دریا نیوز
برای محیط بانان شهید

دریانیوز:پنجشنبه گذشته خبرشهادت دو محیط بان گنو را شنیدیم ؛ خبری که سراپایمان را شوکه کرد . 


امنیت و آرامش را مدیون سربازان گمنام هستیم

دریانیوز:بی ثبات سازی اجتماعی، اقتصادی و امنیتی یکی از مسائلی است که دشمن آنها را به طور جدی دنبال می‌کند.

 


فرهنگ کار را بومی کنیم

دریانیوز:تکیه بر نفت وصادرات بی رویه منابع و ذخایر کشور کاری است که نیروی انسانی را تنبل و بی انگیزه کرده و فرهنگ اشتغال را به نابودی می کشاند.

 


فصل گرما و حادثه های ناشی از آن

دریانیوز:تابستان و گرمای هوا از راه که می رسد حوادثی نیز در کمین است تا از سر سهل انگاری و بی توجهی اتفاقی بیافتد و دلهایی بلرزد و ...


بندرعباس ؛ شهری با کمبود فضای سبز

دریانیوز:هر شهری با توجه به شاخص های شهری و استانداردهای روز دنیا نیازمند فضای سبز متناسب با نیاز روحی شهروندانش داردکه علاوه بر زیبا سازی فضا به تلطیف روحیه شهروندان و گذران اوقات فراغت خانواده ها منجر شود .

 


توسعه اقتصادی هرمزگان

دریانیوز:هرمزگان استانی درامدزا با منابع اقتصادی فراوانی است که از دیرباز مورد توجه دولتمردان و اخیرا هم مورد توجه استانهای همسایه به لحاظ دست یابی به منابع خدادادی ان بوده است . 
 
ابلاغ ۱۰ ماموریت جدید توانیر:قیمت برق واقعی می‌شود

دریانیوز:10 ماموریت جدید توانیر به قائم مقام این مجموعه ابلاغ شد که واقعی سازی قیمت برق یکی از مهمترین‌های تعیین شده است.

 

با اجرای طرح های بیابان زدایی اداره کل منابع طبیعی بیابان های "سیریک"هرمزگان جنگل شدند

دریانیوز:"بیابان" واژه ای نام آشنا برای هرمزگانی هاست.یک میلیون و565هزار هکتار از اراضی استان را بیابان ها تشکیل داده است.در غرب و شرق وحتی مرکز استان هم بیابان وجود دارد که بیشترین سهم بیابان متعلق به شرق هرمزگان است.

 

حضور مديرعامل آبفاي هرمزگان در سامانه ارتباطات مردمي 122

دریانیوز:مديرعامل و معاونين آبفاي هرمزگان به مناسبت هفته "صرفه جويي در مصرف آب" ، صبح امروز از ساعت 9 تا 11 صبح با حضور در سامانه ارتباطات مردمي 122 پاسخگوي سوالات ، مشكلات و درخواست هاي مردمي بودند.

 

فرماندار بندرعباس:صیادی و کشاورزی مهم‌ترین بخش از اجرای اقتصاد مقاومتی در هرمزگان

دریانیوز:فرماندار بندرعباس گفت: صید و صیادی و کشاورزی به‌خصوص کشاورزی خارج از فصل مهم‌ترین بخش از اجرای اقتصاد مقاومتی در هرمزگان است.

 

جزئیات جدید تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی مسکن

دریانیوز:عضو هیئت مدیره بانک مسکن با بیان اینکه کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن قدرت بازپرداخت تسهیلات را افزایش می‌دهد، از کاهش نرخ مبلغ بازپرداخت صندوق مسکن یکم به حدود ۸۰۰ هزار تومان خبر داد و گفت: 

بهره برداری ازساعت آفتابی در اسکله شهید حقانی بندرعباس

دریانیوز:مدیر بندر شهید باهنر از ساخت و بهره برداری نخستین ساعت آفتابی استان هرمزگان با کاربرد حلقه اعتدالی در اسکله شهید حقانی بندرعباس خبر داد.

 

مدیرعامل سازمان پارکها وفضای سبز خبرداد:اجراء طرح توسعه مشارکتی فضای سبز دراتحادیه دانش آموزی

دریانیوز:مصطفی خادم ،مراسم غرس نهال دراتحادیه انجمن ها ی اسلامی دانش آموزان استان هرمزگان واقع درنایبندشمالی با اجرای طرح  مشارکتی فضای سبز خبرداد.

 

مدیر کل انتقال خون هرمزگان :شبهای قدر از ساعت 21 خونگیری انجام می شود

دریانیوز:دکتر ایمان مدیر کل انتقال خون هرمزگان  در گفتگو با خبرنگار سیمای مرکز خلیج فارس با اشاره به نیاز همیشگی به خون و فرآورده‌های خونی گفت: در شبهای پر فیض  قدر  پایگاه‌های ثابت و سیار انتقال خون در استان هرمزگان از ساعت 21 تا پایان مراسم آماده پذیرش داوطلبان اهدای خون هستند.

 

شهروندان خطر شنا در تاسیسات آبی هرمزگان را جدی بگیرند

دریانیوز:با آغاز فصل تابستان و افزایش دما، بسیاری از مردم به ویژه نوجوانان و جوانان علاقه‎مند به تفریح و شنا در سدها و تاسیسات کنار سدها می‎شوند، که این علاقمندی موجب بروز حوادث جبران ناپذیری می شود.

 

رئیس کل دادگستری هرمزگان:رشد فزاینده ناهنجاری های اجتماعی در فضای مجازی نگران کننده است

دریانیوز:رئیس کل دادگستری هرزگان با اشاره به محوریت آگاهی بخشی و فرهنگ سازی در مباحث مرتبط با پیشگیری از جرایم و تخلفات ،از رشد فزاینده ناهنجاری های اجتماعی به ویژه در فضای مجازی ، ابراز نگرانی کرد.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی هرمزگان:لزوم احیای فرهنگ کار در کشور

دریانیوز:رئیس شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان گفت: اجرای برنامه ها به احیای فرهنگ کار وابسته است.

 

اجرای طرح مشارکتی همیارفضای سبز بامساجددرماه مبارک رمضان

دریانیوز:مصطفی خادم مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز از اجراء طرح توسعه مشارکتی همیارفضای سبز درمساجددر کوی آزادشهردرماه رمضان خبر داد.

 

حضور احمد مرادی نماینده مردم بندر عباس درنمایشگاه بین المللی قرآن کریم

 دریانیوز:احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس، شب گذشته از نمایشگاه بین المللی قرانی واقع در تهران و غرفه جامعه الحفظ بیت الزهرا (س) بشاگرد دیدن کرد.

 

مدیرعامل آبفای هرمزگان خبر داد:کاهش 30 درصدی مصرف آب شرب در فضای سبز شهری

دریانیوز:مدیرعامل آبفای هرمزگان با اشاره به شرایط خاص اقلیمی ،کمبود آب شیرین و وابستگی فضای سبز شهری به آب شرب ، اظهار داشت: طی یکسال گذشته ضمن تغییر نگرش ها و مهندسی مجدد فضای سبز با همکاری شهرداری بندرعباس ، 30 درصد کاهش مصرف آب شرب در بخش فضای سبز داشته ایم.

 

رفع مشکلات نقدینگی و مالیاتی و در کارگروه رفع موانع تولید هرمزگان

دریانیوز:قاسمی در بیستمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، اظهارکرد: یکی از اساسی ترین مشکلاتی که واحدهای صنعتی و تولیدی با آن رو برو هستند مشکلات اقتصادی است.

 

حسین هاشمی تختی، رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی:فرهنگ از اولویت های مهم مجلس دهم است

 دریانیوز:رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان درمجلس از مقوله فرهنگ به عنوان زیربنای همه امور یاد کرد و گفت: اشتغال و فرهنگ، دو اولویت مهم مجلس دهم است.

رئیس سازمان جنگل‌ها در گفتگو با "دریا"خبرداد:افزایش اعتبارات آبخیزداری در سال95

دریانیوز:رئیس سازمان جنگل‌ها ،مراتع و آبخیزداری کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روزنامه منطقه جنوب کشور"دریا" از افزایش اعتبارات بخش آبخیزداری سال 95نسبت به سال گذشته خبرداد.

 

احمد مرادی نماینده مردم در مجلس در دیدار با رییس جهادکشاورزی هرمزگان:تامین امنیت غذایی در کشور منوط به حفظ پایداری اشتغال در روستاها است

 دریانیوز:روستا وروستایی نقش مهمی در تامین امنیت غذایی دارند و توجه به مشکلات آنها امنیت غذایی را تامین می کند.

 

شهردار بندرعباس خبر داد:استفاده از آب شرب در آبیاری فضای سبز به صفر می‌رسد

دریانیوز:شهردار بندرعباس گفت: بزودی میزان استفاده فضای سبز شهر بندرعباس از آب شرب، به صفر می‌رسد.به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس، عباس امینی‌زاده از ساخت اتاقک‌ها و سایر ملزومات سخت‌افزاری جهت نصب 4 آب‌شیرین‌کن خریداری شده خبر داد.

 

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز بندرعباس خبر داد: اجرای طرح حراست ازمیراث زیستی درختان کهنسال در بندرعباس

دریانیوز:مدیرعامل سازمان پارکهاوفضای سبز از اجرای طرح حراست ازمیراث زیستی ،درختان کهنسال دربندرعباس خبرداد.

 

مرادی نماینده مردم در مجلس در دیدار با مدیرکل تامین اجتماعی :کارشناسان تامین اجتماعی می توانند مشاوران نمایندگان مجلس در اشتغال باشند

 دریانیوز:نماینده مردم بندرعباس در خانه ملت طی نشستی مشترک با مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان خواستار ارایه مباحث مشاوره ای از سوی کارشناسان این سازمان بیمه گر برای اصلاح قوانین موجود و همچنین طراحی و تدوین قوانین جدید خبر داد. 

 

مديرعامل آبفاي هرمزگان خبر داد:امكان بهره برداري از آبشيرين كن بندرعباس با تامين منابع مالي

دریانیوز:مديرعامل آبفاي هرمزگان در نشست خبري هفته صرفه جويي، با اشاره به استمرار دوره خشكسالي هفده ساله در استان،  گفت: حداقل نياز آبي استان 4 هزار و 100 ليتر و  ميزان توليد فعلي 3 هزار و 200 ليتر بر ثانيه است كه 900 ليتر بر ثانيه كمبود آب داريم .

 

پایانه صادراتی محصولات کشاورزی نیاز بخش کشاورزی استان است

دریانیوز:سالیانه در هرمزگان 2میلیون و320 هزارتن انواع محصول کشاورزی تولید می شود.استاندار هرمزگان گفت : باید با برنامه ریزی مناسب پایانه صادراتی محصولات کشاورزی با هدف صادرات تولیدات بخش کشاورزی در استان راه اندازی شود.

 

مدیر کل دادگستری هرمزگان:152 بنای احداث شده غیر قانونی تخریب شد

دریانیوز:مدیر کل دادگستری هرمزگان گفت در سال گذشته  152 مورد بناهای احداث شده که غیرقانونی بوده اند تخریب شده و گزارش تخلفی مربوط به انتخابات غرب هرمزگان از هیج جایی به دادگستری اعلام نشده است.

 

با تزریق منابع مالی لازم:پروژه عظیم ملی صبا فولاد خلیج فارس در آستانه بهره برداری است

دریانیوز:با تزریق منابع مالی لازم، طرح تولید ۵ میلیون تن آهن اسفنجی در شرکت صبا فولاد خلیج فارس در آستانه بهره داری است.

 

خبر خوش به زوجهای جوان:پرداخت تسهیلات صدمیلیونی ازدواج در بانک ملت آغاز شد

دریانیوز:مدیرشعب بانک ملت استان هرمزگان از پرداخت تسهیلات ازدواج به هر یک از زوجهای جوان به مبلغ صد میلیون ریال در شعب این بانک خبر داد.

 

مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان خبر داد: اشتغال 93 بیمه شده اتباع خارجی از 10 کشور مختلف در استان هرمزگان

دریانیوز:مدیرکل تامین اجتماعی استان هرمزگان ضمن اشاره به طرح پوشش بیمه ای اتباع بیگانه در این استان، گفت: تا کنون تعداد 93 نفر از کشورهای مختلف قاره آسیا و کشور کانادا برای بهره مندی از این مزیت قانونی ثبت نام  کرده اند.

 

مرادی ظهر امروز در نطق پیش از دستور خود در مجلس:مردم هرمزگان نگران از دست دادن 5روستای خود هستند

دریانیوز:مرادی نماینده مردم در خانه ملت در نطق پیش از دستور امروز در اعتراض به مشکلات پیش روی مردم هرمزگان گفت: بنده با ظرفیتهای موجود برابر سوگند یاد شده برای استیفای حقوق مردم تلاش کنم ، امروز خوشحالیم که  دولت و مجلس براین باورند که دغدغه همه اقتصاد، اشتغال ، معیشت ومسایل فرهنگی و اجتماعی است ، نرخ بیکاری درهرمزگان قابل قبول نیست .

مدیر کل آب و فاضلاب هرمزگان:امکان اجرای شبکه ی فاضلاب در برخی محلات شهر بندرعباس نیست

دریانیوز:مدیر کل آب و فاضلاب هرمزگان گفت: 15 درصد محلات هرمزگان فاقد شبکه ی فاضلاب هستند و امکان اجرای طرح در این محلات وجود ندارد.

 

نماینده مردم بندرعباس در مجلس: وزیر کشور باید به صحن علنی مجلس بیاید و پاسخگو باشد

دریانیوز:نماینده مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم، بندرخمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی گفت: به لحاظ این بی‌قانونی، وزیر کشور باید به صحن علنی بیاید و پاسخگوی بی‌تدبیری مسؤولین استان فارس باشد چراکه با این حرکت، آرامش مردم هرمزگان را تحت تاثیر قرار داده‌اند.

 

فرماندار بندرعباس:آتش‌سوزی مجتمع ستاره جنوب همانند سال قبل نیست

دریانیوز:فرماندار بندرعباس گفت: به‌دلیل تعدد حضور کامیون‌های آتش‌نشانی و وسایل نقلیه امدادی و انتظامی، تصور مردم بر این است که این آتش‌سوزی مشابه اتفاق سال قبل است اما بنده اطمینان می‌دهم که چنین چیزی نیست.

 

هرمزگان نیازمند نهضت ملی بیابانزدایی؛ امید بیابان های هرمزگان به تدبیر دولت

  دریانیوز:در حالیکه اثرات خشکسالی های دو دهه اخیر هرمزگان در بخش بیابانی بصورت افزایش بیابانها، خشک شدن درختان، جنگل ها ومراتع، کاهش ذخایر آبی استان و...  خود را نشان داده و برخی از روستاهای مناطق شرقی بخصوص در جاسک  در زیر شن های روان از سال های گذشته مدفون  شده اند، اما روند تخصیص اعتبارات استانی وملی متناسب با نیاز استان برای بیابازدایی در هرمزگانی که پایتخت تجارت ایران لقب گرفته است،  نیست.

زخم بی توجهی به قرآن آموزان دهان بازکرد؛"کوه حیدر" روستایی قرآنی بدون شبکه قرآن در بشاگرد

دریانیوز:روستای هزارنفری "کوه حیدر"در شهرستان بشاگرد استان هرمزگان که 180نفرقرآموز دارد، اما از شبکه قرآن وسایر شبکه های صداوسیما محروم است.

بمنظور رسیدگی به مشکلات ترافیکی؛توجه ويژه مديريت شهري به ارتقاي فرهنگ ترافيک

دریانیوز:مقوله آموزش شهروندی و فرهنگ ترافیک یکی از نیازهای ضروری امروزه شهر بندرعباس می باشد .

 

احمد مرادی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی شد

دریانیوز:اعضای عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با حضور مسعود پزشکیان نایب‌رئیس اول مجلس مشخص شدند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) هرمزگان:۲۵ هزار سبد کالا بین نیازمندان هرمزگان توزیع می‌شود

دریانیوز:مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان ضمن تشریح برنامه‌های این اداره کل ویژه رمضان، توزیع ۲۵ هزار سبد کالا بین نیازمندان، اجرای طرح اکرام و مفتاح الجنه از جمله این برنامه‌ها عنوان‌کرد.

 

نوسازی ناوگان تاکسیرانی بندرعباس با خودر آریو

دریانیوز:به گزارش روابط عمومی سازمان تاکسیرانی ، نوسازی ناوگان تاکسیرانی بعد از حدود 5 سال با ورود تاکسیهای آریو انجام شد.

 

احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس ، قشم ، بندر خمیر و حاجی آباد در مجلس خبرداد:واگذاری بیمه تکمیلی فقرا به کمیته امداد

دریانیوز:احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس ، قشم ، بندر خمیر و حاجی آباد در مجلس شورای اسلامی در نشست با مدیر کل و معاونین کمیته امداد هرمزگان گفت : فاصله بین فقر و غنی را باید ببینیم و هر چه  این فاصله بیشتر شود فقرا محروم تر می شوند و باید تلاش کنیم این فاصله را کم کنیم .

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان اعلام کرد:معرفی 51 پرونده تامین نقدینگی بنگاههای تولیدی به بانک های عامل

دریانیوز:پنجاه وچهارمین جلسه کمیته کارشناسی کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان، نمایندگان دستگاههای اجرایی ،بانک ها مدیران واحدهای مشکل دار در سالن جلسات سازمان صنعت معدن وتجارت هرمزگان برگزار شد .

 

در راستای تحقق عدالت فرهنگی:خیرین و فرمانداران ،فرمان خودروهای کتابخانه های سیار را به سمت روستاها بچرخانند

دریانیوز:کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان در سال 1354 افتتاح گردید و اکنون پس از گذشت 40 سال با 16 مرکز فرهنگی هنری به کار خود ادامه می دهد. 
فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 17
بازدید امروز: 3386
بازدید دیروز: 8012
مجموع بازدید: 19124335