دریا نیوز
گره ای که قابل باز شدن است. زیبا سازی "خواجه عطا" بندرعباس با مشارکت مردم
دریانیوز:ساماندهی و زیبا سازی محله خواجه عطاء در بندرعباس اگر چه ازبیش از دو دهه قبل مطرح شده است ؛ اما تاکنون علی رغم نامه نگاری و طومار پر امضای اهالی محله به رهبر معظم انقلاب ، روسای جمهور ومجلس ، استانداران امام جمعه و... گره این کلاف سر در گم باز نشده است .

فریاد مرگ آب در هرمزگان
دریانیوز:خشکسالی های پی درپی سالهای اخیر و کمبود نزولات آسمانی و عدم مدیریت صحیح آب های مصرفی و نزولات و... همه و همه دست به دست هم داده تا آژیر بی آبی نه تنها در هرمزگان که در سراسر کشور بصدا در آید.

نقش مسئولان در تحقق وعده هاي دولت درآمدهاي كلان؛به نامِ هرمزگان،به كامِ ديگران!
دریانیوز:همواره مهم‌ترین مطالبات مردم تحقق وعده‌های دولت بوده و هست که البته انتظار بجا و بحقی است؛ چرا که دولت پاسدار رأی مردم است.

هدفمندی یارانه ها تا چه میزان در تغییر الگوی مصرف خانوارها مؤثر بوده است؟
 

مرادی فرمانداری بندرعباس را به پویافر واگذار کرد
دریانیوز:احمد پويافر با حكم استاندار هرمزگان به عنوان سرپرست جديد فرمانداري شهرستان بندرعباس منصوب شد.
در پی بحران آب اعلام شد ،هشدار نسبت به افزایش شیوع بیماری‌های دامی
دریانیوز:رییس سازمان دامپزشکی گفت: در شرایط خشکسالی و بحران آب احتمال شیوع انواع بیماری‌ها و انگل‌های خارجی در دام‌ها چند برابر می‌شود که سازمان دامپزشکی در این شرایط برنامه‌های ویژه خود را دنبال می‌کنند.
آغاز ترانزیت نخستین محموله بنزین از بندر شهید
دریانیوز:در پی تخلیه محموله دو فروند کشتی حامل بنزین در بندر خلیج فارس به عنوان بخش نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، برای نخستین بار عملیات ترانزیت بنزین از طریق بزرگترین بندر تجاری ایران آغاز شد.
مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان: 13هزار کلاس درس پذیرای دانش آموزان هستند
دریانیوز:مدیرکل آموزش وپرورش هرمزگان گفت: در سال تحصیلی جدید (93-94) سه هزار و 745 مدرسه با 13 هزار کلاس درس پذیرای دانش آموزان استان هستند.
کارگروه ویژه بررسی موانع در سرمایه گذاری مشروع
رئیس کل دادگستری استان گفت:طبق گزارشات واصله نشانه های خوب وسازنده ایی در اقتصاد کشور دیده شده اما کافی نیست ونباید به آن بسنده کرد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای هرمزگان خبرداد:تسهیلات یک میلیاردی به کارآفرینان
دریانیوز:مدل آموزش –تولید-بازاریابی – فروش ،مدلی است که مهارت آموزی با هدف رونق تولید و فروش محصول اجرا می شود.
معاون جدید آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان معرفی شد
دریانیوز:نقش آموزش ابتدایی و اهمیت و جایگاه این حوزه برکسی پوشیده نیست وبه واقع آموزش دبستانی و پیش دبستانی سند بیمه آموزش و پرورش است.
29 هزار صياد در هرمزگان فعاليت مي كنند
دریانیوز:رئیس اداره امور صید اداره كل شیلات هرمزگان گفت: در نوار ساحلی استان هرمزگان بیش از 29 هزار صیاد مشغول به فعالیت هستند.
ارزش گذاری به کار هنرمندان به عنوان یک اصل نهادینه شود
دریانیوز:احمد مرادی در استقبال از استاد قنبر راستگو که در جشن سالانه خانه موسیقی ایران موفق به کسب تندیس برتر این جشن شده بود، در محل فرودگاه بین المللی بندرعباس اظهار کرد: استان هرمزگان ظرفیت بالایی در حوزه فرهنگ و هنر و خصوصا موسیقی دارد.
معاون توسعه منابع انساني هرمزگان:پژوهش ها بايد كاربردي باشند
دریانیوز:معاون توسعه مديريت و منابع انساني استاندار هرمزگان گفت: بايد تلاش كنيم تا طرح هاي پژوهشي استان هرمزگان كاربردي باشند و مورد استفاده بخش هاي مختلف قرار گيرند.
معاون استانداری هرمزگان:دستگاه های اجرایی درقشم وظایف خودرا گم کرده اند
دریانیوز:معاون برنامه ریزی و اشتغال استانداری هرمزگان گفت: وظایف دستگاه ها در قشم در پس تعارض قوانین گم شده که مهم ترین بخش این تعارض، مربوط به قوانین مناطق آزاد و وظایف فرمانداری ها و شوراها می شود.
امام جمعه موقت بندرعباس: غرب به دنبال لشکرکشی تازه به خاورمیانه است
دریانیوز:امام جمعه موقت بندرعباس گفت: غرب با بهانه مقابله با داعش به دنبال لشکرکشی تازه به خاورمیانه است.
معاون سیاسی امنیتی هرمزگان: اتباع غیرمجاز به کار گرفته نشوند
دریانیوز:معاون سياسي امنيتي استاندار هرمزگان گفت: شهرداري ها و بخش خصوصي در استان هرمزگان به هيچ وجه حق استفاده از اتباع غیرمجاز را به عنوان نیروی کار ندارند و مسئول كنترل اين موضوع اداره كل اتباع با همياري نيروي انتظامي است.
سردار مومنی: سالانه یک‌هزار میلیارد تومان جرایم رانندگی جمع‌آوری می شود
دریانیوز:مومنی درآمد ناشی از جرایم رانندگی را یک منبع دائمی و بسیار کلان برای کشور دانست و گفت: در برخی موارد درآمد سالانه جرایم راهنمایی و رانندگی از بودجه سالانه کشور نیز بیشتر می‌شود.
مديركل تأمین‌اجتماعی استان هرمزگان عنوان کرد:درج مدت و نوع بيماري برای استراحت پزشکی
دریانیوز:مديركل تامين اجتماعي استان هرمزگان از بيمه شدگان تامين اجتماعي خواست تا در زمان دريافت استراحت پزشكي از پزشك معالج، به مدت و نوع بيماري مندرج در آن دقت کنند.
نظارت ویژه‌ پلیس بر سرویس‌های مدارس
دریانیوز:نصب برچسب براي سرويس مدارس و آموزش رانندگان ازجمله تدابير ساماندهي سرويس مدارس است.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان تاکید کرد :ضرورت انجام كار تشكيلاتي در حوزه فرهنگ و هنر هرمزگان
دریانیوز:تدوين تقويم فعاليت هاي فرهنگي و هنري در راستاي بهبود كيفيت اين فعاليت ها، مي تواند با همكاري و تعامل ساير دستگاه هاي اجرايي موجب دست يابي به اهداف كلان حوزه فرهنگي استان شود.
سخنگوی دولت:متولدین 93 ازشهریور ماه مشمول دریافت یارانه می شوند
دریانیوز:با تصویب دولت واردات خودروهای با حجم موتور 2500 سی‌سی ممنوع شد چرا که موارد تصویب نامه ای در هیات دولت وجود داشت که به موجب آن امکان واردات این خودروها برای افراد خاص و ساکنین برخی از جزایر وجود داشت.
امور اجرایی بیست و دومین هفته کتاب به ارشاد تهران واگذار شد
دریانیوز:امیرزاده گفت:پس از خارج کردن برگزاری جشنواره شعر فجر از تقویم اجرایی برنامه‌های ستادی معاونت امور فرهنگی، برگزاری هفته کتاب که یکی از فراگیرترین برنامه‌های فرهنگی است، دومین فعالیتی است که طی سال جاری به خارج از ستاد واگذار می‌شود.
تبهکاران سوخت قاچاق رابه دریا ریختندفاجعه زیست محیطی درخلیج فارس
دریانیوز:قاچاقچیان سوخت در اقدامی غیر انسانی با تخلیه هزاران لیتر گازوئیل در دریا ،جنگل های حرا ونوار ساحلی بندرلافت را به فاجعه زیست محیطی تبدیل کردند.
قاسمی:قیمت هادرنمایشگاه عرضه مستقیم کالا تا 20درصد تخفیف دارد
دریانیوز:معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت ، معدن و تجارت هرمزگان در حاشیه این افتتاح گفت: این نمایشگاه در 270 غرفه شامل نوشت افزار ، کیف و کفش، پوشاک ، ارزاق عمومی و مایحتاج مردمی دایر شده است.
زنگ خطر بیکاری بزرگ به صدا درآمد
دریانیوز:وزیر کار در تازه ترین گزارش خود به مجلس تعداد بیکاران فعلی کشور را 6 میلیون نفر اعلام کرد و هشدار داد اگر کاری نکنیم تعداد بیکاران در سال 1400 به 10 میلیون نفر خواهند رسید.
مدیر کل ثبت احوال هرمزگان:چاره‌اندیشی برای گورستان‌های غیرمحصور مهم است
دریانیوز:با توجه به اهمیت کار و وظیفه ثبت یاران، نیاز است این همکاران ثبت احوال اطلاعات جامعی از وضعیت و اهمیت وقایع حیاتی در استان داشته باشند .
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری هرمزگان:پدافند غیر عامل درساختمان های بالای چهارطبقه الزامی است
دریانیوز:مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری هرمزگان گفت:همه پروژه ها باید طبق اصول پدافند غیرعامل ساخته شوند و اجرای اصول این پدافند در ساختمان های بالای چهار طبقه الزامی است.
استاندار هرمزگان در دیدار با مدیران رویال گروپ امارات:هرمزگان قطب تجارت واقتصاد ایران است
دریانیوز:بندرعباس به عنوان یکی از مهم‌ترین قطب‌های اقتصادی کشور از ظرفیت‌های صنایع فولاد، آلومینیوم، پتروشیمی، نیروگاه تولید برق و پالایشگاه برخوردار است و همچنین براساس برنامه‌ریزی ظرفیت تولید فولاد در این استان باید به 10 میلیون تن برسد.
جزییات طرح ظفر درآبهای خلیج فارس:کشف 9هزار قوطی مشروب،یک میلیون سوخت
دریانیوز:فرمانده دریابانی استان هرمزگان در تشریح جزییات عملیات منطقه ای "ظفر" از کشف یک میلیون و141هزارلیترسوخت قاچاق و 9هزار بطر مشروب الکلی و سایراقلام قاچاق خبر داد.
جراره نماینده بندرعباس:لزوم توجه به توسعه سواحل برای جلوگیری ازالحاق
دریانیوز:اگر ما به توسعه سواحل در استان توجه داشته باشیم و برای آن برنامه ریزی کنیم، می توانیم از مطرح شدن مباحثی همچون واگذاری و الحاق جلوگیری کنیم.
دبيركل امور روستايي و شوراهاي استانداري هرمزگان: اعتبارات دهياري ها در امور غير ضروري هزينه نشود
دریانیوز:شوراهاي اسلامي روستاها بايد مراقبت كنند تا اعتبارات دهياري ها در امور غير ضروري هزينه نشود و براي استفاده بهتر از اعتبارات اولويت ها بررسي و برنامه ريزي شود.
مومن آبادی:بزرگترین بنای مذهبی کشور در بندرعباس احداث می شود
دریانیوز:مومن آبادی نماینده شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در این نشست یکی از اهداف و چشم انداز طرح توسعه مسجد جامع را افزایش صحن مسجد در شمال از 3300 متر مربع فعلی به 71000 متر مربع عنوان کرد .
رییس‌ جمهوری در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری: کارها باید به بخش خصوصی واگذار شود
دریانیوز: اقتصاد دولتی، اقتصادی ناکارآمد است که روح و جان ندارد و کارها باید به بخش خصوصی و مردم واگذار شود.
استاندار هرمزگان:کارگروه طرح توسعه مسجد بزرگ بندرعباس تشکیل می شود
دریانیوز:با توجه به اینکه برخی از مجوزها و اختیارات از عهده مدیران استانی خارج است بایستی هماهنگی و مکاتبه با مسوولان بالادستی لازم است.
جزئیات فرود اجباری هواپیمای آمریکایی دربندرعباس
دریانیوز:رفتار ما کاملا انسانی بود و با کمال احترام از آن‌ها خواهش کردیم تا بیایند استراحت کنند، ولی چون ریگی در کفششان بود، حتی حاضر نبودند از هواپیما پیاده شوند.
ساخت 5 شناور جمع آوری آلودگی های نفتی منطقه خلیج فارس
دریانیوز:عضو هیات عامل و معاون توسعه و تجهیز سازمان بنادر و دریانوردی کشور در جریان سفر به استان هرمزگان از ساخت 5 شناور بزرگ جمع آوری آلودگی های نفتی منطقه خلیج فارس در بندرعباس خبر داد.
مدیر حفظ نباتات سازمان جهادکشاورزی هرمزگان: 243 هزارتن انواع محصولات کشاورزی صادرشده است
دریانیوز:مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: در پنج ماهه نخست امسال در مجموع 243 هزار و 904 تن انواع محصولات کشاورزی با نظارت مراکز قرنطینه ای این سازمان به خارج صادر شده است.
شهردار بندرعباس:بندرعباس ظرفیت بالقوه ای برای رشد و بالندگی دارد
پروژه های عمرانی شهرداری بندرعباس با مطالعه و بررسی صحیح در مناطق سه گانه شهربه طورعادلانه ای بر حسب نیازهر منطقه قرار گرفته اند تا محلات مختلف شهر از پیشرفت و توسعه بهره مند شوند.
آب منطقه ای « هرمزگان » هشدار جیره بندی داد:سد استقلال میناب فقط 2 ماه آب دارد
دریانیوز:در حال حاضر از ظرفیت 350 میلیون مترمکعبی سد استقلال میناب ، به دلیل رسوب گیری سد حجم این سد به 250 میلیون متر مکعب کاهش یافته که در حال حاضر 60 میلیون مترمکعب آب در سد می باشد که از این مقدار، 42 میلیون متر مکعب آن حجم مرده و غیر قابل استحصال است .
برترين هاي جشنواره تعاوني هاي هرمزگان معرفي و تجليل شدند
دریانیوز:مجموع تعاوني هاي ثبت شده استان هرمزگان، بيش از پنج هزار و 500 مورد مي باشد كه بيش از 2 هزار و 900 مورد آن فعال و مابقي نيز به صورت نيمه فعال و راكد هستند.
۲۰هزار تومان جریمه توقف روی خط‌کشی عابر پیاده
دریانیوز: پلیس با اجرای طرحی به نام «ایست به احترام زندگی» در تمام کشور، خودروها را موظف به توقف پشت خط ایست، در خط‌کشی‌های عابر پیاده می‌کند.
مدیر کل ثبت احوال هرمزگان:ثبت نام کارت ملی هوشمند درکافی‌نت‌ها مجاز نیست
دریانیوز:در استان هرمزگان امور دریافت درخواست‌ها و ثبت مشخصات بیومتریک به دفاتر پیشخوان دولت و پست از طرف ثبت احوال برون‌سپاری شده است.
در همایش حفاظت از یوزپلنگ آسیایی عنوان شد:چهار گونه جانوری در استان درخطر انقراض قرار دارند
دریانیوز:در 70 سال گذشته دو رویداد تلخ برای محیط زیست ایران رخ داده است که عبارتند از انقراض شیر ایرانی و ببر مازندران که آخرین قلاده از هر دو گونه شکار شدند!
فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 10
بازدید امروز: 3115
بازدید دیروز: 5167
مجموع بازدید: 13993292