دریا نیوز
راه ورسم عيادت از بيماران
دریانیوز:بيمار به خاطر بيماريش و به خاطر رنجي ودردي كه از بيماري خود مي برد به استراحت و آرامش جسمی و روحی نیاز دارد

آیین های عزاداری محرم در هرمزگان
دریانیوز:آن چیزی که در استان هرمزگان عزاداری را متمایز می دارد، آیین های متفاوتی است که در تلفیق با فرهنگ های بومی ،همسایه و همچنین مهاجر رنگ و بویی متفاوت به خود گرفته است.

فاجعه اسید پاشی ورعبی در دل شهروندان
دریانیوز:تکرار این فاجعه طی روزهای اخیر موضع نمایندگان مجلس را برانگیخته و عده ای از روانشناسان نیز وارد عرصه اظهارنظر شده اند . اما فقط اعلام موضع وموضعگیری و محکوم نمودن اسیدپاشان در حد حرف و شعار کافی نیست .

هدفمندی یارانه ها تا چه میزان در تغییر الگوی مصرف خانوارها مؤثر بوده است؟
 
علم گردانی در میناب
رتبه سوم ارزيابي عملكرد سال 92 به آبفاي هرمزگان رسيد
دریانیوز:شركت آب و فاضلاب هرمزگان در چهاردهمین همایش مدیران ارشد صنعت آب و برق، در بخش ارزيابي عملكرد سال 92، رتبه سوم اين بخش را دريافت كرد.
مدیرکل راه آهن هرمزگان خبرداد: افزایش 50 درصدی سهمیه بلیط درمسیر بندرعباس یزد
دریانیوز:در مسیر بندرعباس به یزد و بلعکس افزایش 50 درصدی سهمیه بلیط را لحاظ کنیم که باعث رفاه حال هرچه بیشتر هم استانیهای عزیز در این مسیر شود
کاهش مجدد هزینه‌های درمان از 15 آبان
دریانیوز:قائم مقام وزیر بهداشت گفت: از زمان اجرای طرح تحول سلامت تا کنون حدود یکهزار میلیارد تومان در زمینه هزینه‌هایی که مردم مستقیم از جیب‌شان در بیمارستان‌های وزارت بهداشت هزینه می‌کردند، صرفه‌جویی شده است.
مديركل تأمین اجتماعی هرمزگان خبرداد:75درصد جمعیت بندرعباس زیر چتر تأمین اجتماعی
دریانیوز:مديركل تأمین اجتماعی هرمزگان از گسترده شدن چتر حمایتی تأمین اجتماعی بر سر سه چهارم کل جمعیت شهرستان بندرعباس به عنوان پایتخت اقتصادی کشور خبر داد.
رييس هيات مديره تکذیب‌کرد:شركت هواپيمايي نفت از خوزستان نمی‌رود
دریانیوز:براساس شايعه منتشر شده شركت هواپيمايي نفت از خوزستان به استانی ديگر جابه‌جا مي‌شود. من اين شايعه را به‌طور كلي تكذيب مي‌كنم زيرا مسئولان شركت هرگز چنين تصميمي نداشته‌اند.
مسموميت با منوكسيدكربن خطرناک ترین نوع مسموميت
دریانیوز:مسموميت با منوكسيدكربن يكي ازمرگبارترين انواع مسموميت ها مي باشد وبراي پيشگيري از بروز مسموميت با توصيه هاي ايمني بايد وسايل گرمايي را درست نصب كنيم.
درمان سرطان با روش نوین در "مرکز رادیوتراپی امید" بندرعباس محقق شد
رييس دانشگاه علوم پزشكي گفت: دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در راستاي ارتقاي كيفيت خدمات فوق تخصصي درماني برنامه ریزی نموده است که روش درمان و بهبود كيفيت درماني بيماران سرطاني بدخيم و رضايتمندي مردم در استان صورت بگیرد.
نخستین لندینگ کرافت" کاتاماران" به آب اندازی شد
دریانیوز:با حضور استاندار هرمزگان و جمعی از مسئولین نخستین لندینگ کرافت "کاتاماران " نظامی گنجوی 4 ساخت شرکت مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران ( ایزوایکو) به آب اندازی شد .
رییس‌جمهور: تا دستگیری عاملان اسیدپاشی لحظه‌ای آرام نخواهیم ماند
دریانیوز:وی خاطرنشان کرد: دولت به همراه قوه قضائیه مصمم است لایحه‌ای را در خصوص اینگونه مسایل تنظیم کند تا کسانی که مرتکب این جنایت‌ها می‌شوند، اشد مجازات برایشان در نظر گرفته شود.
آتش نشانی بندرعباس با کمبود نیروی انسانی روبرو است
دریانیوز:مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بندرعباس گفت: این سازمان با کمبود نیروی انسانی برای ایستگاه های خود در راستای ارائه بهتر خدمات روبرو است.
مدیر کل ثبت احوال هرمزگان:عدم ثبت به موقع ولادت و وفات مشمول جریمه می‌َرود
دریانیوز:در صورت عدم مراجعه و اعلام موارد در مهلت قانونی، والدین مشمول جریمه می‌شوند.
مراسم لبيك يا حسين توسط اداره كل اوقاف هرمزگان
دریانیوز:اين مراسم همزمان با سراسر كشور در دومين روز از ماه محرم كه راس ساعت 16 در بقاع شاخص استان برگزار مي شود.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان: پاشیدن اسید روی هر فردی، اقدامی وقیحانه است
دریانیوز:پاشیدن اسید روی هر فردی نوعی از وحشی گری و اقدامی وقیحانه است که به شدت آن را محکوم می کنم.
پلیس: شایعه‌سازان اسیدپاشی شناسایی شدند
دریانیوز: یک پایگاه خبری شهرداری اصفهان روز پنجشنبه به نقل از جانشین فرمانده انتظامی این استان خبر داد که سرنخ شایعات اسیدپاشی های اصفهان در فضای مجازی به یکی از شهرهای جنوبی کشور رسیده است.
95میلیون مترمکعب آب بیشترازتوان تغذیه برداشت می شود
محمد باقر حیدری گفت:در حال حاضر مصرف آب شرب استان 111 میلیون متر مکعب در سال است ولی واقعیت امر این است که در افق 1415 نیاز استان تنها برای شرب و صنعت 350 میلیون متر مکعب خواهد بود.
ترکان: تصویب تبدیل جاسک و بوشهر به منطقه آزاد
دریانیوز:مشاور رییس جمهوری افزود: در زمینه اقتصاد مقاومتی یکی از راه های مقابله با شوک های بیرونی و کمتر آسیب دیدن از محل تحریم ها و مسائل اقتصادی، ارتباط با همسایگان است که می تواند ما را از این مشکلات مصون نگه دارد.
رییس کل دادگستری هرمزگان: امنیت پایدار ،مدیون تلاش سربازان گمنام
دریانیوز:به دلیل خوش خدمتی حاکمان برخی از همسایگان عربی ،کشور آنها، به پاتوق و محل حضور دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی تبدیل شده که بر حساسیت و اهمیت رسالت دستگاه امنیتی استان افزوده است.
اختصاص یکهزار و 550 میلیارد ریال اعتباربراي حمایت ازبخش خصوصی
دریانیوز:اختصاص یکهزار و 550 میلیارد ریال اعتبار براي حمایت از بخش خصوصی معاون برنامه ريزي و اشتغال استاندار هرمزگان گفت: امسال هزار و 550 میلیارد ریال اعتبار بمنظور حمایت از بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال استان اختصاص یافته است.
45درصد مشترکین برق کنتور دیجیتالی دارند
دریانیوز:مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان گفت: درحال حاضر بیش از 45 درصد از مشترکین برق در استان دارای کنتور دیجیتالی چندزمانه می باشند.
تخلیه محموله‌های حجیم گازوئیل در سواحل هرمزگان ادامه دارد
دریانیوز:طی هفته‌های گذشته سرنشینان یک لنج موتوری در هنگام محاصره مأموران انتظامی با هدف کاهش جریمه خود در صورت توقیف شدن اقدام به تخلیه مقادیر زیادی سوخت در آبهای ساحلی بندرلافت که از مناطق حساس اکولوژیکی به شمار می‌رود، کردند
استاندار هرمزگان:مدیریت بحران دربندرعباس نیازمند برنامه است
دریانیوز:استاندار هرمزگان گفت: هرمزگان در بحران خشكسالي 18 ساله به سر مي برد ، بي آبي، بي برقي و از همه مهمتر بي برنامه بودن هم بحران است و بارها تذكر داده ايم كه دستگاه هاي مسئول بايد آمادگي لازم براي انواع بحران احتمالي را داشته باشند.
جزییات استخدام‌ در ادارات دولتی
دریانیوز:با استخدام و برگزاری آزمون‌هایی برخلاف قوانین بخشی و بالادستی طی سال‌های اخیر هزاران نفر که امید جذب در دستگاه‌های دولتی را داشتند بلاتکلیف ماندند تا مسئولان دولت یازدهم درباره آنها تصمیم‌گیری کنند.
پیشنهاد ثبت روز ملی مطبوعات محلی استان های کشور
دریانیوز:دکتر حسین انتظامی اظهار امیدواری کرد که صنوف مطبوعاتی ثبت شده و قانونی در برگزاری باشکوه نمایشگاه مطبوعات و بویژه بخش مطبوعات محلی معاونت مطبوعاتی را یاری دهند.
چشیدن و استنشاق قرص برنج مرگ آور است
دریانیوز:با چشیدن و استنشاق قرص برنج ، در محیط معده با رطوبت و اسید معده ترکیب و گاز فسفین آزاد می کند که بسیار سمی و تنفس سلول را به شدت مختل می کند و موجب فوت میشود.
همایش چشم انداز و فرصت ها در برنامه تحول نظام سلامت در بندرعباس
دریانیوز:همایش سراسری برنامه تحول نظام سلامت ، چشم اندازها و فرصت ها 25 آذرماه سالجاری در بندرعباس برگزار می شود.
با اجرایی شدن کتاب ارزش گذاری خدمات سلامت درهرمزگان ،هیچ بیمارستانی مستثنی نیست!
دریانیوز:با اجرای شدن کتاب ارزش گذاریاز سلامت ،برنامه تحول نظام سلامت وارد فسوم اجرایی شده و همه بیمارستان ها ( دولتی ، خصوصی و دولتی غیر دانشگاهی ) وارد این برنامه می شوند.
استاندار هرمزگان:50درصد ازاماکن شهربندرعباس در بافت فرسوده واقع شده است
دریانیوز:آمار بالای بافت فرسوده در شهر بندرعباس در صورت وقوع زلزله موجب اتفاقات ناگواری می شود که در این رابطه ابتدا باید از ساخت و سازهای جدید غیرمجاز و غیرمقاوم در حاشیه شهر جلوگیری شود.
زمان ثبت نام قطعی نمایشگاه مطبوعات مشخص شد
دریانیوز:نرم افزار ثبت نام قطعی و جایابی آنلاین از سوی متقاضیان بیستمین نمایشگاه مطبوعات از پنجم تا هشتم آبان در سایت نمایشگاه (pressexpo.ir) فعال خواهد شد.
مدیرکل شیلات هرمزگان خبر داد:صادرات بالغ بر 5هزار و600 تن از آبزیان در شش ماه اول امسال
دریانیوز:مدیر کل شیلات هرمزگان از از صادرات 5هزار و 636 تن آبزی شش ماه اول سال به واسطه فعالیت‌های شیلات هرمزگان و با ارزشی بالغ بر 15میلیون و 166 هزار دلار خبر داد.
جریمه 100میلیونی در انتظار تخلیه کنندگان نخاله وزباله
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندگفت: طبق ماده 16قانون مدیریت پسماند"نگهداری،مخلوط کردن،جمع آوری،حمل ونقل،خرید وفروش،دفع،صدور وتخلیه پسماند در محیط، برطبق مقررات این قانون وآیین نامه اجرائی آن خواهد بود".
امام جمعه بندرعباس: منویات مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اجرائی شود
دریانیوز:دکتر"صمد حمزئی"رئیس دانشگاه پیام نور هرمزگان به همراه تعدادی از روسای دانشگاه های مراکز شهرستانهای استا ،اعضای هیئت علمی واساتید به مناسبت ماه مهر ماه بازگشائی دانشگاه ها با نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه بندرعباس دیدار وگفتگو کردند.
افزایش وام مسکن به ۵۰ میلیون تومان
هیئت وزیران در جلسه ای در راستای تحقق قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، تصویب کرد که سالانه به ۳۰۰ هزار نفر به مدت شش سال متوالی تسهیلات بانکی اعطا ‌شود.
استاندار هرمزگان:دستگاه‌های مربوطه آمار مشکوک ‌تابعین را به ثبت احوال ارائه دهند
دریانیوز:از ثبت احوال انتظار می‌رود گزارشات مرتبط با امور و وضعیت جمعیتی را به طور منظم به استانداری ارائه دهد.
بازرس کل استان هرمزگان: جلوگیری از تصرفات اراضی دولت وظیفه همه مدیران است
دریانیوز:ابوالهادی بر نظارت بیشتر ادارات منابع طبیعی، آب منطقه ای ، محیط زیست، جهاد کشاورزی و شرکت توزیع برق در این خصوص تاکید کرد و گفت : برگزاری نشست های مشترک با کارشناسان و توجیه آنان ، بازدیدهای مستمر و برخورد قاطع می تواند منجر به کاهش پدیده زمین خواری گردد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان: هرمزگان فقط اسکله و بارانداز نیست و زیرساخت فرهنگی دارد
دریانیوز:درویش نژاد گفت:گاهی اوقات درباره فرهنگ مطالعه می شود و گاهی این مطالعات لمس می شوند، افزود: این گونه تعاملات با دیگر استان ها در انتقال فرهنگ ها و خرده فرهنگ ها تأثیر بسزایی دارد و حضور مردم را می طلبد چرا که اصل کار برای مردم است و آنها هستند که باید ببینند و نقد کنند.
فرماندار بندرعباس :فرهنگ ترافیک ایجاد شود
دریانیوز:برگزاري جلسات شوراي ترافيك نقش بسزايي در بر طرف كردن مشكلات و كنترل ترافيك و بهبود عبور و مرور دارد و لذا كليه اعضاي شورا و دستگاههاي متولي بايد با هماهنگي ، تعامل و همكاري لازم نسبت به اجراي دقيق و به موقع مصوبات اقدام نمايند .
مدیرعامل مخابرات هرمزگان: امروز شماره تلفن های هرمزگانی ها 8رقمی شد
دریانیوز:از امروز چهارشنبه شماره تلفن های مردم هرمزگان هشت رقمی می شود.
هشداریک نماینده مجلس: دانشگاه ها ابزار دست سیاسیون نشود
دریانیوز:جایگاه علمی ودانشگاه ها نباید ابزار دست سیاسیون وسوء استفاده آنان شود؛زیرا فضای دانشگاه ها،فضای کسب علم است.
وزیر دادگستری:عاملان حادثه سراوان دستگیر شدند
دریانیوز:وزیر دادگستری گفت:‌ عاملان حادثه تروریستی سراوان دستگیر شدند و به زودی محاکمه می‌شوند.
رییس جمهور با مردم گفت وگو می کند
دریانیوز:خبرگزاری ایرنا به نقل از معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور نوشت: حسن روحانی شامگاه عید سعید غدیر خم (فردا شب) در یک برنامه تلویزیونی به طور زنده با مردم سخن خواهد گفت.
فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 6
بازدید امروز: 1693
بازدید دیروز: 5372
مجموع بازدید: 14294395