دریا نیوز
مرگ آتنا و هشدار به جامعه

دریانیوز :موضوع غم انگیزمرگ \"آتنا\" ، دختر هفت ساله ای که توسط مرد رنگرز همسایه مورد تجاوز و قتل قرار گرفت و سه هفته جسدش مخفی بود را بایستی از جوانب مختلف مورد واکاوی قرار داد


لزوم تغییر دیدگاه به حاشیه نشینان

دریانیوز: هفته گذشته شاهد برگزاری \"جشنواره عروسک قشنگ من\" در مسجد حضرت حمزه (ع )محله \"نخل پیرمرد\" بندرعباس به مناسبت روز \"حجاب وعفاف\" بودیم . برگزاری این جشنواره وبسیاری از برنامه های دیگر در چنین محلات حاشیه ای نشان از وجود پتانسیل و توانمندی در این مناطق است که اگر  حمایت های لازم توسط مسئولان صورت پذیرد، برنامه ها پربارتر اجرا می شود


دفاع از حق استان با اتحاد

 دریانیوز: اواخر هفته گذشته شاهد انتشار خبری در رسانه ها در مورد دو نماینده مردم استان در مجلس و هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان بودیم که با تکذیب یک نماینده در مورد مصاحبه اش و واکنش دیگر نماینده مردم همراه بود که بعد مشخص شد این مصاحبه بدون اطلاع نماینده وی تنظیم و ارسال شده بود. تکرار این سناریوها نشان می دهد که برخی ها می خواهند همواره برطبل اختلاف بکوبند و اتحاد بین اشخاص ،گروه ها،جناح ها و... رابرنمی تابند. حال سئوال اینجاست که چه کسانی از این اختلاف ها سود می برند؟ چرا نمی خواهند بین نمایندگان مجلس، شورای شهر، مدیران و... اتحاد و همدلی باشد؟ آنها بدنبال چه چیزی هستند؟


بندرعباس ،شهر جنگ زده

دریانیوز: یک نفر که برای اولین بار از استانی دیگر به بندرعباس آمده بود، می گفت: وقتی که وارد شهر شدم ،فکر کردم اینجا شهر \"جنگ زده \" است ، اما وقتی که به مرکز شهر واسکله رفتم، دیدم وضعیت بهتر است، ولی نمی دانم چرا ورودی شهرتان،تازه واردها را به یاد شهرهای جنگ زده می اندازد؟چرا زیباسازی از ورودی شهر آغاز نمی شود؟


قطعی انشعاب، فقط برای شهروندان

 دریانیوز: رحالیکه شهروندان اگر که قبوض آب وبرق شان را پرداخت نکنند ویاتاخیری درپرداخت داشته باشند، بلافاصله با اخطار وسپس قطع انشعاب آب وبرق مواجه می شوند، اما ادارات وسازمان های دولتی ونظامی گویا از این قاعده مستثنی هستند که همین موضوع باعث کمبود نقدینگی در ادارات آب وبرق می شود وبسیاری از امورات شهروندان را این دستگاه های خدماترسان بدلیل مشکلات مالی وکمبود نقدینگی نمی توانند انجام دهند.این درحالیستکه دستگاه های خدمات رسان ،میلیاردها تومان از سازمان ها طلبکارند


گره گشایی یا گره زدن

دریانیوز: درحالیکه براساس آیات وروایات دینی،  رفع مشکلات مردم بسیار مورد تاکید قرار گرفته است واجر بسیاری دارد، اما این فرهنگ آنگونه که باید وشاید درجامعه نهادینه نشده است وبرخی هم  این اصل مهم را فراموش کرده اند .اصلی که یکی از شروط مسلمانی هم خوانده شده است وبایستی آنچه که از دستمان برمی آید برای رفع مشکلات همدیگر وبخصوص قشرضعیف ومستضعف جامعه انجام دهیم
 
ضرورت بازشدن گره های ترافیکی در بندرعباس؛دود شدن سوخت و وقت در ترافیک

دریانیوز: "ترافیک" دیگر واژه های آشنای این روزها برای بندرعباسی هاست که برخی ها معتقدند درصورت اجرای طرح های کارشناسی شده در سطح شهر واتخاذ تدابیری، می توان ترافیک را روان کرد و از ترافیک در برخی خیابان ها کاست.اما شهروندان وبخصوص رانندگان از ترافیک های شهر هم گلایه مندند وهم خواستار چاره اندیشی متولیان این بخش شدند.

امام جمعه موقت تهران:سپاه همانند خاری در چشم دشمنان اسلام است

دریانیوز:امام جمعه موقت تهران گفت: دلیل تخریب سپاه این است که مثل خاری درچشمان دشمنان اسلام است و گناه سپاه این است که غیرت دین را با ۶ موشک به قلب دیرالزور و مقر داعش کوبید و گناه شورای نگهبان این است که در تنگه نظام ایستاده و نمی‌گذارد دشمن از این تنگه رد شود.

مدیرعامل آب منطقه‌ای هرمزگان هشدارداد؛ذخیره سد استقلال "میناب"تا هفت ماه

دریانیوز:مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: ذخیره مفید سد استقلال میناب تنها تا هفت ماه دیگر آب شهر بندرعباس و خمیر را تأمین می‌کند.

جانشین فرمانده ناجا:نیروی انتظامی در مبادی قانونی ورود کالا مستقر می شود

دریانیوز:جانشین فرمانده انتظامی کشور گفت: نیروی انتظامی با همکاری گمرک جهت نظارت بر فرآیند واردات و صادرات کالا در مبادی ورودی قانونی کشور مستقر خواهد شد.

همکاری ایران و آفریقای جنوبی در زمینه "کشاورزی" و "شیلات"

دریانیوز:مدیر کل شیلات هرمزگان که  به عنوان نماینده وزارت جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران در نشست بین المللی آفریقای جنوبی حضور یافته بود گفت: زمینه مراودات کشاورزی و شیلاتی بیشتر ایران و آفریقای جنوبی فراهم شده است.

مدیرعامل مجتمع فرهنگی دیجیتال "خلیج فارس"خبرداد؛ شرکت فعالان مذهبی بندرعباس در طرح "شهید دقت"

دریانیوز:مدیرعامل مجتمع فرهنگی دیجیتال \"خلیج فارس\" روز گذشته در جمع خبرنگاران بابیان اینکه عدم وجود نیروی تولید کننده در فضای مجازی ،یکی از کاستی هایی است که در استان مشاهده می شود ؛گفت: حتی در نمایشگاه های دیجیتال انقلاب اسلامی که در سطح ملی برای عرضه آثار فاخر در فضای مجازی برگزارمی شود؛اثری از هرمزگان عرضه نمی شود.

رییس بهزیستی بندرعباس خبرداد؛افتتاح ساختمان نگهداری معلولین ذهنی با حمایت خیرین

دریانیوز:رییس بهزیستی شهرستان بندرعباس در گفتگویی اختصاصی به دریا گفت : در هفته بهزیستی سال جاری ساختمان جدید مرکز نگهداری معلولین ذهنی حبیب بن مظاهر با حمایت و مساعدت خیرین افتتاح و اماده بهره برداري خواهد شد .

گزارش "دریا"از یک محله نوساز بندرعباس؛طلائیه نشینان درانتظار احداث سالن ورزشی چندمنظوره

دریانیوز:\"منطقه\" طلائیه \" بندرعباس از دو دهه قبل در شمال بلوارامام حسین (ع) در دوفاز اجرا شد و هزاران نفر در این منطقه ساکن شدندوهنوز هم ساخت وساز ادامه دارد.اما حکایت این منطقه نیزمانند سایرمناطق نوسازی است که در دو دهه اخیر شکل گرفته اند که بدون آماده سازی، قطعات واگذار شده اند و همین موضوع باعث شده است که برخی از نیازهای این مناطق پس از سال ها برآورده نشده است.

سخني با مسافران «ايتاليا»

دریانیوز:درحالي هفته گذشته تصاويري از سفر جمعي از مديران استان هرمزگان به کشور «ايتاليا» در شبکه هاي مجازي پخش شد که همچنان اين سئوال هميشگي شهروندان هرمزگاني که نتيجه سفرهاي مداوم مديران و مسئولان استان به کشورهاي مختلف چيست ،بي پاسخ مانده است .

دربازدید مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان از روزنامه "دریا" عنوان شد؛ قدردانی از روزنامه "دریا" در فرهنگ سازی وتحقق درآمدهای مالیاتی

دریانیوز:مدیرکل امورمالیاتی هرمزگان روزگذشته به همراه مسئول وکارشناس روابط عمومی این اداره کل از روزنامه \"دریا \" بازدید کرد.

درخواست "مربی"کارگاه "حامی" انجمن ضایعه نخاعی هرمزگان :اجناس باکیفیت تولیدی مارا بجای اجناس چینی بخرید

دریانیوز:گاهی دست ساخته هایی را می بینیم که به هیچ وجه فکر نمی کنیم که ساخته دست معلولان باشد.اما معلولان ضایعه نخاعی استان هرمزگان در کارگاه هایی در بخش های مختلف از جمله صدف سازی ،تابلوسازی، خیاطی و... فعالیت دارند که اشتغالزایی آنها را هم به همراه داشته است ودرصورت حمایت مردم و ادارات برای تامین لوازم تزئینی ،لباس مدارس و اداری و... از این مرکز ،بطور یقین هم از اجناس ولباس های ارزانتر وباکیفیت بهره مند خواهند شد و هم به اشتغال ودرآمدزایی این معلولان کمک می شود.

همكاري موسسه " Gfzآلمان" در پايش عرصه هاي منابع طبيعي هرمزگان

دریانیوز:مدير كل منابع طبييعي و آبخيزداري هرمزگان از همكاري مركز تحقيقات علوم زمين آلمان ((gfz  در پايش عرصه هاي منابع طبيعي استان و بررسي پديده ها و رفع چالش هاي موجود در استان خبر داد.

دبیر انجمن غلات کشور: باید دربندرعباس "سیلو" احداث شود

دریانیوز:بندرعباس شهری بدون سیلوست که این وضعیت باعث کپک زدگی گندم و تولید سمومی می شود که سرطان زاست.

«احمد مرادي» نماينده مردم در مجلس:هزينه سفرهاي خارجي مسئولان استاني برعهده کيست ؟

   دریانیوز:دکتر«احمد مرادي» نماينده مردم بندرعباس ، قشم ، ابوموسي ، خمير و حاجي آباد در مجلس شوراي اسلامي ؛ در نطق پيش از دستور خود صبح ديروزدر مجلس گفت: دولت بداند در اين دوره ، آزمون وخطا جايي در کشورندارد و مردم انتظار رفع مشکلات خود را دارند. بيکاري و فقر کمر مردم را خم کرده است .مردم خواهان تحول اقتصادي هستند.

مطالبه شهروندان از مسئولان ساحل و دریا را برای کودکان سالم کنید

 دریانیوز:برخی از کودکان دوست دارند بابیل و ماشین اسباب بازی خودبه ساحل بیایند وبازی کنند وبرخی از نوجوانان وجوانان دوست دارند برای ورزش به آنجا بروند.

یک هزار بیمار خاص در هرمزگان تحت پوشش بیمه سلامت‌اند

دریانیوز:مدیرکل بیمه سلامت استان هرمزگان گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از یک‌میلیون و 26 هزار نفر از خدمات بیمه سلامت استفاده کردند.

مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان: به دنبال استقرار تامین اجتماعی الکترونیک در هرمزگان هستیم

دریانیوز:مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان از اجرای پروژه هایی به منظور استقرار تامین اجتماعی الکترونیک و ارایه خدمات اینترنتی در استان خبر داد و گفت: تاکنون با اجرای بخش از این طرح ها، بیش از 50 هزار بار مراجعه به شعب کاهش یافته است.

رییس و مدیرعامل جدید خانه مطبوعات هرمزگان انتخاب شدند

دریانیوز:غلامحسین عطایی و معصومه قاسمی با رأی اعضای جدید هیأت مدیره خانه مطبوعات هرمزگان به عنوان رییس و مدیرعامل انتخاب شدند.

 

 

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان خبر داد؛60میلیون، هزینه ساخت هرهکتار بوستان روستایی

دریانیوز:مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: هزینه احداث وتجهیز هرهکتار بوستان روستایی این استان بیش از 60 میلیون تومان است.

مسکن مهر بدون مسجد، آسانسور ،پارک،بیمارستان و ورزشگاه

دریانیوز: قصه پرغصه مسکن مهر حکایات تکراری دارد که کودکان با آرزوی بازی در پارک و ورزش کردن و پدران ومادران با آرزوی نماز خواندن در مسجد به خواب می روند

"احمد مرادی" نماینده مردم در مجلس: حضور بانوان نخبه در اتاق فکر اندیشه ورزان الزامی است

احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس ، قشم ، خمیر ، ابوموسی و حاجی آباد  گفت: مطالبه گری در هر جامعه ای هزینه دارد و ما باید برای رسیدن به حقوق از دست رفته هرمزگان همه با هم مطالبه گر حق و حقوق هرمزگان باشیم. وی گفت: مطالبه گری فقط در یک حوزه خاص نیست بعنوان یک نماینده مجلس هرجا که احساس کنم حقی از مردم ضایع شده چه حوزه اقتصاد باشد و چه اشتغال  و چه فرهنگ و آموزش قطعا ورود خواهم کرد

مسابقه "من خانواده ام را دوست دارم" در بندرعباس

دریانیوز: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، از اعلام فراخوان مسابقه \" من خانواده ام را دوست دارم \" خبر داد.

"ناصر شریفی" نماینده مردم غرب هرمزگان : رئیس جمهور از نیروهای هرمزگانی در کابینه دعوت کند

دریانیوز: نماینده مردم بندرلنگه،بستک،پارسیان و جزیره کیش در مجلس شورای اسلامی گفت:حداقل انتظار هرمزگانی ها از رییس جمهوری استفاده از ظرفیت نیروهای شایسته،توانمند،بی حاشیه وکارآمد هرمزگانی در سطح کابینه است

عضو کمیسیون انرژی مجلس: قرارداد "توتال" از بهترین قراردادهای خارجی در کشور است

دریانیوز: عضو کمیسیون انرژی مجلس به تقدیر از وزارت نفت بابت قرارداد با توتال پرداخت و اضافه کرد: از وزارت نفت به‌واسطه عقد این قرارداد تقدیر می‌کنم و امیدوارم با نظارت دقیق شاهد اجرای درست آن باشیم

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان: تا مشکل آب حل نشود در نماز جمعه تکرار می کنم

دریانیوز: آیت الله نعیم‌آبادی در خطبه های نماز جمعه گفت: من تا زمانی که مشکل بوی آب بندرعباس از نظر مردم حل نشود، آن را در نماز جمعه بیان و تکرار می‌کنم

در پارک ساحلی "غدیر" بندرعباس "مسجد" بسازید

دریانیوز: درسال های اخیربارها بحث احداث مسجد در اماکن تفریحی، بوستان ها وبخصوص پارک های ساحلی مطرح شده است. سال گذشته هم شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان در جمع خبرنگاران از اجرای طرحی خبرداد که صدای اذان از بلندگوهای وسط بلوارها و... پخش شود که تاکنون محقق نشده است

فولاد خوزستان تندیس واحد نمونه صنعتی را دریافت کرد

دریانیوز: شرکت فولاد خوزستان بزرگترین صادر کننده فولاد کشور در سال ۹۵ واحد نمونه صنعتی استان خوزستان در این سال نیز معرفی شد و تندیس ویژه ای بخاطر موفقیتهای چشمگیر خود در تولید و صادرات شمش فولاد از استاندار دریافت کرد

احمد مرادی در بازدید از بیمارستان تامین اجتماعی بندرعباس: تامین اجتماعی باید برای عامه مردم محقق بشود

دریانیوز: تامین اجتماعی و رفاه باید برای همه شهروندان محقق و اجرایی بشود تا مردم نگرانی نداشته باشند

مدیر بهداشت و ایمنی آلومنیوم المهدی: ایمنی ، بهداشت و محیط زیست اولویت های آلومینیوم المهدی است

دریانیوز: مدیر بهداشت و ایمنی آلومنیوم المهدی گفت:  ایمنی ، بهداشت و محیط زیست به عنوان یک اولویت و ارزش کلیدی در شرکت آلومینیوم المهدی و هرمز جنوب  در راستای توسعه پایدار ، صیانت از سرمایه های  انسانی و پاسداری از محیط زیست و تبدیل شدن به یک الگوی پیشرو در صنعت آلومینیوم کشور می باشد

"مرادی "و" ذوالقدر"؛ بر سر منافع مردم به توافق رسیدند

دریانیوز: نماینده مردم بندرعباس،حاجی آباد،خمیر،قشم وابوموسی  در مجلس شورای اسلامی گفت: هرجا صحبت از منافع مردم باشد، منافع شخصی کنار رفته و اولولیت خدمت به مردم است که این موضوع بدون همدلی و وفاق بین نمایندگان مردم در مجلس محقق نمی شود

روزنامه "دریا"بررسی کرد؛ گلایه بندرعباسی ها از کیفیت نان

دریانیوز: درحالی پرونده بی کیفیت بودن نان در بندرعباس در چندسال اخیر بازبوده است که هیچ تدبیری در این بخش اندیشیده نشده است وهیچ مسئولی هم خود را در این زمینه پاسخگو نمی داند. شهروندان از کیفیت پایین نان گلایه مندند ونانوایان از کیفیت آرد استان و کارخانه های آرد از کیفیت گندم. اینها دست بدست هم داده اند تا این پرونده همچنان بازبماند ونیازمند عزم جزم مسئولان برای ارتقای کیفیت نان می باشد و شهروندان منتظرند تاشاید روزی این خواسته بحق شان محقق شود

شهروندان بندرعباس گلایه مندند/بلوارهاوخیابان های شهر ناخوش احوالند

دریانیوز: چند روز قبل بصورت پیاده  درحال عبور  از خیابان \"سمدو \" به سمت خیابان \"طلوع\" در بلوار امام (ره ) بودم. از ضلع جنوبی بلوار رد شدم و خواستم پایم را میان قسمت میانی بلوار که معمولا فضای سبز، تیربرق و... وجود دارد ،بگذارم که از شانس خوبم یک مرتبه متوجه اوضاع واحوال شدم و در چاله بزرگ چندمتری سقوط نکردم. بلافاصله چند عکس گرفتم و به معاون مربوطه شهرداری ارسال کردم تا قبل از سقوط شهروندان وبروز حادثه اقدام کنند

مدیر نظارت بر بهداشت آبفای کشور در بندرعباس؛ آب شرب بندرعباس از سلامت كامل برخوردار است

دریانیوز: مدیر نظارت بر بهداشت شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بازدید از تاسیسات آب شهر بندرعباس، بر سلامت آب شرب این شهر تاکید کرد

با حضور وزير نيرو؛ پست 230 کيلوولت "جگدان" در "بشاگرد" به بهره‌برداری رسيد

دریانیوز: با حضور وزير نيرو پست 230 کيلوولت جگدان در منطقه بشاگرد هرمزگان به بهره‌برداری رسيد.

خیرین یاریگرمعلولان باشند/۴۰۲معلول ضایعه نخاعی در هرمزگان هستند

دریانیوز: \"همانا خداوند سرنوشت هیچ گروهی را تغییر نمی دهد مگر آنکه خود آن گروه نسبت به تغییر سرنوشتشان تلاش نمایند.\"

احمد مرادی نماینده مردم بندرعباس در مجلس: بخش احمدی از بشاگرد محروم‌تر است

دریانیوز: نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد، ابوموسی و بندرخمیر در مجلس شوراي اسلامي در ديدار با مردم بخش احمدي حاجي‌آباد گفت: رفع مشكلات مناطق محروم استان اولويت‌بندي شده است و بخش احمدي كه امروز از بشاگرد محروم‌تر است در اولويت قرار دارد

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی بندرعباس: فعالیت تاکسی‌های اینترنتی در بندرعباس غیرقانونی است

دریانیوز: مدیر عامل سازمان تاکسیرانی بندرعباس از غیرقانونی بودن فعالیت تاکسی های اینترنتی دربندرعباس خبر داد.

تقدیر از شرکت آلومینیوم المهدی در روز ملی صنعت و معدن

دریانیوز: آلومینیوم المهدی هرمزگان در روز ملی صنعت و معدن مورد تقدیرقرارگرفت

مدیر منطقه مخابرات هرمزگان اطمینان داد: سایت های مخابراتی، اثری برساکنان ندارد

دریانیوز: مدیر منطقه مخابرات هرمزگان در گفتگوباخبرنگار منطقه جنوب کشور\"دریا\" گفت:براساس بررسی های کارشناسان ،سایت های مخابراتی هیچگونه اثرمنفی برکسانی که در زیر یا اطراف سایت های مخابراتی زندگی می کنند،ندارد.

چه پاسخی به فرزندم بدهم؟/ خانه هایی درخور،کودکانی درفاضلاب

دریانیوز: شاید برای خیلی ها غیرقابل باورباشد که خانه هایی بامجوز وبی مجوز در خورهایی ساخته شده اند که آب باران وفاضلاب را از مناطق مختلف شهر به سمت دریا هدایت می کند.گرچه که این سئوال هم سال هاست که بی پاسخ مانده است که مگر فاضلاب رابایستی به داخل دریاهدایت کرد وریخت؟ مگر دریا راخداوندعالم خلق کرده است که فاضلاب های شهر اعم از صنعتی وخانگی به داخل آن ریخته شود؟
فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 29
بازدید امروز: 2353
بازدید دیروز: 8108
مجموع بازدید: 63139111