دریا نیوز
ماهی ارزان می شود ، اگر ......

دریانیوز:عرضه مستقیم آبزیان تازه در بندرعباس برای دومین سال پیاپی در آستانه سال جدید توسط شیلات هرمزگان برگزار می شود.


یک کار جامانده برای نوروز

دریانیوز:اسفند ماه است و روزهای پر کار و خیابان‌های شلوغ، همه در حال خانه تکانی، خرید عید، کامل کردن کارهای نصفه و نیمه و خلاصه در تکاپو، انگار که با تمام شدن سال باید حساب‌ها تسویه شده باشد، کارها به اتمام برسد و همه چیز برق بزند، شاید تصور این پیش آید که با تمام شدن ماه اسفند، وقت ما هم تمام می‌شود، یا خدای ناکرده جانمان!


سیلی محکم سیل

دریانیوز: خیابانها و معابر شهر مدتهاست که با اندک بارندگی دچار آبگرفتگی معابر می شوند اما باران چندروز گذشته به سبب شدت و حدتی که داشت این وضعیت درد آور  را عیان تر کرد.


هدفمندی یارانه ها تا چه میزان در تغییر الگوی مصرف خانوارها مؤثر بوده است؟
 
یا مقلب القلوب  
هرمزگانی ها سال نو به جای بابانوئل ،مُمِ نوروز را دارند

دریانیوز: اگر در کشورهای اروپایی و آمریکایی ،بابانوئل نماد سال نو است و دلخوشی تخیلات کودکانشان می شود،در هرمزگان بنا بر باوری کهن، این مُمِ نوروز (مادر نوروز )است که به خانه ها سر زده و روزی و برکت سالیانه را تضمین می کند.

پذیرش فرهنگیان درستاد اسکان آموزش وپرورش هرمزگان آغازشد

 دریا نیوز:ستاد اسکان آموزش و پرورش هرمزگان برای پذیرش فرهنگیان و مسافران نوروزی و امروز چهارشنبه با حضور استاندار هرمزگان و جمعی از مسوولان استان راه اندازی شد.

سرپرست مديريت تعاون و كار بندرعباس معرفي شد

دریانیوز:طي حكمي از سوي مهندس"سليمي"مديركل تعاون، كار ورفاه اجتماعي هرمزگان، آقاي"ميثم رجايي نژاد"بعنوان سرپرست مديريت تعاون، كار و رفاه اجتماعي بندرعباس منصوب شد.

دستگاههای اجرایی بندرعباس دربرابر حوادث غیر مترقبه آماده باشند

دریانیوز:فرماندار بندرعباس گفت : با توجه به پیش بینی بارندگی و سیلاب همه دستگاههای اجرایی شهرستان برای مقابله با بروز حوادث غیر مترقبه آماده باشند .

حداقل دستمزد سال 94کارگزان تصویب شد

دریانیوز:به نقل از آقای سلیمی بر اساس مصوبه شورای عالی کار حداقل دستمزد ۹۴ مشمولان قانون کار به 7 میلیون و 124 هزار و 250 ریال افزایش یافت.

پيام استاندار هرمزگان به مناسبت نوروز 1394


دریانیوز:دكتر جاسم جادری استاندار هرمزگان با صدور پیامی فرارسیدن ایام نوروز و آغاز سال  1394 را گرامیداشت.

لزوم هماهنگی بین نیروهای امدادی هرمزگان در جاده ها

فرشید دستوان مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: با اینکه بخش عمده ای از زمان گردشگران در جاده ها سپری می شود می طلبد که آمادگی نیروهای حاضر در جاده ها در بالاترین سطح خود باشد.

توانمندی های شهرستان های هرمزگان در ایام نوروز به مردم معرفی شود

دریانیوز:استاندار هرمزگان گفت: روزهای تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی های شهرستان ها به گردشگران است و می توان ظرفیت های شهرستان ها را به خوبی معرفی کرد.

استاندار هرمزگان با معاون اول رئیس جمهور دیدار کرد

دریانیوز:در این دیدار استاندار هرمزگان گزارش کاملی از وضعیت استان هرمزگان در حوزه های مختلف ارائه و به بیان نیازهای استان پرداخت.

ذخیره سازی آب در"سداستقلال میناب" برای سه ماه

دریانیوز:مديرعامل شركت سهامي آب منطقه اي هرمزگان اعلام کرد: با اين ميزان ورودي هم اكنون سد جگين 98 درصد ،سد شميل نيان 40 درصد و سد استقلال ميناب 20 درصد آبگيري شده است.

چلوکبابی ها ، غذاخوری ها ، سفرخانه ها و اغذیه فروشی های مشمول مالیات

دریانیوز:چلوکبابی ها ، غذاخوری ها ، سفرخانه ها و اغذیه فروشی های زنجیره ای از سال آینده مشمول پرداخت مالیات برارزش افزوده قرار می گیرند

عرضه مستقیم ماهی در بندرعباس از فردا

دریانیوز:در راستای اجرایی شدن مصوبه ستاد تنظیم بازار استان، عرضه مستقیم ماهی و میگو در بندرعباس از 27 اسفند ماه آغاز می شود وتا 15 فروردین 94 ادامه دارد .

پيگيري رفع مشكل كمبود آب شرب بندرعباس در وزارت نيرو

دزیانیوز:استاندار هرمزگان  با اشاره به مشكلات و سختي هاي تامين آب شرب در هرمزگان، عنوان كرد: ذخاير سد و آبهاي زيرزميني در استان تحليل رفته و مشكلاتي را در اين زمينه ايجاد كرده است.

سرمایه گذاری و اشتغال مهمترین راهبرد سال 93بود

دریانیوز:رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگا ن گفت:حرکت در مسیر سرمایه گذاری و اشتغال مهمترین راهبرد سازمان صنعت معدن و تجارت  هرمزگان در شش ماهه دوم سال 93بوده است.

«حمیدرضا مومنی» به عنوان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم منصوب شد

دریانیوز:طی حكم از سوی دکتر اکبر ترکان، مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، مهندس «حمیدرضا مومنی» به عنوان رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم منصوب شد.

مدیر عامل آب منطقه‌ای هرمزگان هشدار داد:تمام انشعابات آب شهرداری بندرعباس را قطع می‌کنیم

دریانیوز:مدیر عامل آب منطقه‌ای هرمزگان گفت: چنانچه شهرداری بندرعباس به روند استفاده از آب شرب برای آبیاری فضای سبز استفاده کند با حکم قضایی همه انشعابات شهرداری را قطع می‌کنیم.

رفع مشکل ساکنان منازل آسیب دیده از بارندگی در بندرعباس پیگیری شد

دریانیوز:جلسه بررسی وضعیت منازل مسکونی آسیب دیده از بارندگی های شدید اخیر در مناطق خور شیلات، نایبند شمالی و چهار راه خانه نان با حضور  استاندار هرمزگان و نمایندگان سایر دستگاه های مسئول برگزار شد.

روحانی: با صرفه جویی 10 درصدی خانوارها مشکل کمبود آب حل می شود

دریانیوز:رئیس جمهور گفت: سدهای اطراف تهران وضعیت مناسبی ندارند و در مجموع حدود 40 درصد ظرفیت‌شان آب دارند و 60 درصد ظرفیت آنها خالی است ولی با صرفه‌جویی 10 درصدی هر خانوار در مصرف آب مشکلات حوزه آب حل خواهد شد.

98 ميليارد ريال ميزان خسارت وارده به تاسيسات آب و فاضلاب

دریانیوز:حسين خادمي افزود: در نتيجه بارندگي شديد ر، تاسيسات تصفيه خانه آب بندرعباس شامل؛ ايستگاه هاي پمپاژ آب و فاز دو تصفيه خانه آب با ظرفيت 2.5 متر مكعب در ثانيه دچار آبگرفتگي شده است.

مدیریت بهتر، زمینه افزایش سرمایه گذاری را فراهم می کند

دکتر اکبر ترکان افزود: ماموریت های مناطق آزاد در راستای برنامه های اقتصاد مقاومتی، طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی باید عملی شود تا این مناطق چرخ اقتصاد کشور را به حرکت درآورند.

طرح مناسبی برای دفع آبهای سطحی بندرعباس اجرایی شود

دریانیوز:استاندار هرمزگان گفت: باید طرح مناسبی برای دفع آب های سطحی در بندرعباس اجرایی شود.

بارندگی وسیلاب، یک هزار و 200 میلیارد ریال خسارت وارد کرد

دریانیوز:بارندگی وسیلاب چهارشنبه40میلیارد ریال به تاسیسات فاضلاب شهربندرعباس خسارت وارد کرده است

کارگاه رایانه پژوهشسرای آموزش ابتدایی ناحیه یک بندرعباس افتتاح شد

دریانیوز:کارگاه رایانه پژوهشسرای آموزش ابتدایی ناحیه یک بندرعباس با حضورمدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسوولان افتتاح شد.

استقرار آبشیرین کن ها با ملاحظات زیست محیطی باشد

دریانیوز:"سیاری" با بیان اینکه آمار بارش در سال جاری تا 13 اسفند ماه ، 118 میلی متر بوده است ، اظهار داشت : این آمار نشان دهنده کاهش 23 درصدی بارندگی نسبت به متوسط بارندگی کشور است.

بندر شهید رجایی رکورددار ترانزیت غیرنفتی بنادر کشور

دریانیوز:مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان  با اشاره به آخرین حجم ترانزیت غیرنفتی در این بندر به عنوان مهم ترین تجاری کشور، رقم اینگونه عملیات بندری را حدود 5 میلیون تن اعلام کرد.

خیابان های پایتخت حمل و نقل کشور به زیر آب رفت

دریانیوز:وضعیت خیابان های شهر بندرعباس برای فصل بارندگی بحرانی است و با نخستین بارندگی به زیر آب می رود این شهر از دیرباز با مشکل آب‌گرفتگی در فصل بارندگی دست و پنجه نرم می‌کند.

استاندار فارس به تهران فراخوانده شد/ احتمال برکناری کدخداپور

دریانیوز:قائم مقام وزیر کشور از واقعه شیراز و حمله به علی مطهری ابراز تاسف کرد و از تاکید وزیر کشور بر برخورد هرچه سریعتر با عوامل حادثه و قاصران احتمالی دولتی و نیز فراخوان استاندار فارس به تهران خبر داد.

سیلاب 40میلیارد ریال به تاسیسات فاضلاب شهر بندرعباس خسارت زد

دریانیوز:مدیرعامل آب وفاضلاب هرمزگان گفت: براساس برآورد اولیه بارندگی وسیلاب امروز 40میلیارد ریال به تاسیسات فاضلاب شهربندرعباس خسارت وارد کرده است.

150شهروند محاصره شده در سیلاب بندرعباس نجات یافتند

دریانیوز:مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی بندرعباس گفت:در پی بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی مناطق مختلف بندرعباس،150نفر از شهروندان که در معرض خطر جدی غرق شدن بودند توسط نیروهای آتش نشانی نجات یافتند.

بارندگی وسیلاب یک هزار و 200 میلیارد ریال به هرمزگان خسارت وارد کرد

دریانیوز: مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: براساس برآوردهای اولیه بارندگی و سیلاب روز چهارشنبه ، یک هزار و 200 میلیارد ریال خسارت به استان وارد کرد.

بارندگی درهرمزگان تا امشب ادامه دارد

دریانیوز:کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی هرمزگان گفت: سامانه بارندگی در این استان بویژه شهر بندرعباس که از بامداد امروز چهارشنبه آغاز شده تا امشب ادامه دارد.

تعطیلی مدارس در بندرعباس در چهارشنبه

دریانیوز:مدیر کل آموزش و پرورش هرمزگان در پی وقوع بارندگی‌ و اختلال در تردد، تمامی مدارس این شهرستان در مقاطع مختلف را تعطیل اعلام کرد.

اعلام تقویم ممنوعیت صید در هرمزگان

سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از شروع ممنوعیت صید و  اعلام تقویم جدید ممنوعیت صید حلواسفید در سال 94  خبر داد.

عملیات احداث پایگاه امداد هوایی هرمزگان آغاز شد

دریانیوز:عملیات احداث پایگاه امداد هوایی جمعیت هلال احمر استان هرمزگان با حضور دكتر استاندار هرمزگان و دکتر امیرمحسن ضیائی رئیس جمعیت هلال احمر کشور در بندرعباس آغاز شد.

جزییات استخدام آموزش و پرورش در سال جدید

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: اولین گام برای تحول در آموزش و پرورش داشتن منابع کافی است. تا امروز 1800 میلیارد تومان کسری بودجه داریم

حمایت شرکت شهرکهای صنعتی از صنایع کوچک

دریانیوز:مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي هرمزگان از حمایت شرکت شهرکهای صنعتی استان هرمزگان از واحدهای صنعتی کوچک و متوسط در شهرکها و نواحی صنعتی  استان خبر داد .

غباروبی و عطر افشانی مزار مطهر شهدای شهر اهواز

دریانیوز:معاونین پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی در دومین روز از اجلاس معاونین پژوهشی و فناوری بر مزار گلزار شهدا حضور پیدا کردند.

سال ۱۴۰۴ دانشگاه آزاد اسلامی اهواز باید قطب نخست علمی منطقه شود

دریانیوز:دکتر شهرام لک گفت: براساس سند ضرورت پزوهش و فناوری، ایران تا پایان سال 1404 باید به قطب نخست علمی منطقه تبدیل شود.

رزمایش دفاع از کوی و برزن به استعداد ۲ گردان بیت المقدس آغاز شد

دریانیوز: فرمانده سپاه ناحیه جاسک با اعلام این خبر، اظهار داشت: رزمایش دفاع از کوی و برزن به استعداد ۲ گردان بیت المقدس آغاز شد و در این مدت بسیجیان به تمرین دفاع از کوی و برزن می پردازند

جشن نیکوکاری در جاسک

دریانیوز:همزمان با سراسر کشور مراسم جشنواره نیکوکاری  در مدارس جاسک برگزار شد و طی آن مسئولین و دانش‌آموزان، هدایای نقدی و غیر نقدی خود را در آستانه سال نو به دانش‌آموزان نیازمند اهدا کردند .

فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات

افراد آنلاین: 4
بازدید امروز: 1139
بازدید دیروز: 3600
مجموع بازدید: 15237343