دریا نیوز
حضرت معصومه پاسدار ولایت

دریانیوز:امام موسی کاظم (ع)  شهر قم را حریم اهل بیت نامگذاری کرد. چون این شهر در حقیقت به برکت حضور حضرت فاطمه معصومه (س) مرکز گسترش تفکر شیعی شد در اسناد تاریخی در رابطه با آن حضرت آورده شده روایت حدیث است و به همین واسطه ایشان را محدثه نامیده اند.


"دهکده جهانی" ما امن است !!!

دریانیوز:دردنیای پرحادثه ی کنونی ضرورت برخورداری ازامنیت،بیش ازگذشته احساس می شود.ضروری ترین نیازاولیه ی هرفردی درطول حیات ایمن بودن ونداشتن ترس از بروز خطر وبلایای مختلف است.احساس آرامش روحی،روانی وامنیت همه جانبه برای افراد و جوامع از اهمیت حیاتی برخوردار است.


مصائب جزیره هرمز

دریانیوز:شاید بزرگترین ضربه تاریخی را شاه عباس در سال ۱۰۳۱ هجری قمری به جزیره هرمز وارد کرد.در آن تاریخ مهم بعد از آزاد سازی جزیره از چنگال قوای اسپانیایی و پرتغالی ، آخرین شاه خاندان ملوک هرمز که تقریبا بیش از صد سال تحت استعمار قوای اجنبی به صورت تشریفاتی مقام خود را حفظ کرده بود تحت الحفظ به شیراز تبعید و همان جا جان سپرد.‌


هدفمندی یارانه ها تا چه میزان در تغییر الگوی مصرف خانوارها مؤثر بوده است؟
 

در مصرف آب با استاندارد جهانی فاصله داریم

دریانیوز:مدیرکل دفتر حقوقی وزارت نیرو با اشاره به اینکه، در  مصرف آب با استاندارد جهانی فاصله  داریم، گفت: شرکت های آبفا بایستی توجه مردم را به ضرورت مصرف بهینه آب جلب کنند.


اجرای پروژه ساماندهی کلاس، دانش آموز،معلم در هرمزگان

اجرای پروژه ساماندهی کلاس، دانش آموز،معلم با توجه به تغییرات نظام آموزشی در طرح 6-3-3 ، تشکیل پایه نهم در دوره متوسطه اول و همچنین انتقال فرآیند هدایت تحصیلی و انتخاب رشته تحصیلی دانش آموزان به پایه مذکور،یک ضرورت است چراکه  نیازمند برنامه ریزی دقیق برای پرکردن خلایی هایی هستیم که  در پایه اول دوره متوسطه دوم  ایجاد خواهد شد.


اولین ابلاغیه شهر مدرن متعلق به یکی از شهرهای هرمزگان بود

دریانیوز:معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: اولین ابلاغ در مورد یک شهر مدرن به یک شهر هرمزگان یعنی بندرلنگه تعلق یافت که این خود حاوی یک پیام مبنی بر ظرفیت بالای این منطقه است.


آبشیرین کن؛ تنها راهکار رفع چالش کم آبی

دریانیوز:در همایش مدیریت ارزیابی عملکرد صنعت آب و فاضلاب کشور، مدیرعامل آبفای هرمزگان گفت: سالانه یکصد میلیون متر مکعب آب، مورد نیاز جمعیت شهری استان است که 55 درصد آن  از 89 حلقه چاه، 32 درصد از سد استقلال، 3 درصد خط محرم و 10 درصد نیز از طریق آبشیرین کن ها تامین می شود.


وزارت اطلاعات با شایعه‌پراکنان در فضای مجازی برخورد می‌کند

دریانیوز:وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که همواره پیگیری قانونی انتشار اخبار نادرست و خلاف واقع را که موجب تشویش اذهان عمومی می‌شود، برای خود محفوظ می‌داند.


هرمزگان سرزمین امید و فرصت و کارگاه سازندگی کشور است

دریانیوز:نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: هرمزگان به دلیل مجاورت با گران سنگ ترین میراث طبیعی کشور یعنی خلیج فارس و برخورداری از ظرفیت های مختلف، سرزمین امید و فرصت و ظرفیت کلان اقتصادی کشور محسوب می شود.


ثبت تردد شش میلیون وسیله نقلیه در دیماه امسال

مهندس علیرضا مجرد افزود : بر اساس اطلاعات دریافتی از سامانه تردد شمار برخط راهها ، در این مدت شش میلیون و 138 هزارو 258 وسیله نقلیه در محورهای هرمزگان تردد کردند.


هرمزگان هزار تخت بیمارستانی کم دارد

دریانیوز:وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استان هرمزگان هزار تخت بیمارستانی کم دارد و ضرورت دارد استاندار و فرمانداران در جهت تغییر کاربری املاک برای توسعه بخش درمان و بهداشت تلاش کنند.


جریمه 30 میلیونی برای سربازان فراری، مجرد و سی سال به بالا

دریانیوز:یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 94 از تعیین تکلیف این کمیسیون برای سرباز فراری‌ها و تعیین جریمه 30 میلیون تومانی برای سربازان فراری 30 سال به بالای مجرد خبر داد.


اطاله دادرسی موجب سوء ظن و بدگویی می شود

دریانیوز:رئیس کل دادگستری هرمزگان با بیان اینکه بیشترین آمار پرونده های حقوقی استان مربوط به بانکها است گفت: بانکها و نماینده های حقوقی بانکها باید نسبت به پرونده های مطروحه در دستگاه قضا پیگیری مجدانه داشته باشند و در صورت حل مشکل در بانکها نسبت به مختومه شدن پرونده ها با محاکم همکاری بیشتری داشته باشند و محاکم را در جریان قرار دهند.


برای صنعتگر خواننده پاپ مبتلا به سرطان دعا کنید

دریانیوز:«غلام‌رضا صنعتگر» خواننده موسیقی پاپ، که مدتیست در بستر بیماری ست، این روزها مرحله تکمیلی درمانش را سپری می کند.


مهمترین معیار فرهنگی هر منطقه گویش بومی و محلی آن است

علیرضا درویش نژاد در خصوص کمرنگ شدن گویش های بومی و محلی هرمزگان اظهار داشت : بخش عظیمی از این مسئله به فرهنگ بر می گردد و این که چرا هم اکنون خانواده ها تمایل چندانی به انتقال گویش محلی خود به کودکان ندارند ، باید ضمن بررسی سبقه فرهنگی آن ، آسیب شناسی دقیقی صورت گیرد.


چالش امنیتی در استان نداشته ایم

دریانیوز:استاندار هرمزگان گفت: مدیریت عالي استان هرمزگان به دنبال ایجاد نشاط و پویایی و اجرای برنامه های دولت بوده و مسئولان نيز به دنبال کار بوده اند.


آبگيري 9 ميليون 300 هزار متر مكعب از بند و بندسارهاي احداثي در مناطق بياباني

دریانیوز:مسئول اداره بيابان اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري هرمزگان  پس از بارندگي هاي اخير و بخصوص در شرق استان از مهار آبگيري 9 ميليون 300 هزار متر مكعب بوسيله بندهاي در قالب طرح هاي بيابان زدايي خبر داد.


بازارچه 22 بهمن مانند نیزار آتش می گیرد

دریانیوز:مدیر عامل سازمان آتش نشانی بندرعباس در گفتگو با خبرنگار «دریا» با بیان اینکه بازارچه 22 بهمن همچنان نا ایمن است، اظهار داشت: اگر چه قرار بود بعد از آتش سوزی چند سال پیش، این بازارچه جمع آوری شود، اما اینگونه نشد و این بازارچه همچنان ناایمن باقی مانده است.


مطالبه مردم؛ بهبود کیفیت خدمات دربیمارستان رودان

دریانیوز: مردم رودان با گلایه از مسوولان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، خواستار بهبود بخشی کیفیت خدمات رسانی به بیماران و مراجعه کنندگان در تنها بیمارستان این شهر شدند.


رسانه ها در توسعه فرهنگی نقش مستقیمی دارند

دریانیوز:معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش هرمزگان گفت:رسانه ها در توسعه فرهنگی نقش مستقیمی دارند که این بستر برای ارتقاء  برنامه های فرهنگی آموزش و پرورش یک ظرفیت مهم است.


معاون اول رئيس جمهور وارد بندرعباس شد

دریانیوز:معاون اول رئیس جمهور به منظور بازدید از استان هرمزگان دقایقی پیش وارد بندرعباس شد.


اجرای عملیات آسفالت پلیمری برای نخستین بار در جنوب غرب کشور

  دریانیوز:مدیرعامل سازمان عمران شهری شهرداری اهواز با اشاره به تحول های صنعت تولیدی آسفالت برای نخستین بار در جنوب غرب کشور گفت:از ویژگی های استفاده از آسفالت پلیمری نسبت به آسفالت معمولی می توان به مقاومت 50 برابری شیار افتادگی، طول عمر 3 برابر، حذف قیر زدگی، حذف انعکاس نور در چشم راننده، طول عمر خط کشی و رنگ آمیزی جاده، خاصیت الاستیکی، دوام بالا


سفر برخی از اعضای هیئت دولت به هرمزگان

دریانیوز:استاندار هرمزگان از سفر برخی اعضای هیئت دولت به استان هرمزگان در هفته جاری خبرداد.


93 پروژه برای توسعه منطقه یک اهواز در سال 93

دریانیوز:شهردار منطقه یک اهواز گفت: تعهدات منطقه یک برای درآمدزایی 50 میلیارد تومان می باشد که 28 میلیارد تومان می بایست صرف فعالیت های عمرانی و مابقی صرف هزینه های جاری و خدمات شود.


تلاش بیشتر برای تقویت اقتصادی انجمن حمایت از زندانیان لازم است

دریانیوز:نوید قنواتی در جلسه هئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان جاسک گفت:برای تقویت بنیه اقتصادی و مالی انجمن تلاشها را بیشتر کنید و طرحهای اقتصادی را بتصویب برسانید تا خانواده های زندانیان تقویت شوند.


آمادگی 17 واحد آموزشگاهی جهت پذیرایی از مهمانان نوروزی

دریانیوز:برای اسکان مهمانان نوروزی در جاسک شرقی ترین شهرستان استان هرمزگان علاوه بر مهمانسراهای ادارات 17 واحد آموزشگاهی با 120 کلاس درس و6 سالن ورزشی  آماده خدمات دهی به مهمانان نوروزی  می باشد.


سفر برخی از اعضای هیئت دولت به هرمزگان

دریانیوز:استاندار هرمزگان از سفر برخی اعضای هیئت دولت به استان هرمزگان در هفته جاری خبرداد.


پذيرفته شدگان آزمون 91 در سال آينده استخدام مي شوند

دریانیوز:معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري هرمزگان گفت: پس از پيگيري هاي بسيار در دولت تدبير و اميد موانع جذب افراد پذيرفته شده در آزمون استخدامي سال 91 استان هرمزگان برطرف شد و در سال آينده اين افراد جذب و در 23 دستگاه اجرايي استخدام مي شوند.


هرمزگان در مسير تحقق تحولات بزرگي قرار دارد

دریانیوز:رییس جمهوری درخصوص برنامه دولت برای توسعه استان هرمزگان گفت: با اقداماتی که در دستور کار قرار گرفته، تحول بسیار بزرگی برای حمل و نقل کالا، صادرات و واردات، در بندرعباس در مسیر تحقق است.


حذف یارانه نقدی افراد با 2 میلیون تومان حقوق

دریانیوز:در کمیسیون انرژی مجلس طرحی تصویب و به اعضای کمیسیون تلفیق ارایه شد که طی آن یارانه افرادی که بیش از دومیلیون‌تومان در ماه درآمد دارند، حذف خواهد شد.


هوشمندی پلیس باعث پیشگیری از وقوع بسیاری از جرائم می شود

دریانیوز:حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان نیروی انتظامی کار با ارزشی عهده دار است که از سویی هم سخت و هم طاقت فرساست و وظایف نیروی انتظامی بسیار مهم و متعدد است که در تقسیم بندی از آنها با نام های پلیس اداری و پلیس قضایی یاد می شود.


آتش سوزی در مجتمع عظیم گسترش هرمز جان سه نفر را گرفت

دریانیوز:مدیرعامل آتش نشانی بندرعباس گفت: سه کارگر بر اثر وقوع آتش سوزی در مجتمع عظیم گسترش هرمز جان خود را از دست دادند.


سوم بهمن ماه :جشن برداشت نارنگی در روستای "سغ" سیاهو

دریانیوز:دومین جشنواره نارنگی سیاهو در روستای سغ به همت کشاورزان ، اهالی ، جهاد کشاورزی ومیراث فرهنگی گردشگری هرمزگان سوم بهمن ماه برگزار می شود . 


عیدی کارمندان دولت 600هزار تومان شد

دریانیوز:طبق قانون مدیریت خدمات کشوری عیدی آخر سال ۹۳کارمندان دولت تعیین شد.عیدی آخر سال کارمندان و بازنشستگان دولت ۶۰۰هزار تومان تعیین شد. طبق قانون مدیریت خدمات کشوری عیدی آخر سال ۹۳کارمندان دولت تعیین شد.


فرماندار بندرعباس: مديران با تعامل مشكلات را مرتفع كنند

 دریانیوز:جلسه شوراي اداري شهرستان بندرعباس به رياست احمد پويافر در محل تالار غدير فرمانداري بندرعباس برگزار شد .


194 هزار کودک زیر پنج سال هرمزگانی واکسینه می‌شوند

دریانیوز:معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان گفت: تعداد 194 هزار و 316 کودک زیر پنج سال هرمزگانی طی طرح واکسیناسیون فلج اطفال در دو نوبت در مقابل این بیماری واکسینه می‌شوند.


مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان:طرح هوشمندسازی در مدارس باید کاربردی باشد

دریانیوز:مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: تاکنون یکهزار و 700 کلاس درس در استان هوشمند سازی شده اند که امر ضرورت  فراگیری آموزش  های لازم  در جهت نحوه صحیح انتقال مفاهیم بمنظور کاربردی نمودن طرح هوشمندسازی در مدارس را دوچندان می کند.


مديركل تعاون و كار هرمزگان: كميته آموزش و پژوهش درتصويب طرحهاي پژوهشي نقش دارد

 دریانیوز : مديركل تعاون، كارو رفاه اجتماعي هرمزگان گفت: كميته آموزش و پژوهش استان نقش بسيار مهم و كليدي در بخش بررسي و تصويب طرح هاي پژوهشي دارند.


مديرعامل آبفاي هرمزگان تاكيد كرد؛ آب لوله كشي شهر بندرعباس كاملا بهداشتي است


 دریانیوز:مديرعامل آبفاي هرمزگان با تاكيد بر كيفيت مطلوب آب شرب شهرهاي استان، اعلام كرد: علي رغم اندك طعم و مزه موجود در آب، شهروندان اطمينان داشته باشند كه آب شبكه لوله كشي از سلامت كامل برخوردار است و وجود طعم و بو دالِ بر کاهش کیفیت آب نيست.


حذف یارانه آب، برق و بنزین پرمصرف‌ ها

 دریانیوز: سهمیه سوخت به جای خودرو به هر خانوار اختصاص یابد و خانوارهای فاقد خودرو نیز از یارانه برخوردار شوند.

 


هنرمندان از فرصت تسهیلات مشاغل خانگی استفاده کنند

 دریانیوز:مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان بهره گیری هنرمندان از تسهیلات مشاغل خانگی را یک فرصت ویژه بر شمرد.


مبلغ یارانه نقدی افزایش می‌یابد

دریانیوز:نماینده تهران در مجلس از پیشنهاد وکلای ملت برای تغییر رویه پرداخت یارانه خبر داد و جزئیاتی از این پیشنهاد را بیان کرد.مصباحی‌مقدم در پاسخ به این سؤال که آیا مبلغ یارانه نیز اضافه خواهد شد، ابراز امیدواری کرد که مبلغ یارانه اضافه می‌شود. 


ناجا: داعش ‌از مرزهای ‌ایران فاصله زیادی دارد

دریانیوز:این مسئول اضافه کرد: گروهک داعش مستقر در عراق از مرزهای جمهوری اسلامی ایران بسیار زیاد فاصله دارد و ارتش این کشور با اقتدار در حال عقب راندن این گروهک از مناطق تحت تصرفشان هستند.


فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 24
بازدید امروز: 6762
بازدید دیروز: 10606
مجموع بازدید: 14918181