دریا نیوز
محله ای فراموش شده با۳۷شهیددربندرعباس

دریانیوز: شهید" ناصرگرجی زاده " اولین شهید انقلاب دربندرعباس که ترور شد و ۳۶شهید دیگر ،شهدای انقلاب،دفاع مقدس وحادثه تروریستی سامرا متعلق به محله "آیت ا... غفاری" بندرعباس هستند.


پایتخت تجارت و فقر

دریانیوز: اینجا را می خوانندش ثروتمند و مهر پایتخت تجارت کشور بر پیشانی آن خورده است وبه آن شاهرگ اقتصاد کشور هم می گویند.استانی که ۱۴۰۰کیلومتر مرز آبی وساحل ودریا دارد.استان وبنادری که از خارج استان تصور می کنند مردمانش در بهترین شرایط مانند خانه های قصرگونه ودرآمدهای میلیونی ومیلیاردی روزگار می گذرانند،اما تازه واردها به استان اولین کلام پس از دیدن واقعیت ها،که بر زبانشان جاری می شود،این است که اینجامانند شهرهای جنگ زده است.


مسئولان ،دعوای همسایگی درست نکنند!

دریا نیوز: مسئولان درشهرهااعلام کرده اندکه به اراضی کمترازصدمتر سندنمی دهند ودر روستاها هم بایستی اراضی بیش از دوهزارمترمربع باشند تابه آنها سند بدهند.البته خودشان هم راهکار ارائه داده اند که باهمسایگان شریک شوید ویک سند بگیرید


چرا استان هرمزگان از یک دانشگاه علوم وفنون دریایی جامع با عنایت به دریا محور بودن توسعه ان محروم است ؟ چه باید کرد؟

شاید اساسی ترین،راهبردی ترین و زیربنایی ترین شکل توسعه، توسعه نیروی انسانی است و توسعه انسانی از طریق آموزش و ارتقا سطح علم و اگاهی و مهارت و فن است علی الخصوص بر اساس استعدادها و ظرفیتهای طبیعی همان منطقه و قطعا عالی ترین شکل ان در دانشگاهها و مراکز پژوهشی و مطالعاتی است

 


خانه های محقر و ترک خورده

دریانیوز: گرچه شهدا وخانواده هایشان معظم هستند، اما خانه برخی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران آنقدر محقر،فرسوده ،ترک خورده و در معرض ریزش هستند که تاباچشمان خودتان نبینید،باورتان نمی شود.خانه هایی که کمتر به فکرتان نمی رسید،اینگونه باشند


عذرخواهی زیبا 
مادرشهید،شهناز،شفا،ساحل ،مدرسه،ورزش

دریانیوز: شعار قشنگ داده می شود که همواره حق بامردم است وبایستی به درخواست مردم رسیدگی شود،اما در عمل برعکس شاهدیم وحتی بجای رفع مشکلات ،مشکلی به مشکلات مردم اضافه می شود ودر واقع از حقوق شان برخوردار نمی شوند.مردم دربخش های مختلف مشکلاتی دارند که برخی از آنها درسایه کم لطفی برخی مسئولان وعدم تعامل بین آنها ایجاد می شود .مشکلات شامل اقشارمختلف جامعه می شود وحتی خانواده های معظم شاهد وایثارگر هم از این نابسامانی ها درامان نمانده اند.دراین نوشتار به بررسی چندمورد پرداخته ایم

92 غرفه قرآنی و دیجیتال در نمایشگاه کتاب هرمزگان

دریانیوز: معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین افتتاح از نمایشگاه کتاب هرمزگان گفت : در سال 95 حوزه چاپ کتاب ، هشت درصد افزایش داشته است

فرزندان وسالمندان مان "فضای سبز" می خواهند

دریانیوز: روز گذشته باری دیگر دهها نفر از ساکنان کوی شفای بندرعباس نسبت به عدم اجرای طرح فضای سبزدر این منطقه وعدم تحقق وعده های مسئولان برای بازگرداندن تغییرکاربری صورت گرفته به کاربری سابق آن یعنی فضای سبز تجمع کردند

"مرادی" نماینده مردم در چهاردهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان : از ظرفیت خیرین در حوزه فرهنگ استفاده شود

دریانیوز: نماینده مردم بندرعباس ، قشم ، حاجی آباد ، خمیر و ابوموسی در حاشیه مراسم افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان گفت : برپایی این نمایشگاه کار بسیار بزرگی است که اگر بتوانیم از ظرفیت خیرین در حوزه فرهنگ استفاده کنیم قطعا تحولات عظیمی در حوزه فرهنگ استان اتفاق می افتد

نماینده مردم بندرعباس در خانه ملت: گاهی شعارها پررنگ‌تر از عمل می‌شود

دریانیوز: نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و بندرخمیر از اقدامات و پیگیری‌های اثربخش و مثمرثمر در خصوص رفع مشکلات مربوط به خطوط تلفن همراه روستایی خبر داد

نماینده مردم بندرعباس خبر داد : پیگیر افزایش تخصیص اعتبارات عمرانی هرمزگان هستم

دریانیوز: نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی از پیگیری افزایش تخصیص اعتبارات عمرانی استان هرمزگان در نشست با روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس در بودجه سال آینده خبر داد.

معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي انتقاد كرد:چرا هرمزگان در حوزه فرهنگ سرمايه گذاري نمي كند !؟

دریانیوز:معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي از عدم حمايت موسسات بزرگ اقتصادي در هرمزگان از حوزه فرهنگ انتقاد كرد .

 
انتصاب مهدی سیاحی به مدیریت تعاون روستایی خوزستان

دریانیوز: حسین صفایی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان تعاون روستایی ایران روز چهارشنبه مهدی سیاحی را به عنوان سرپرست مدیریت تعاون روستایی خوزستان معرفی، و از هرمز خواجوی مدیر پیشین تعاون روستایی استان تقدیر کرد.

لزوم ارتقای بخش فین به شهرستان

دریانیوز: نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با طرح درخواست از سه وزیر دولت تدبیر و امید، گفت: مردم بخش فین خواستار ارتقای این بخش به شهرستان هستند و محصولات کشاورزی نیز خریداری و توجه بیشتری به ورزش همگانی در دستور کار قرار گیرد.

الزام دستگاه های اجرایی به بکارگیری پیمانکاران و نیروهای بومی

دریا نیوز: عضو کمیسیون انرژی خانه ملت از تصویب بندی در مجلس شورای اسلامی خبر داد که طی آن استفاده از پیمانکاران و نیروهای کار بومی در پروژه‌های دستگاه‌های اجرایی ازجمله وزارت نفت و نیرو الزامی می‌شود.

حاشیه نشینان در انتظار تحقق وعده ها

دریانیوز: حاشیه نشینان همچنان منتظر احداث پارک،زمین ورزشی ،آسفالت کوچه ها،بازگشایی معابر،احداث مکان فرهنگی و... هستند.قدمت برخی از محلات حاشیه ای وبافت های فرسوده به حدود یک قرن می رسد ،اما وضعیت مناسبی ندارند.این محلات درحاشیه توجه مسئولان قرار دارند

اعلام حضور شناورهای بیگانه توسط صیادان

دریا نیوز: صیادان حضور شناورها بیگانه را به محض رویت اعلام کنند.

کشاورزان حوزه کرخه جنوبی در انتظار آغاز فاز دوم طرح 550 هزار هکتاری رهبری

دریانیوز: حوزه جنوب کرخه این قابلیت را دارد که 80 درصد از فاز دوم را به خود اختصاص دهد اما این تخصیص ها باید از سوی وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی تایید و به تصویب برسد. پتانسیل خاک و اراضی حوزه کرخه بسیار بالا است هرچند که ما باید خود را با میزان آب کرخه تطبیق دهیم و با استفاده از روش های مدرن، بهره برداری بهتری از آب داشته باشیم و راندمان آب را به 90 درصد برسانیم.

محصولات کشاورزی اتحادیه تعاون روستایی اهواز

 دریانیوز: این سردخانه با ظرفیت 1000 تن ودر چهار سالن 250 تنی ساخته است که یکی از این سالن ها مخصوص نگهداری محصولات در دمای زیر صفر و سه سالن دیگر مخصوص دمای بالای صفر هستند. این فضا با اعتبارات تعاون روستایی و با هزینه یک میلیارد تومان تغییر کاربری داده شده و سردخانه ای مجهز در آن برپا شده است.

زخم کهنه حاشیه نشینی بر پیشانی "بندرعباس"

دریانیوز: حاشیه نشینی دربندرعباس در حال گسترش است وگریزی از آن وجود ندارد.نمی توان باپاک کردن صورت مسئله وعوامل تشدید کننده این پدیده، حاشیه نشینی را حذف کرد.

اشک پدرومادران شهدا راجاری نکنید

دریانیوز: حکایت همچنان باقی است.حکایت زندگی پدران ومادران شهدا باقی است.حکایت پدرومادر شهید "آشوری" همچنان باقی است.

مدیران متخلف باید پاسخگو باشند

دریانیوز: مدیر کل دادگستری هرمزگان برلزوم شفاف سازی در رابطه با اراضی واگذار شده از سوی دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی وزنه‌ای تأثیرگذار در نظام بود

دریانیوز: نماینده مردم بندرعباس در خانه ملت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به حضور مقام معظم رهبری، خانواده ایشان و مردم ایران تسلیت گفت.

از "شهریار "تا"شهناز" راهی نیست

دریانیوز: اگرچه از"شهریار"تهران تا "شهناز" بندرعباس مسافتی به طول بیش از هزار کیلومتر است،اما معتادان گورخواب شهریار ومعتادان کوچه خواب وخورخواب بندرعباس، این فاصله رانزدیک کرده اند که دیگرنیازی نیست برای دیدن زندگی معتادان به شهریاربروید.همینجا و در شهناز هم می توانید این معتادان راببینید.البته بنظرمی رسد که این معتادان شهریار از قافله مسافران شهناز جامانده اند.

رهبر انقلاب،ارتحال حجت‌الاسلام‌ و المسلمین رفسنجانی را تسلیت گفتند : فقدان این رفیق دیرین، همرزم و همکار نزدیک سخت و جانکاه است

دریا نیوز: رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی، ارتحال رفیق دیرین و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند.

لزوم رفع مشکلات آب روستائیان

دریا نیوز: رفع مشکلات روستائیان در خصوص کاهش هزینه های آب مصرفی ضروری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان نوید داد؛ تخفیف 30 درصدی در نمایشگاه کتاب هرمزگان

دریا نیوز: مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان هرمزگان روز گذشته در جمع خبرنگاران گفت: شهروندان براي دريافت بن خرید كتاب علاوه بر مراجعه به غرفه هاي بانك" شهر" مستقر در نمايشگاه كتاب مي توانند از طريق سايت www.Bon.Tibf.ir از ١٨ الي ٢٤ دي ماه بصورت اينترنتي با پرداخت ٨٠ هزار تومان تا سقف ١٠٠ هزار تومان خريد كنند و ازتخفیف های 30 درصدی نمایشگاه کتاب استفاده نمایند .

مرحوم آیت‌الله "هاشمی رفسنجانی"،یار امام ورهبری

دریا نیوز: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سن 82 سالگی پس از عمری مجاهدت و تلاش بی‌وقفه در راه تحقق اسلام دار فارنی را وداع گفت.

عذرخواهي شهردار از پدرومادرشهيد «آشوري»

دریا نیوز:  ساعت يک ونيم عصرشنبه، يکي از اهاي محله کوي ملت بندرعباس که فعال قرآني هم است ،مطالب وتصاويري رابرايم ارسال کرد واظهارکرد که صبح امروز ديوارخانه پدرومادر شهيدي را در اين محله تخريب  کرده اند وپدرومادرشهيد ناراحت ونگران در حياط بي ديوار  غصه دار نشسته اند.

باپیگیری " مرادی" نماینده بندرعباس محقق شد اتصال راه شهرستان حاجی آباد به لارستان

 

دریا نیوز: نماینده مردم بندرعباس ، قشم،ابوموسی حاجی آباد و بندرخمیر از پیگیری  و اخذ موافقت در جهت اتصال راه شهرستان حاجی آباد به لارستان از طریق روستای "شهدادی" خبر داد.

جمع آوری ۲ میلیارد تومان زکات در هرمزگان

 

دریا نیوز: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) هرمزگان اظهار داشت: هزینه جمع آوری شده زکات در استان عدد ثابتی ندارد، اما در مجموع در امسال تا کنون ۲ میلیارد تومان جمع آوری شده است، قطعا ما افزایش بیشتر از این هم می‌توانیم داشته باشیم.

در پی شکایت استانداری از احمد مرادی نماینده مردم:مجلس شکایت استاندار را مردود اعلام کرد

دریا نیوز:سخنگوی هیات نظارت یر رفتار نمایندگان مجلس: انتقادات آقای احمد مرادی جز وظایف نمایندگی وی تشخیص داده شد.

باحضور نویسنده واعضای کانون پرورش بندرعباس:کتاب تنگ ماهی اثر صحرا مختاری نقد شد

دریا نیوز: اعضای مراکز کانون بندرعباس کتاب"  تنگ ماهی "  اثر صحرا مختاری را با حضور نویسنده نقد کردند.

مدیرعامل مرکز تصویربرداری پزشکی تابان:مرکز تصویربرداری پزشکی تابان را با هدف باقیات الصالحات بنا نهاده ایم

دریا نیوز: در جا نمایی و خرید زمین و ساخت بنا، مسیرهای دسترسی و پارکینگ اهمیت بسیاری داشته است و خوشبختانه مرکز تابان در خیابان 6 شرقی کیانپارس و در حاشیه جاده ساحلی بنا شد تا مراجعان ما مشکلی برای پارکینگ و دسترسی به مرکز نداشته باشند.

اخذ موافقت ساخت در نیروگاه برق سیکل ترکیبی در بندرعباس

دریانیوز: اقدامات موثر و پیگیری های انجام شده توسط احمد مرادی نماینده مردم شریف بندرعباس ، قشم ، ابوموسی ، حاجی آباد و بندرخمیر اعلام شد

دیدار مرادی نماینده مردم با سردفتران شهر بندرعباس

دریا نیوز: مرادی دراین دیدار بااشاره به حساسیت کار سردفتران و پیچیدگی ان گفت: قضاوت کردن و ثبت اسناد هویتی کار ساده ای نیست و نیازمند وجدان کاری، سلامت اخلاق وتعهد است که تمامی سردفتران این خصلتها را دارا می باشند.

هرمزگان پایگاه نفت کشور است

دریانیوز: هرمزگان پایتخت نفت کشور است ،اما یک بیمارستان مجهز نداریم ،اما وزارت نفت بیمارستانش را در شیراز و ... احداث می کند، چرا این مرکز درمانی مجهز نباید دراستان احداث شود ؟

تعیین تکلیف بدهی دولت به تامین اجتماعی

دریانیوز: نشست مشترک مدیران دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان هرمزگان با نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی در حالی برگزار شد که در این نشست بر لزوم تعیین تکلیف و تسویه بدهی دولت به تامین اجتماعی تأکید شد.

بانک‌ها در پرداخت وام ازدواج سنگ‌اندازی می‌کنند

دریانیوز: عملکرد بانک ها در اعطای وام ازدواج به گونه ای است که متقاضیان را از اخذ آن منصرف می کنند،در حالی که دولت و بانک ها باید به گونه ای پیش بروند که شرایط ازدواج در کشور تسهیل شود

هرمزگان به بیداری خود رسیده است

دریانیوز: احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد،خمیر وابوموسی در مجلس شورای اسلامی گفت:فارغ از هر گونه دیدگاه سیاسی در حوزه صنفی مطبوعات باید بدنبال منافع استان و مطالبات بحق مردم باشیم .

در سال اقدام و عمل مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل در تولید آند خودکفاشد

دریانیوز:مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل با رشد 31درصدی در تولید آند خودکفاشد. به گزارش روابط عمومی آلومینیوم المهدی  ،تولید آند در مجتمع آلومینیوم المهدی هرمزآل در آذرماه سال 95 ،112/82 عدد بوده که نسبت به مدت مشابه در سال 94 به میزان 31 درصد افزایش را نشان می دهد

 

مرادی نماینده مردم در دیداربا اعضای شورای مرکزی خانه مطبوعات و انجمن صنفی مطبوعات استان :برای رعایت حق باید به قانون تمکین کرد / جو استان امروز نسبت به قبل بسیار متفاوت تر است / هرمزگان به بیداری خود رسیده است /

دریانیوز:مرادی گفت:فارغ از هر گونه دیدگاه سیاسی در حوزه صنفی مطبوعات باید بدنبال منافع استان و مطالبات بحق مردم باشیم . وی افزود: برای رسیدن به این مهم باید حق رعایت شود و به قانون تمکین کنیم حالا در هر مسند ومقامی که هستیم وقت خودرا برای مردم و مطالباتشان بگذاریم تا نتیجه اش را در سالیان بعد ببینیم .

 

آلومینیوم المهدی اقدام به جذب 400نفر نمود

دریانیوز:شرکت الومینیوم المهدی که چندی پیش درراستای خصوصی سازی واصل 44به بخش خصوصی واگذار شد 

"مهندس جهازی": ادغام با توسعه در مسیر نهایی قرار گرفت

دریا نیوز، به زودی خبرهای خوشی برای مشتریان و کارکنان موسسه اعتباری آرمان (تعاونی اعتبار وحدت) خواهیم داشت

مدیرکل دادگستری هرمزگان هشدارداد برخورد بدون اغماض بامخلان امنیت

خبرگزاری میزان- حجت الاسلام والمسلمین صادق اکبری از کاهش 8درصدی جرائم در استان هرمزگان خبرداد و گفت: دستگاه قضایی استان هیچ گونه ملاحظه و اغماضی در برخورد با برهم زنندگان امنیت جامعه ندارد.

فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 22
بازدید امروز: 2262
بازدید دیروز: 11281
مجموع بازدید: 21235619