حدود 40 درصد ظرفیت‌شان آب دارند و 60 درصد ظرفیت آنها خالی است ولی با صرفه‌جویی 10 درصدی هر خانوار در مصرف آب مشکلات حوزه آب حل خواهد شد.

98 ميليارد ريال ميزان خسارت وارده به تاسيسات آب و فاضلاب

دریانیوز:حسين خادمي افزود: در نتيجه بارندگي شديد ر، تاسيسات تصفيه خانه آب بندرعباس شامل؛ ايستگاه هاي پمپاژ آب و فاز دو تصفيه خانه آب با ظرفيت 2.5 متر مكعب در ثانيه دچار آبگرفتگي شده است.

مدیریت بهتر، زمینه افزایش سرمایه گذاری را فراهم می کند

دکتر اکبر ترکان افزود: ماموریت های مناطق آزاد در راستای برنامه های اقتصاد مقاومتی، طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی باید عملی شود تا این مناطق چرخ اقتصاد کشور را به حرکت درآورند.

طرح مناسبی برای دفع آبهای سطحی بندرعباس اجرایی شود

دریانیوز:استاندار هرمزگان گفت: باید طرح مناسبی برای دفع آب های سطحی در بندرعباس اجرایی شود.

بارندگی وسیلاب، یک هزار و 200 میلیارد ریال خسارت وارد کرد

دریانیوز:بارندگی وسیلاب چهارشنبه40میلیارد ریال به تاسیسات فاضلاب شهربندرعباس خسارت وارد کرده است

کارگاه رایانه پژوهشسرای آموزش ابتدایی ناحیه یک بندرعباس افتتاح شد

دریانیوز:کارگاه رایانه پژوهشسرای آموزش ابتدایی ناحیه یک بندرعباس با حضورمدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسوولان افتتاح شد.

استقرار آبشیرین کن ها با ملاحظات زیست محیطی باشد

دریانیوز:"سیاری" با بیان اینکه آمار بارش در سال جاری تا 13 اسفند ماه ، 118 میلی متر بوده است ، اظهار داشت : این آمار نشان دهنده کاهش 23 درصدی بارندگی نسبت به متوسط بارندگی کشور است.

بندر شهید رجایی رکورددار ترانزیت غیرنفتی بنادر کشور

دریانیوز:مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان  با اشاره به آخرین حجم ترانزیت غیرنفتی در این بندر به عنوان مهم ترین تجاری کشور، رقم اینگونه عملیات بندری را حدود 5 میلیون تن اعلام کرد.

خیابان های پایتخت حمل و نقل کشور به زیر آب رفت

دریانیوز:وضعیت خیابان های شهر بندرعباس برای فصل بارندگی بحرانی است و با نخستین بارندگی به زیر آب می رود این شهر از دیرباز با مشکل آب‌گرفتگی در فصل بارندگی دست و پنجه نرم می‌کند.

فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 9
بازدید امروز: 2632
بازدید دیروز: 2363
مجموع بازدید: 15253006