دریا نیوز
آیین های سنتی وبومی را احیا کنیم

دریانیوز:تاریخ و گذشته هر قوم و ملتی قطعا پیشینه و سابقه ای درخشان برای آنها و ایندگانشان خواهد بود تا برخود ببالند که قومی با فرهنگ و هویت بوده اند و کشور ما که مهد تمدن و فرهنگ بوده است امروز نیز در اوج افتخار است .


سخنی با نمایندگان مجلس دهم

دریانیوز:نمایندگان مجلس دهم کار خودرا رسما در مجلس آغاز کردند تا برای چهارسال خدمت صادقانه وبدور از حاشیه  از حقوق مردم حوزه های انتخابیه خود دفاع نمایند.

 


آب شیرین کنها الزامی برای مناطق بحران زده

دریانیوز:با حضور 17 سال خشکسالی در هرمزگان و سایر نقاط شاهد کاهش شدید ذخایر آبی در مناطق گرم وخشک کشور هستیم . 


هر دانش آموز یک مهارت

دریانیوز:بحث اوقات فراغت بحثی است که از دیرباز مورد توجه و دغدغه خانواده ها بوده است ؛ ایامی که موجب سرگردانی و بلاتکلیفی جامعه دانش آموزی شده و بعضا وقت خود را به بطالت در جلوی مانیتورها و تلویزیونها می گذرانند که باید این ایام به دقت مورد توجه برنامه ریزان و متولیان فرهنگی کشور قرار بگیرد تا از سرگردانی جمع کثیری از انرژی های فعال و نیروهای سانده کشور جلوگیری شود.

 


چوب حراج برسلامت شهروندان

دریانیوز:اگرسری به سفره خانه ها ، کافی شاپها و رستورانهایی که شبانه پاتوق جوانان است بزنید به راحتی متوجه می شوید که چگونه چوب حراج برسلامت شهروندان زده می شود. عمده مشتریان این مراکز جوانان اعم از دختر و پسر بوده و برای وقت گذرانی و دمی همنشینی درچنین مکانهایی جمع می شوند و به استعمال مواد دخانی خصوصا قلیان می پردازند.


دلارهای سرگردان وصنعتی روبه فراموشی

دریانیوز:شترداری و پرورش شتر یکی از صنایع درآمد زا و اشتغال زایی است که دراستانهای گرم و خشک و جنوبی کشور بایستی رونق داشته و مورد توجه قراربگیرد. شترداری صنعتی است که می تواند در صورت توجه و فراهم نمودن تسهیلات لازم اقتصاد بخشی اعظمی از خانوارها را تقویت کرد.
 
کارگاه اصول پیشگیری از بیماری های میگو در هرمزگان

دریانیوز:معاون آبزی‌پروری شیلات هرمزگان از برگزاری کارگاه آموزشی رعایت بهداشت و اصول پیشگیری بیماری های میگو با محوریت بیماری لکه سفید با حضور کارشناسان شیلات  و بهره‌برداران صنعت میگو خبر داد.

مدیر تعاون روستایی هرمزگان خبر داد:خرید بیش از 46 هزار تن گندم از کشاورزان هرمزگانی

دریانیوز:مدیر تعاون روستایی هرمزگان از خرید تضمینی بیش از 46 هزار تن گندم مازاد از کشاورزان استان توسط شبکه تعاون روستایی خبر داد.

 

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس:خدمت رسانی مناسب، بدون مشارکت شهروندان محقق نمی شود

دریانیوز:نائب رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: داشتن برنامه در همه زمینه ها یکی از ارکان پیشرفت و موفقیت است لذا در مسیر بهبود وضعیت زندگی و افزایش کیفیت خدمات، بهبود مدیریت شهری است که نقشی غیرقابل انکار دارد.

رشد چشمگير عملکرد راه آهن هرمزگان فراتر از برنامه تعيين شده

دریانیوز:مديرکل راه آهن هرمزگان از ثبت رکورد 116 درصدي در تحقق برنامه از پيش  تعيين شده  اين اداره کل خبر داد. 

میوه های قاچاق برای سلامت مصرف کنندگان مضر و خطرآفرین است

دریانیوز:معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: بسیاری ازمیوه های قاچاق به دلیل استفاده از سموم کاربردی ، مواد نگهدارنده و استفاده از گازهای شیمیایی برای زود رسیدن میوه، برای سلامت مصرف کننده گان مضر و خطرآفرین می باشد.

احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس دهم:توسعه استان بدون در نظر گرفتن مشارکت نخبگان امکان پذیر نیست

دریانیوز:نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، خمیر و حاجی آباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: توسعه استان بدون در نظرگرفتن مشارکت نخبگان امکان پذیر نیست و نیازمند بهره مندی از ظرفیت فکر و اندیشه نخبگان استان در بخش های مختلف هستیم.

با حکم وزیر بهداشت:سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشكي هرمزگان منصوب شد

دریانیوز:وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی طی حکمی دكتر سیدحسین داودی را بعنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي، درماني هرمزگان منصوب کرد.

 

امام جمعه بندرعباس:نمایندگان ملت کمر به خدمت مردم ببندند

 دریانیوز:امام جمعه بندرعباس گفت: نمایندگان مجلس دهم که از ابتدای هفته آینده کار خود را آغاز می‌کنند، کمر به خدمت مردم ببندند و مهار رکود و ایجاد اشتغال را اولویت خود قرار دهند.

 

توزیع دوغ و فرآورده های لبنی قنبرزاده بدون علامت استاندارد در بازار

دریانیوز:مدیر کل استاندارد هرمزگان از توزیع گسترده محصولات لبنی فاقد نشان استاندارد قنبر زاده در سطح استان خبر داد.  

 

نماینده منتخب مردم بندرعباس درمجلس:دولت برای محکم کردن جاپای خود در هرمزگان حرمت مردم رانگه دارد

دریانیوز:نماینده منتخب مردم بندرعباس،قشم،حاجی آباد،بندر خمیر و ابوموسی درمجلس دهم با اشاره به موضوع الحاق ۵روستای غرب پارسیان گفت:دولت برای ادامه راه و محکم کردن جاپای خود در هرمزگان حرمت مردم رانگه دارد.

امام جمعه میناب:مردم میناب انقلابی اند نه قاچاقچی

دریانیوز:خطیب نماز جمعه میناب گفت: رسانه ملی میناب انقلابی را به عنوان شهر قاچاق و مردم محب اهل بیت میناب را به عنوان قاچاقچی دارد به ملت معرفی می کند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان: سال جاری 850 مورد موقوفه سند دار صادر شود

دریانیوز:با هدف ارائه برنامه های اجرائی سال 95 حوزه های مختلف ستادی و ادارات تابعه جلسه ای در دفتر مدیر کل اوقاف استان تشکیل شد.

 

سردار اشتری با حضور در بندرعباس:بخش اعظم قاچاق از مبادی رسمی صورت می گیرد

دریانیوز:سردار حسین اشتری در سفر به استان هرمزگان اعلام کرد:بخش اعظم قاچاق کالا از مبادی رسمی صورت می گیرد که از مدیران این مبادی انتظار داریم تا دقت بیشتری در کنترل ورود و خروج کالا از خود نشان دهند. 

 

مدیرکل استاندارد هرمزگان:تولید و فروش کالاهای بدون نشان استاندارد ممنوع است

دریانیوز:مدیرکل استاندارد هرمزگان تاکید کرد: براساس ماده قانون سازمان ملی استاندارد، تولید، توزیع و فروش کالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری، بدون نشان استاندارد ممنوع است.

 

مدیرکل اطلاعات هرمزگان خبرداد:کوچکترین حرکت گروه های تکفیری زیرذره بین است

دریانیوز:مدیرکل اطلاعات هرمزگان در مراسمی به مناسبت هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) در جمع مدیران نشریات و خبرنگاران گفت: اعیاد شعبانیه به ویژه میلاد باسعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت بقیه الله الاعظم امام زمان (عج) و سوم خرداد سالروز حماسه آزاد سازی خرمشهر قهرمان و هفته سربازان گمنام آقا امام زمان (عج) را به مردم شریف استان تبریک عرض می کنم.

مرادی نماینده منتخب مردم در جمع اهالی تازیان :برای راحتی مردم تلاش خواهیم کرد

دریانیوز:به مناسبت میلاد مسعود حضرت بقیه الله اعظم امام زمان (عج)،احمد مرادی نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی به اتفاق همراهان در مراسم جشن اهالی تازیان پایین شرکت نمود.

 

با ورود سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور:توسعه آبخيزداري در بشاگرد قوت می گیرد

دریانیوز:معاون آبخيزداري اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان هرمزگان گفت : در پی تداوم خشکسالی، خشک شدن 104 دهنه چشمه و تشدید بحران کم آبی در روستاهای بشاگرد و از سوی دیگر پایداری منابع آب در مناطقی که طرح آبخیزداری در آن اجرا شده نظیر حوزه های تنگ سهران، کاهکن، خمینی شهر و دیگر نقاطی که تحت برنامه آبخیزداری قرار گرفته اند، توجه برنامه ریزان استانی و ملی را به این بخش معطوف نموده است.

کاشت 450 هزار اصله نهال حرا در سواحل هرمزگان

دریانیوز:مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: امسال 450 هزار اصله نهال حرا در کرانه های ساحلی استان کاشته می شود.

مرادی: 90درصد از کشاورزان فورخورخ از تسهیلات بانکی استفاده کرده‌اند

دریانیوز:منتخب مردم بندرعباس، حاجی آباد، قشم، بندرخمیر و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی به بیان اینکه حدود 90 درصد از کشاورزان فورخورخ از تسهیلات بانکی استفاده کرده‌اند، گفت: مردم حادثه‌دیده با مشکل عمده وام‌های کشاورزی مواجه هستند و نیاز است مسؤولان مربوطه تمهیدی را برای تنفس و بازپرداخت این تسهیلات بیندیشند.

هشدار مجدد رهبر انقلاب به مسوولان درباره معضلات اجتماعی

دریانیوز: به گزارش «خط حزب‌الله»، مقام معظم رهبري در جلسه ارديبهشت ماه با اعضاي شوراي اجتماعي كشور تاكيد كرده‌اند: «همه دستگاه‌ها بايد نقش‌آفريني كنند؛ هم دستگاه‌هاي دولتي- منظورم قوه مجريه است -

احمد مرادی نماینده منتخب مردم در مجلس :نمایندگان برای مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم تلاش خواهند نمود

دریانیوز:احمد مردی نماینده منتخب مردم بندرعباس درمجلس شورای اسلامی باحضوردرمحل مسجد امام حسن مجتبی واقع در شهرک توحید با مردم این محله به مناسبت شب میلاد امام زمان (عج)دیدارکرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:هرمزگان 13 درصد از کل طرح های بالای 60 درصد کشور را دارد

دریانیوز:جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با حضور معاون وزیر و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع و شهرکهای صنعتی ایران، استاندار هرمزگان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان و اعضای کارگروه در سالن جلسات استانداری هرمزگان برگزار شد.

 

احمد مرادی نماینده منتخب بندرعباس: آمادگی دارم با نوسازی مدارس همکاری کنم

دریانیوز: نماینده منتخب مردم بندر عباس،قشم ،خمیر ،حاجی آباد و ابوموسی درمجلس دهم گفت :از مدیرکل و مجموعه  نوسازی مدارس بی نهایت سپاسگزارم چون صداقت دارند و از منابع موجود نهایت استفاده را در جهت حل مشکلات می کنند . 

آبفاي هرمزگان حائز رتبه شايسته تقدير ويژه امور فرهنگي و ديني شد

دریانیوز: آبفاي هرمزگان در دهمين گردهمايي مسئولان امور فرهنگي و ديني شركتهاي آب و فاضلاب كشور، حائز رتبه شايسته تقدير ويژه سال 94 در بين شركت هاي آب و فاضلاب شهري و روستايي سراسر كشور شد.

 

دبیرستاد نظارت بر ثبت نام مدارس استان خبرداد:آغاز ثبت نام نوآموزان و دانش آموزان اول ابتدایی ازاول خرداد ماه

دریانیوز:رئیس اداره ارزیابی عملکرد و دبیرستاد نظارت بر ثبت نام مدارس اداره کل آموزش وپرورش استان با بیان اینکه ثبت نام نوآموزان و دانش آموزان اول ابتدایی ازاول خرداد ماه آغازخواهد شد، اظهارکرد: 

تکذیب قطع یارانه به‌دلیل سود یا تراکنش بانکی

دریانیوز:وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قطع یارانه خانوارها به دلیل سود بانکی یا تراکنش بانکی را تکذیب کرد.

امام جمعه بندرعباس:چهره زشت و جنایتکار ‌آمریکا ‌‌برای نسل جوان و جامعه ‌تبیین ‌شود‌

دریانیوز:نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس بابیان اینکه نمازجمعه محل تجمع و اعتراض نیست گفت: چهره زشت و جنایتکار استکبار به ویژه آمریکا باید برای نسل جوان و جامعه به خوبی تبیین و واضح شود.

 

دادستان کل کشور: برنجهای غیرقابل استفاده چگونه وارد کشور شد؟

دریانیوز:دادستان کل کشور حجت السلام منتظرى به قاچاق هاى سازمان يافته و كلانى كه در كشور صورت مي گیرد اشاره كرد و گفت: 

مدیرکل بنیادشهید هرمزگان: پرونده مجتمع "ایثار"با55میلیارد ریال بسته می شود

دریانیوز:مدیرکل بنیادشهید وامور ایثارگران هرمزگان در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روزنامه منطقه جنوب کشور "دریا" گفت:درصورت تخصیص 55میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی"ایثار"، پرونده این مجتمع بسته می شود. 

مدیر عامل شهرک های صنعتی ایران: شهرک‌های صنعتی به ایجاد اشتغال و رفع محرومیت کمک می کنن

دریانیوز:مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: 948 شهرک و نواحی صنعتی در کشور وجود دارد که همه به ایجاد اشتغال و رفع محرومیت کمک می کنند .

 

مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان در گفتگو با "دریا": 90درصد هرمزگانی های فاقد بیمه ، بیمه سلامت شده اند

دریانیوز:مدیرکل بیمه سلامت هرمزگان در گفتگو با خبرنگار روزنامه "دریا"گفت:90درصد از افرادی که تحت پوشش هیچگونه بیمه ای در استان قرار نداشتند، درحال حاضر تحت پوشش  بیمه سلامت قرار دارند. 

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان:گلدهی جنگلهای مانگرو آغاز شد

دریانیوز:معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: گلدهی جنگلهای مانگرو از نیمه اردیبهشت آغاز شده و تا پایان خرداد ادامه دارد.

مرادی نماینده منتخب مردم بندرعباس ،قشم ،حاجی آبادخمیر و ابوموسی در مجلس :آمادگی دارم با نوسازی مدارس همکاری کنیم

دریانیوز:نماینده منتخب مردم بندر عباس،قشم ،خمیر ،حاجی آباد و ابوموسی درمجلس دهم گفت :از مدیرکل و مجموعه  نوسازی مدارس بی نهایت سپاسگزارم چون صداقت دارند و از منابع موجود نهایت استفاده را در جهت حل مشکلات می کنند .

تشکیل شش کارگروه همکاری بین منطقه آزاد قشم و چین

دریانیوز:مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از تشکیل شش کاگروه همکاری بین منطقه آزاد قشم و چین خبر داد و گفت: هفته آینده یک هیات 180 نفره در قالب این شش کارگروه از چین به قشم سفر خواهند کرد.

 

مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان: خداپسندانه ترین عمل مدرسه سازی است

دریانیوز:توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان علی کرمپور مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان در  هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان با اعلام این مطلب افزود : درودخداوند بر شما خیرین  مدرسه ساز که برگزیدگان پروردگار هستید .

پیش بینی صید دو برابری فانوس ماهیان در هرمزگان

دریانیوز:معاون آبزی پروری اداره کل شیلات هرمزگان گفت: پیش بینی می شود صیادان هرمزگانی امسال 20 هزار تن فانوس ماهی در آبهای هرمزگان صید کنندکه دو برابر پارسال است .

 

498 مددجو زندان های هرمزگان مشمول عفو رهبری شدند

دریانیوز:رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: 498 نفر از مددجویان زندان های استان مشمول عفو رهبری قرار گرفته واز زندان آزاد و یا درمجازات آنان تخفیف داده شد.

 

عزاداری سنتی مردم هرمزگان ثبت ملی می شود

دریانیوز:نایب رئیس اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی گفت: امسال با توجه به ویژگی های استان هرمزگان و عشق و ارادت ویژه مردم این استان به حضرت ابوالفضل (ع) اجلاس چهاردهم با تاکید بر ویژگی های قمر بنی هاشم و ثبت ملی عزاداری سنتی مردم هرمزگان برگزار خواهد شد.

 

با حضور اعضای هیئت مدیره بانک ملی:رییس اداره امور شعب بانک ملی استان هرمزگان معرفی شد

دریانیوز:پیش از ظهر دیروز و با حضور اعضای هیئت مدیر بانک ملی ایران، عبداله آبسواران به عنوان رییس اداره امور شعب بانک ملی استان هرمزگان معرفی و از زحمات علی رنجبری رییس سابق اداره امور شعب بانک ملی هرمزگان تقدیر شد.

با حضور معاون سوادآموزی هرمزگان:مادران باسواد شده در ناحیه یک بندرعباس تقدیر شدند

دریانیوز:با حضور معاون سوادآموزی استان هرمزگان؛ از هفت مادر دانش‌آموز مدرسه نیایش ناحیه یک بندرعباس که در سال جاری باسواد شده بودند تجلیل شد.فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 131
بازدید امروز: 5166
بازدید دیروز: 9289
مجموع بازدید: 18860389