دریا نیوز
کنگره امام سجاد ( ع) و دستاوردهای عملی آن
دریانیوز:هفته گذشته شاهد برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد (ع) و پیش همایش آن در 21ابان ماه در تهران بودیم .

دیگران را قضاوت نکنیم
دریانیوز:این روزها را می گویم روزهایی که آدم دیگری شده ایم

نگاهی بر نمایشگاه بیستم
دریانیوز:بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها در مصلی تهران در حالی روزهای خودرا سپری می کند که پذیرای بازدیدکنندگان متعددی می باشد.

هدفمندی یارانه ها تا چه میزان در تغییر الگوی مصرف خانوارها مؤثر بوده است؟
 

۳۰ سکه به برگزیدگان هفتمین دوره جایزه جلال ‌آل‌احمد اهدا می‌شود
دریانیوز:همایون امیرزاده، مشاور علمی و فرهنگی سیدعباس صالحی هدف از تعیین این میزان جایزه را همسان سازی جوایز ادبی کشور و جلوگیری از آسیب به جایگاه این جایزه مهم ادبی کشور دانست
خبر خوش برای مشمولان غایب از سربازی
دریانیوز:مشمولان غایبی که تا ۲۲ بهمن امسال برای خدمت سربازی مراجعه کنند، اضافه خدمتشان بخشیده می شود.
معافيت 90 درصدی حق بيمه با جذب مقرري بگيران بيمه بيكاري
دریانیوز:مديركل تعاون، كار ورفاه اجتماعي هرمزگان گفت: در راستاي ايجاد اشتغال مقرري بگيران بيمه بيكاري، كارفرماياني كه مقرري بگيران بيمه بيكاري را در كارگاههاي خود جذب كنند از پرداخت 90 درصد حقوق و حق بيمه آن شخص معاف مي شوند.
ویزیت رایگان بیماران در مراکز درمانی
فرمانده سپاه ناحیه بندرعباس در جمع خبرنگاران گفت:بیش از 20 قشر تخصصی در بسیج داریم که شاخصترین آنها در بخشهای رسانه ، پزشکی ،طلاب ،فرهنگیان ،دانشجویی و هنرمندان می باشند .
امام سجاد(ع) منادی بزرگ قیام عاشورا است
دریانیوز:مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: امام سجاد(ع) منادی بزرگ قیام عاشورا بود که با زبان صحیفه سجادیه عبودیت را به منصه ظهور گذاشت.
دغدغه‌ای در مورد برنج‌های آلوده وجود ندارد
دریانیوز:کنترل کیفیت محموله‌های وارداتی مشمول ثبت مبدا و مقصد می‌شوند و فقط به محموله‌هایی اجازه ورود به کشور داده می‌شود که محصول خود را از مزارعی در کشور مبداء تامین کنند که حداقل آلاینده‌ها در خاک آن مناطق وجود داشته باشد.
حرکت عاشورا در سایه تلاش امام سجاد (ع) استمرار يافت
دكتر جاسم جادری در چهارمين کنگره بين المللي امام سجاد (ع) گفت: تمام زندگی حضرت امام سجاد باید برای ما الگو و درس باشد و برگزاري چنين برنامه ها و کنگره هايي بايد منجر به پیروی از اين امام همام و بزرگوار شود.
مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه بندرعباس:کار بسیج و رسانه فرهنگ‌سازی است
دریانیوز:مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه بندرعباس با بیان اینکه کار رسانه و بسیج از وجوهی شبیه هم هست،گفت: کار بسیج و رسانه هر دو فرهنگ‌سازی است.
نامه سرگشاده خواجه عطائی ها ونایبندی ها به شورای شهر بندرعباس
دریانیوز:مردم این محلات از شورای شهر خواسته اند تا مصوباتی داشته باشند که اجرای طرح زیباسازی وحریم 60متری دریابا مشارکت مردم وبصورت عادلانه وبدون تبعیض باشد.
تیم های بازرسي 16 نانوایی بندرعباس را تعطیل کردند
دریانیوز: فرماندار بندرعباس گفت :این بازدیدها به صورت محسوس و نامحسوس از غرب بندرعباس آغاز شده و به مدت یکماه ادامه دارد و كل شهرستان را در بر خواهد گرفت .
پرستارانی که پرستارندارند
دریانیوز:پرستاری که شیفت های متوالی شب شب،صبح شب،شب عصر،صبح عصرو... دارد وگاهی در 72ساعت سه شبانه روز نتواند حتی ده ساعت بخوابد ومجبور باشد شیفت های پشت سرهم داشته باشد وساعتی اندک را در منزل باشد که بایستی به امورات خانه وخانواده رسیدگی کند وحتی فرصت خوابیدن واستراحت نداشته باشد.
مدیرت پسماند بندرعباس همیار"یارمهربان"شد
دریانیوز:سازمان مدیریت پسماند بندرعباس همواره برای فرهنگ سازی در بخش های مختلف پیشگام بوده است وطرح هایی را نظیر تعویض کتاب ودفترهای کهنه با نوشت افزار نو،آو... اجرا کرده ومی کند؛این بار در هفته کتاب نیز با اداره کل امورکتابخانه های هرمزگان مشارکت کرد تا همیاری برای یار مهربان شود.
اسناد دفاع مقدس برگرفته از تلاش اهالی رسانه است
دریانیوز:سردار مارانی، در همایش بسیج و رسانه، گفت: نقش رسانه ها در جامعه اسلامی یک نقش بی بدیل است.
اولويت مصرف با "آب شرب" است
دریانیوز:مديرعامل آبفاي هرمزگان گفت: يكي از راهكار هاي كاهش بحران كم آبي در شهر بندرعباس، اولويت مصرف آب است كه اين اولويت را به آب شرب داده ايم و اقدام به قطع انشعابات آب از فضاي سبز شهري نموده ايم.
"پیاده روسازی" اصلی فراموش شده در شهرسازی بندرعباس
در بندرعباس "عابر پیاده" به عنوان عضو مهم شهری،فراموش شده در شهرسازی است وهمین موضوع هم باعث شده است که در این شهر،پیاده رو مسطح واستاندارد نداشته باشیم. در شهرسازی از اصول منحرف وبه حواشی مشغول شده ایم.
بی اطلاعی هرمزگانی ها از سامانه1690
دریانیوز:درحالیکه مدتها از راه اندازی وفعال شدن سامانه 1690درکشور باحضور وزیربهداشت وبا هدف دریافت ورسیدگی شکایات مردمی درخصوص تعرفه ها و زیرمیزی پزشکان در کشور می گذرد؛اما در هرمزگان، مردم با این سامانه آشنایی ندارند وهمین موضوع منجر به تداوم روال سابق در این حوزه شده است.
صدور دفترچه بیمه سلامت برای 52هزارهرمزگانی
دریانیوز:کسانی که تاکنون ثبت نام کرده اند و پیامک و دفترچه دریافت نکرده اند ، می توانند دفترچه بیمه سلامت همگانی دریافت کنند.
مدیرعامل سازمان پسماند خبر داد: غرفه های پسماند ، آماده تحویل کتابهای شهروندان
دریانیوز:در پنج غرفه سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس در سطح شهر و در هفته « کتاب» ، کتابهای بدون استفاده مردم تحویل گرفته می شود که این طرح تا هفته آینده ادامه دارد.
طرح تحول سلامت،پرستاران را نادیده گرفت
دریانیوز:براساس استانداردهای بین المللی بایستی به ازای هر هزار نفرجمعیت،سه نفرپرستارداشته باشیم یا اینکه به ازای هرتخت ،دوپرستارداشته باشیم که در کشور به ازای هرتخت،نیم تا هفت دهم درصد متغیر است.
تعطیلی پنجشنبه ها در هرمزگان لغو شد
دریانیوز:معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری هرمزگان، با صدور بخشنامه ای ،لغو تعطیلی ادارات استان هرمزگان در روزهای پنج شنبه را اعلام کرد.
استاندار هرمزگان دردیداربامعاون وزیرتعاون وکار:حمایت ازسرمایه گذاری بانگاه اشتغال گره گشا است
دریانیوز:ظرفیت های بالقوه و بالفعل کم نظیری در دورترین و محرومترین مناطق استان هرمزگان وجود دارد که منتظر سرمایه گذاری هستند که امیدواریم با همیاری مجموعه دستگاه ها و اعطای تسهیلات جذب کننده بتوانیم سرمایه گذاران را به این سمت سوق دهیم.
معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار هرمزگان: زنگ خطر صید به صدا درآمده است
دریانیوز:معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار هرمزگان گفت: عمده ترین منبع در استان هرمزگان دریاست که باید پاسدار این میراث طبیعی باشیم اما طی سالیان اخیر فشار زیادی به ذخایر دریایی وارد شده است.
راه‌اندازی دفاتر تشکل‌های صادراتی در کشورهای خارجی
دریانیوز:رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان گفت: ایجاد دفتر تجاری جهت حضور نماینده تشکل‌های تولیدی و صادراتی استان در کشورهای هدف ضروری است.
انتقادمعاون امور عمرانی استاندارهرمزگان، شهرداری برای فروش زمین وتراکم ،قانون را دور می زند
دریانیوز:شهرداری ها برای برون رفت از مشکلات اعتباری،اقدام به فروش زمین وتراکم با دور زدن قانون می کنند که این شیوه در مدیریت شهری پسندیده واصولی نیست.درصورتیکه شهرداری ها باید خودکفا باشند.
درویش نژاد: ساماندهی تابلوهای سطح شهر بندرعباس در اولویت است
دریانیوز:ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی، تجاری، صنفی و ... در سطح شهر بندرعباس از چندسال قبل طی دستورالعمل مشخص آغاز شده است اما از سرعت لازم برخوردار نیست.
غلامحسین کنت: مشخص کردن حریم ساختگی برای دریا اشتباه است
دیوار کشی در نوار ساحلی شهر بندرعباس یکی از اشکالاتی است که از زمان ورود به بندرعباس در دهه 40 بارها آن را متذکر شدم ولی وقعی به آن گذاشته نشد و مشکلات ناشی از آن همچنان ادامه دارد.
دكتر جادري خبر داد: نشست بررسي توسعه جاسك در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی برگزار شد
دریانیوز:بررسي توسعه زيرساخت ها و نقش وزارتخانه ها در توسعه جاسك و همچنين بررسي تعیین محدوده منطقه آزاد جاسك با حضور علي شمخاني دبير شوراي عالي امنيت ملي، دكتر جاسم جادری استاندار هرمزگان و نمايندگان ساير دستگاهها و نهادها در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی برگزار شد.
نمایشگاه تخصصی خرمای کشور در بندرعباس برگزار شد
دریانیوز:نمایشگاه تخصصی خرما و فرآورده های خرمایی و صنایع وابسته استانهای کشور به مدت چهار روز درمحل نمایشگاههای دائمی در سه راه جهانبار بندرعباس برگزارشد..
افزایش مراودات تجاری هرمزگان با کشورهای خارجی
دریانیوز:رییس سازمان صنعت ،معدن و تجارت هرمزگان خبر داد:فعال کردن بخش خصوصی در زمینه افزایش مراودات تجاری با کشورهای خارجی دراولویت برنامه های این سازمان قرار دارد.
اجرای طرح« نذر اهدای خون » در هرمزگان
دریانیوز:مدیر کل انتقال خون هرمزگان خبر داد:طرح «نذر اهدای خون » همزمان با سراسر کشور در هرمزگان با شعار «نجات یک انسان ، نذر امسال من» اجرا می شود .
دکتر جادری:عملکرد خوب و سازنده شماها باعث شد امروز من درنمایشگاه حضورداشته باشم
دریانیوز:جاسم جادری گفت: رسانه های استان هرمزگان در تنویر افکار عمومی نقش افشاگرانه و روشنفکرانه دارند .
میرحسینی سردبیر اقتصادی روزنامه تفاهم با حضور در غرفه روزنامه دریا : عمده مشکلات نشریات افزایش هزینه هاست
دریانیوز :میرحسینی سردبیر اقتصادی روزنامه تفاهم گفت: روزنامه ها در کشور اعم از محلی و سراسری با مشکلاتی چون گرانی کاغذ و افزایش دستمزد وبیمه وتوزیع و... دست بگریبان هستند>>>
استاندار هرمزگان در غرفه روزنامه دریا حضور یافت
دریانیوز : استاندار هرمزگان با حضور در بیستمین نمایشگاه مطبوعات مهمان غرفه روزنامه دریا است >>>
رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبرداد:راه اندازی اورژانس مخصوص بیماران اعصاب و روان
دریانیوز:رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از راه اندازی اورژانس مخصوص بیماران اعصاب و روان به صورت الحاقی در بیمارستان ابن سینا بندرعباس خبر داد.
وزیر بهداشت از مجلس درخواست کرد:اختصاص بودجه موردنیازبه طرح تحول نظام سلامت
دریانیوز:وزیر بهداشت گفت: در جهت صیانت از جامعه پزشکی و حقوق مردم از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.
پیروی منش رییس بسیج رسانه استان هرمزگان با حضور در غرفه روزنامه دریا :صدای پیشرفت مطبوعات هرمزگان می اید
دریانیوز:پیروی منش گفت: حضور روزنامه منطقه جنوب کشور دریا در بیستمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات وخبرگزاریها موجب تقویت قوه انگیزشی ومهارتهای حرفه ای روزنامه نگاران و خبرنگاران این روزنامه می شود.
ماندانا سایه بانی کارشناس مسئول مطبوعات وتبلیغات اداره کل ارشاد هرمزگان با حضور در غرفه روزنامه دریا :خبرهای صادقانه به نشریات اعتبار می بخشند
دریانیوز:ماندانا سایه بانی گفت : حضور نشریات محلی در نمایشگاههای مطبوعات و محافل فرهنگی و هم اندیشی های فکری می تواند راهگشا و موجب برون رفت از بن بست کاستی ها شود.
مینا حسین نژاد کارشناس مطبوعات سیستان و بلوچستان درگفت وگوبا دریا:
دریانیوز:مطبوعات سیستان و بلوچستان رشد چشمگیری داشتند.
اجراي طرح فاضلاب بندرعباس 130 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد
مديرعامل آبفاي هرمزگان:از مجموع يك هزار و 300 كيلو متر شبكه جمع آوري طرح فاضلاب شهر بندرعباس ، 800 كيلو متر با هزينه 120 ميليارد تومان اجرا شده است.
925 تن میگو درآبهای هرمزگان صید شد
دریانیوز:سرپرست معاونت صید وبنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان گفت: از هشتم مهر آغاز فصل صید میگو تاکنون، بیش از 925 تن میگو در آبهای استان صید شد که درمقایسه با مدت مشابه سال قبل 58 درصد افزایش داشته است.
فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 75
بازدید امروز: 3682
بازدید دیروز: 8430
مجموع بازدید: 14449740